زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

شخصیت های مارول از طرف MCU دائما در حال گسترش و اضافه شدن هستند. با وجود هزاران شخصیت ابرقهرمان، معرفی کردن لیستی از بهترین شخصیت‌ های مارول از دنیای دائما در حال گسترش کمیک کار سختی است.
رتبه بندی‌های بهترین شخصیت های مارول میتواند معیارهای متفاوتی داشته باشد. میتواند محبوب‌ترین در میان طرفداران و همچنین سازندگان باشد و شاید مهمتر از همه، داستان هایی که شخصیت ابرقهرمانی در آنها حضور داشته است.

قطعا این مقاله شامل برخی از شخصیت‌های کمیک مارولی است که احتمالاً شخصیت‌ های مارول مورد علاقه شما نیز هستند و برخی شخصیت ها نیز ممکن است آشنایی کمی با آنها داشته باشید و شما را شگفت‌زده کنند. پس با مجله تی اف ان همراه باشید.

بلک پانتر

بلک پانتر یا پلنگ سیاه یکی از متفاوت‌ترین ابرقهرمانان داستان های کمیک بوک است زیرا او نه تنها لباس ابرقهرمانی خیره کننده‌ای به تن میکند، بلکه یک تاج نیز دارد. تاجی که وزن کل یک ملت را با خود حمل می‌کند.

شخصیت بلک پانتر توسط استن لی و جک کربی خلق شد. به گفته کارکنان استودیو مارول، این کاراکتر تلاشی برای نمایش ابرقهرمانان سیاهپوست در دورانی بود که‌ این کار اتفاق نادری به شمار میرفت.

پلنگ سیاه نیز یک بیگانه از چهار شگفت‌انگیز (و حتی انتقام‌جویان) بود و شخصیتی باوقار داشت. او عجیب و غریب بود و ارتباطش با کشوری تقریباً افسانه‌ای که از تکنولوژی بشری پیشرفته‌تر و از نظر فناوری بالاتر است، شگفت انگیز بودن این شخصیت را بیشتر میکرد.

پلنگ سیاه  یک قهرمان پیچیده و چندوجهی است که تلاش می‌کند نسخه بهتری از خودش باشد. شکست‌هایش را بپذیرد و از آن‌ها درس بگیرد. این ویژگی او را از بسیاری دیگر از شخصیت های مارول با تمام امکانات دنیا متمایز می‌کند.

او یکی از بزرگترین قهرمانان و بهترین شخصیت های مارول است که همیشه آماده دفاع از واکاندا در برابر هر کسی است که صلح آن را مختل کند.

شخصیت های کمیک بوک

ولورین

ولورین یک شخصیت کم حرف و بسیار عصبی و خشن است. این نمایه یک رمز و راز شدید در مورد گذشته او میگوید که حتی زمانی که سازندگان این کاراکتر سعی می‌کنند صفحات خالی تاریخ او را پر کنند همچنان داستان زندگی وی عمیق‌تر می‌شود.
ولورین بخشی جدایی ناپذیر از مردان ایکس است. او در دهه 1880 به عنوان یک بچه بیمار به دنیا آمد تا اینکه قدرتش آشکار شد و پنجه‌های تیزش از بند انگشتانش بیرون آمدند و تبدیل به قدرت فوق العاده او شدند.

ایکس من

تانوس

ثانوس شخصیت دیگری از دنیای مارول است. تانوس با الهام از خدای یونانی تاناتوس نام گذاری شد و از طریق داستان‌هایی در زمینه کاپیتان مارول رشد کرد. از سری‌های Warlock و Silver Surfer تا در نهایت به سرنوشت نهایی خود در رویداد مهم Marvel Comics در سال 1991 The Infinity Gauntlet برسد.

تانوس از پشیمانی زاده شده و با خصومت بزرگ شده است. این شخصیت او را به یک جنگ هدایت می‌کند تا دستور خود را در دنیای مارول نفوذ دهد و تبدیل به یک رهبر شود.

تانوس مرد بد نهایی مارول است. با اوج گرفتن نقشش در MCU در Avengers: Endgame، تانوس به سطح بالاتری از قد و قامت رسیده است تا به یکی از نمادین‌ترین شخصیت های شرور تبدیل شود. او به دنبال یک دستکش آهنی با سنگ های قدرتمند است تا با یک بشکن به وضعیت ایده آلش برسد.

بشکن تانوس

حتما بخوانید: بهترین سریال‌های تاریخ

استورم

در حالی که توانایی جهش یافته او در کنترل آب و هوا بخش مهمی‌ از او شخصیت ابرقهرمانی اوست، به لطف نویسندگان و هنرمندانی که لایه‌هایی به این شخصیت اضافه کرده‌اند، ویژگی‌های این ابرقهرمان زن یعنی سرسختی، خشم، بخشش و شفقت است که باعث شکل‌گیری و تبدیل او به بهترین شخصیت مارول شده است و او را در شالوده اصلی شخصیت‌های مارول کامیکس تثبیت کرد.

شخصیت مارول زن

کاپیتان آمریکا

کاپیتان آمریکا بخشی اساسی و جدایی ناپذیر از دنیای مارول است اما دهه‌ها طول کشید تا او به این پتانسیل دست یابد.
یکی از ده‌ها ابرقهرمان میهن‌پرست پرچم‌دار که در اوایل دهه 40 در طول جنگ جهانی دوم خلق شد. در داستانی از انتقام جویان مسیری را شروع کرد تا به آنچه امروز هست تبدیل شود.

البته کاپیتان امریکا اولین قهرمان میهن پرست ایالات متحده نبود که سپر خود را حمل می‌کرد، اما این داستان‌های مدرن‌تر است که باعث می‌شود همه فراموش کنند The Shield آرچی کامیکس، ماه‌ها قبل از کاپیتان آمریکا خلق شد.

هنگامی‌که استیو راجرز برای اولین بار برای دفاع از آمریکا در جنگ جهانی دوم داوطلب شد، به دلیل هیکل ضعیفش رد شد.
با این حال، او برای شرکت در آزمایشی به نام «پروژه: تولد دوباره» انتخاب شد.
او نمی‌دانست که این آزمایشی برای ایجاد سربازان فوق العاده با استفاده از یک سرم برای اعطای قدرت فوق العاده قدرتمند فوق بشری به آنها بود.
پس از آن او به یک سرباز مخفی کشور تبدیل می‌شود و لباس قرمز، سفید و آبی می‌پوشد و در نتیجه تبدیل به قهرمان کاپیتان آمریکا می‌شود.

کاپیتان امریکا بهترین شخصیت مارول

اسپایدرمن یکی محبوبترین شخصیت های مارول

مرد عنکبوتی، قطعاً در مارول و احتمالاً در هر دنیای دیگری یکی از بهترین شخصیت های مارول و همچنان شخصیت شماره یک ابرقهرمانان است.
دلیل محبوبیت بسیار زیاد مرد عنکبوتی بخاطر این است که او یک نوجوان ضعیف خیابانی با قلبی بزرگ است. پسری با پشیمانی فراوان اما با میل ابدی برای انجام کارهای بهتر، برای خودش و برای دیگران. در دنیایی از ابرقهرمانان عمدتاً بزرگسال که ظاهراً زندگی آنها کاملاً مشخص است، پیتر پارکر بهترین شخیصت مارول به شمار میرود زیرا چه در نوجوانی و چه در بزرگسالی، او همان چیزی است که همه ما هستیم و می‌خواهیم باشیم – ناقص امابی وقفه در حال تلاش. اسپایدر من همیشه با مشت خودش به سمت بالا می‌کوبد و دست خود را برای کمک به کسانی که به آن نیاز دارند دراز میکند.

طراحی لباس عجیب و غریب اما مسحورکننده‌اش توسط استیو دیتکو و روش‌هایی که تقریباً علامت تجاری او و قدرت‌هایش در کتاب‌های مصور به تصویر کشیده می‌شوند را نیز به دلایل محبوبیت اسپایدر من اضافه کنید.

اسپایدی یکی بهترین شخصیت های مارول است زیرا او جالب‌ترین شخصیت در نبردهای ابرشرور و تیم ابرقهرمانی بوده و هست و خواهد بود. داستان‌های او همواره با نسل کمیک خوان‌هایی که با او بزرگ شده‌اند و نسلی که اکنون با او بزرگ می‌شود همراه است.

مشهورترین شخصیت های مارول

حتما بخوانید: بهترین مینی سریال های نتفلیکس

آیرون من

تونی استارک نقص‌هایی دارد که شخصیت او را باور پذیرتر میکند. او به عنوان یک مهندس متکبر شروع می‌کند که توسط افرادی ربوده شده است که از او می‌خواست یک سلاح مرگبار بسازد.
تونی استارک به جای اینکه آنچه را که می‌خواستند بدهد، لباسی ساخت تا به او در فرار کردن کمک کند. او با کمک نیک فیوری به مرد آهنی و بنیانگذار انتقام جویان تبدیل شد.
در پایان بازی، زمانی که فداکاری نهایی را انجام می‌دهد شخصیت او کامل می‌شود.

محبوب ترین شخصیت های مارول

ثور

ثور یکی از قوی‌ترین شخصیت های مارول است. ثور پسر اودین و الهه زمین گایا است که او را به یک خدای قدرتمند و در عین حال متکبر آسگارد تبدیل می‌کند.
اودین باعث می‌شود ثور ارزش فروتنی را بیاموزد. او را به زمین تبعید می‌کند، جایی که او زندگی خود را به عنوان یک پزشک در کنار پرستار جین فاستر آغاز می‌کند. وقتی پدرش متوجه تغییرات عمیق پسرش می‌شود، از او می‌خواهد که به خانه بازگردد، اما ثور قبول نمی‌کند. ثور به تبر آهنین سنگینش معروف است.

ثور

حتما بخوانید: فیلم ترسناک bayi ajaib

دکتر استرنج

استفن استرنج در ابتدا به عنوان یک جراح منفور و مغرور ظاهر میشود که بسیار درکارش موفق است. یک تصادف همه چیز را از او میگیرد. او نا امید از همه چیز و همه جا به علوم باستانی شرق روی آورد. با کمک مربی‌اش او نه تنها مهارت‌های خود را بازیابی کرد بلکه عرفان و جادو (و کمی‌فروتنی) نیز آموخت. او در نهایت عضوی از انتقام جویان شد و در مبارزات آن‌ها با تبهکاران حضور داشت.

دکتر استرنج

هالک

هالک، شاید در مقایسه با کاپیتان امریکا یا آیرون من، از محبوبیت کمتری برخوردار باشد اما قطعا یکی از بهترین شخصیت های مارول است. یک ابرقهرمان درشت و قدرتمند با پوستی سبز و خشونتی بالا که می تواند هر چیزی را که کف دستش می گیرد خرد کند. با این حال، شخصیت بروس بنر همیشه اینطور نبود.
پس از انفجار تصادفی یک بمب گاما، این فیزیکدان در معرض تشعشعات قرار می‌گیرد و متوجه می شود که وقتی عصبانی می شود شخصیت او کامل تغییر کرده و قدرتی ماورایی پیدا میکند.
بروس از اینکه نمی تواند هیولای درونش را کنترل کند از خود متنفر است و کم کم راهی پیدا میکند تا به فردی آرام و سازگارتر تبدیل شود.

هالک

منابع:

www.gamesradar.com

www.toynk.com

سوالات متداول

محبوب ترین شخصیت ای مارول کدامند؟
در یک نظرسنجی آنلاین درباره محبوبترین و بهترین شخصیت های مارول، مرد آهنی یا همان آیرون من و کاپیتان آمریکا جایگاه برابری دریافت کردند. جای تعجب نیست که این دو در صدر قرار دارند، زیرا آنها شخصیت‌های بسیار کاریزماتیکی هستند که توسط بازیگران موثری همچون کریس ایوانز و رابرت داونی جونیور به تصویر کشیده شده‌اند.

 

چرا مرد عنکبوتی نه تنها در لیست بهترین شخصیت های مارول بلکه به تنهایی در رتبه اول قرار می‌گیرد؟

اسپایدر من همیشه در ردیف بهترین شخصیت های مارول قرار دارد زیرا آنچه دیتکو و استن لی در سال 1962 خلق کردند دائماً در حال تنظیم، بازبینی و بازسازی است به گونه‌ای که این شخصیت را به روز و در عین حال کلاسیک نگه می‌دارد.

 

منحصر به فرد ترین شخصیت مارول کدام است؟

بدون شک بلک پانتر با پوشش جذاب و شخصیت عجیب و غریبش یکی از منحصر به فردترین شخصیت های مارول را دارد.