زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان همیشه یکی از موضوعات هیجان انگیز و جالب توجه برای عاشقان سینما و صنعت فیلم سازی است. پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان نه تنها به عنوان ماندگارترین اثر هنری یک کارگردان، که به عنوان پدیده‌ای فرهنگی نیز شناخته می‌شوند.

در میان مجموعه‌ای از فیلم‌های زیبا و موفق، برخی از فیلم‌ها به اوج شهرت و ماندگاری می‌رسند و جایگاه خود را به عنوان یکی از پردرآمدترین فیلم‌های تمام دوران پیدا کردند. اگر شما نیز یک فیلم باز تمام عیارهستید که دوست دارید پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ جهان را برای آخر هفته خود لیست کنید، این مقاله معرفی فیلم برای شماست. با شبکه فارسی تورنتو TFN همراه باشید تا با 10 فیلم پرفروش و پر بیننده ترین تاریخ جهان آشنا شویم.

کدام فیلم ها در دسته پرفروش‌ترین فیلم های تاریخ جهان قرار دارند؟

یک فیلم زمانی در سرتاسر دنیا پرفروش و پرمخاطب می‌شود که داستان سرایی خوب، کارگردانی عالی، بازی‌های درخشان و هر عنصر دیگری که مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد را باهم داشته باشد. با این تعریف، به سراغ معرفی پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان خواهیم رفت.

 آواتار (Avatar)

فیلمی در ژانر حماسی, علمی و تخیلی محصول سال 2009 که در صدر پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان قرار دارد. این فیلم توسط وبسایت روتن تومیتو (rotten tomatoes) نیز در بالاترین لیست پربیننده ترین و پرفروش ترین فیلم های جهان قرار داده شده است. جیمز کامرون با بودجه 237 میلیون دلاری این فیلم را تولید و در مقابل، مجموعاً 2.923 میلیارد دلار در سراسر جهان درآمد کسب کرد. این فیلم در بیش از 14000 پرده اکران شد.
آواتار با به دست آوردن بیش از 26میلیون دلار در اولین روز افتتاحیه وبیش از 77میلیون دلار در آخر هفته، عنوان دومین افتتاحیه بزرگ را پس از “من افسانه هستم” به دست آورد.

آواتار

داستان فیلم آواتار در اواسط قرن بیست و دوم می‌گذرد و انسان‌ها را در حال استعمار پاندورا نشان می‌دهد. پاندورا  جهان قابل سکونت خیالی در فیلم است که در منظومه ستاره‌ای آلفا قنطورس قرار دارد.

گسترش فضاهای مسکونی توسط انسان در معادن، تهدیدی برای قبیله محلی ناوی (گونه‌های انسان نما) در پاندورا می‌شود. فیلم سینمایی آواتار با داستانی گیرا و جلوه‌های بصری پیشگامانه‌اش، حتی منتقدان فیلم را نیز عاشق خود کرد. با این حال، داستان برای تماشاچیان کمی‌ قابل پیش بینی شد. در سال 2022، دنباله آواتار، آواتار: راه آب، منتشر شد که این فیلم نیز به یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان تبدیل شد.

انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame)

فیلم انتقام جویان پایان بازی محصوال سال 2019 دنباله مستقیم Avengers: Infinity War، Avengers Endgame بود. این فیلم در فهرست پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. انتقام‌جویان، تیم ابرقهرمانی کمیک مارول، الهام‌بخش این فیلم سینمایی هستند. فیلم حول بازماندگان ابرقهرمان و متحدانشان است.

آنها تلاش می‌کنند تا اقدامات ثانوس را از Infinity War برگردانند. به طور کلی، این فیلم پایانی بر داستان MCU است. این داستان برای چندین شخصیت اصلی به پایان رسید. به همین دلیل در این فیلم برشی از لحظات ماندگار فیلم‌های قبلی را نیز خواهید دید. در واقع با تماشا کردن این فیلم سینمایی، می‌توانید بازیگران و صحنه‌هایی را از سراسر فرنچایز ببینید.

پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان- انتقام جویان

تایتانیک (Titanic)

چه کسی می‌تواند تایتانیک 1998 فیلم رمانتیک حماسی و کلاسیک که صنعت فیلم را زیرو رو کرد فراموش کند؟ این فیلم قطعا یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان است. فیلم تراژیک ساخته جیمز کامرون داستان ناکامی کشتی Titanicدر سفر ناگزیر از دریا را بازگو میکند. Titanic اولین فیلمی بود که در سراسر جهان بیش از ۱ میلیارد دلار فروخت. داستان این فیلم دارای بخش‌های تاریخی و تخیلی از غرق شدن کشتی RMS تایتانیک در سال 1912 پس از برخورد با کوه یخ در اولین سفر خود است.

پایان بندی تایتانیک به عنوان پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان

در پس زمینه شاهد یک داستان عاشقانه بین شخصیت‌های کیت وینسلت و لئوناردو دیکاپریو که از دو طبقه اجتماعی متفاوت بودند هستیم. با این حال، این سفر با غرق غم انگیز کشتی به پایان می‌رسد. این فیلم توسط منتقدان و تماشاگران برای اجرا، عمق احساسی، جلوه‌های بصری، کارگردانی، داستان، فیلمبرداری و موسیقی آن تحسین شده‌است.

تایتانیک _ پرفروش ترین فیلم دنیا

جنگ ستارگان (استاروارز): نیرو برمی‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens)

جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد محصول سال 2015 در ژانری فضایی، حماسی آمریکایی، یکی دیگر از پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان است. داستان 30 سال پس از بازگشت جدی، زمانی اتفاق می‌افتد که نظمی نو، تهدید به آسیب رساندن به جمهوری جدید می‌کند. بنابراین، فین، ری و پو، با حمایت مقاومت و جمهوری، باید به دنبال راهی برای توقف آنها باشند. همچنین، آنها باید لوک، آخرین جدای بازمانده را پیدا کنند. فیلم Star Wars: The Force Awakens در استودیوهای Pinewood در انگلستان و سایر مکان‌ها همچون ابوظبی، ایسلند و ایرلند فیلمبرداری شد.

استار وارز نیرو برمی خیزد

حتما بخوانید: عاشقانه‌های زوج‌‌های هالیوود در پشت صحنه

انتقام جویان: جنگ بینهایت (Avengers: Infinity War)

Avengers Infinity War محصول 2018 از  پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان، یکی دیگر از فیلم‌های مارول و ابرقهرمانی آمریکایی است. این فیلم بر اساس تیم معروف Marvel Comics Avengers ساخته شده است. در داستان، انتقام جویان قصد دارند تا ثانوس را متوقف کنند. او یک جنگ سالار بین کهکشانی است که دست خود را روی تمام سنگ‌های بی نهایت گذاشته است. بنابراین، او اکنون مصمم است که برای اجرای نقشه خود به هر قیمتی پیش روی کند.

تماشاگران فیلم را به دلیل اجراها، جلوه‌های بصری، اکشن و عمق احساسی آن بسیار مورد تحسین قرار دادند. این چهارمین فیلم ابرقهرمانی است که بیش از 2 میلیارد دلار در سراسر جهان فروخته است. دنباله آن Avengers Endgame در سال 2019 اکران شد و عنوان دومین فیلم پرفروش در سراسر جهان را کسب کرد.

بهترین سری فیلم انتقام جویان

مرد عنکبوتی: راهی به سوی خانه نیست (No Way Home)

مگر می‌شود کسی طرفدار فیلم‌های ابرقهرمانی باشد و مرد عنکبوتی را دوست نداشته‌ باشد؟ مرد عنکبوتی: راهی برای خانه نیست محصول 2021 بر اساس شخصیت محبوب اسپایدر من از کامیک مارول، یکی دیگر از پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان است. در داستان این فیم سینمایی، مرد عنکبوتی از دکتر استرنج کمک می‌گیرد تا برخی چیزهای مهم را فراموش کند.

او می‌خواهد هویت پیتر پاکر که اکنون افشا شده است را به کلی از ذهن خود پاک کند. اما در طلسم دکتر استرنج اشتباه رخ می‌دهد. این اشتباه منجر به ورود مهمانان ناخواسته به جهان آنها می‌شود. فیلم سینمایی مرد عنکبوتی: راهی به سوی خانه نیست داستانی جذاب، عمق احساسی و سکانس‌های اکشن نفس‌گیر دارد. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم اسپایدرمن و دنباله‌ای برای اسپایدرمن بازگشت به خانه تبدیل شد.

مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست

نکته جالب دیگر درباره این فیلم آن است که شاید فیلمی از مجموعه Avengers نبود، اما قطعاً حس می‌شد که یکی از آن‌هاست، زیرا این فیلم تعداد زیادی شخصیت از دنیای Spider-Man را کنار هم گردآوری کرد و تقریباً به عنوان یک رویداد مهم مانند فیلم‌های دیگر شناخته شد.

No Way Home نه تنها پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان بلکه بدون شک پرفروش‌ترین فیلم Spider-Man است

آواتار: راه آب (The Way of Water)

فیلم آواتار: راه آب در سال 2022 دنبا‌ای از فیلم سینمایی پررونق آواتار پیشین است. آواتار راه آب، یک داستان علمی‌تخیلی حماسی ساخته جیمز کامرون است. در این فیلم جیک سالی و نیتیری یک خانواده تشکیل داده‌اند. آنها تمام تلاش خود را می‌کنند که در کنار هم بمانند. اما، مجبور میشوند ناخواسته خانه‌های خود را ترک کنند و مکان‌های جدیدی در پاندورا کشف کنند.

این فیلم که در دسامبر 2022 اکران شد، موفقیت خود را با جلوه‌های بصری قابل توجه و استفاده از تکنولوژی به دست آورد و به عنوان پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان شناخته شد.

بهترین فیلم های دنیا

دنیای ژوراسیک (Jurassic World)

فیلم سینمایی دنیای ژوراسیک محصول سال 2015 چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های دنیای ژوراسیک است. این فیلم در فهرست بهترین و پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان و پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود قرار دارد.

داستان فیلم دنیای ژوراسیک، یک پارک موضوعی شامل دایناسورهای دستکاری شده ژنتیکی را به تصویر می‌کشد. اما، وقتی یکی از دایناسورها از محوطه پارک فرار می‌کند، اوضاع برای بازدیدکنندگان پارک بدتر می‌شود. در نتیجه، یک متخصص حیوانات نظامی‌سابق برای نجات وضعیت اقدام می‌کند.

از سوی دیگر، توطئه کارکنان پارک خطر بیشتری ایجاد می‌کند. بسیاری از منتقدین، این فیلم را بهترین فیلم مجموعه دنیای ژوراسیک نامیدند. پس از اکران، دو دنباله دیگر از این فیلم منتشر شد. دنیای ژوراسیک به بررسی مفهوم حقوق حیوانات نیز می‌پردازد.

فیلم سینمایی پارک ژوراسیک

شیرشاه (The Lion King)

درام موزیکال The Lion King که در سال 2019 منتشر شد، یکی دیگر از پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان به شمارمی‌رود. داستان سفر سیمبای جوانی را دنبال می‌کند که باید برای نقش خود به‌عنوان پادشاه واقعی سرزمینش آماده شود. همچنین، با کشته شدن پدرش توسط عمویش، اسکار، همه چیز پیچیده می‌شود. شیرشاه یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌هایی است که تاکنون ساخته شده است.

این فیلم به دلیل جلوه‌های بصری، موسیقی و اجرای آواز مورد قدردانی و تحسین مخاطبان و منتقدان بسیاری قرار گرفته است. با این حال، مخاطبان کمبود اصالت در داستان فیلم را احساس کردند. این فیلم یک بازسازی پویانمایی کامپیوتری فوتورئالیستی از انیمیشن قدیمی‌ دیزنی در سال 1994 به همین نام است.

شیر شاه

 انتقام جویان (The Avengers)

برای پایان دادن به این مقاله از معرفی فیلم و همچنین معرفی دهمین فیلم پرفروش و پر بیننده از مجموعه پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان باز هم به انتقام جویان بازمیگردیم.
Marvel’s The Avengers یا Avengers یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی الهام گرفته شده از تیم ابرقهرمانی کامیک مارول است. داستان با شخصیت نیک فیوری آغازمی‌شود که مجبور می‌شود ابتکار Avengers را راه اندازی کند.

اونجرز

این اتفاق می‌افتد زیرا لوکی به یک تهدید برای سیاره تبدیل شده است. همچنین، این تیم از ابرقهرمانان باید دور هم جمع شوند تا کار را کامل کنند. در این فیلم سینمایی در مجموع بیش از 2200 جلوه بصری کارشده است. می‌توانید فیلم Avengers، پرفروش ترین فیلم های تاریخ جهان را با کارگردانی عالی، فیلمنامه، جلوه‌های بصری، سکانس‌های اکشن، بازیگری و موسیقی برای تماشا در آخر هفته  انتخاب کنید.

حتما بخوانید: بهترین مینی سریال‌های نتفلیکس