زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

[views]

محتوا پنهان

کانادا

1- صدور مجوز کار برای نیرو‌های متخصص خارجی صنعت سینما

وزیر کار و مهاجرت فدرال اعلام کرد که با توجه به اعتصابات هالیوود و رکود در صنعت فیلم و مستند در تلاش است تا ورود نیروی متخصص در زمینه تولید برنامه‌های تلویزیونی و فیلم به کانادا را تسهیل کند. شرکت‌هایی که در کانادا فیلم می‌سازند می‌توانند با اثبات الزامی بودن حضور نیروی متخصص خارجی در تولید فیلم، شرایط را برای حضور آنها در کانادا و صدور مجوز کار فراهم کنند. گفتنیست این تصمیم دولت به ایجاد شغل در کشور و جذب سرمایه نیز کمک می‌کند.

www.cicnews.com

2- رکود صنعت توریسم کانادا

گزارش جدید بانک TD نشان می‌دهد با وجود رونق صنعت گردشگری پس از پایان محدودیت‌های ویروس کرونا در طول سه سال گذشته، ورود توریست‌ها به کشور طی امسال کاهش یافته است. اقتصاد‌دانان چالش‌های مالی از جمله بالا بودن نرخ بهره‌، تنش‌های دولتی و محدودیت‌های مسافرتی را عامل این رکود دانستند و پیش بینی کردند این روند کاهشی ادامه یابد. گفتنیست تفاوت‌های منطقه‌ای نیز در جذب توریسم تاثیر گذار است بطوریکه توریست‌ها بیشتر به سمت مناطق شرقی کانادا سفر میکنند.

www.ctvnews.ca

3- اعلام آمادگی نیروهای نظامی برای کمک در شرایط اضطراری

Bill Blair، وزیر دفاع کانادا اعلام کرد حضور نیروهای مسلح در لباس نظامی برای کمک رسانی در مواقع بحرانی به مردم اطمینان‌بخش است و تعداد درخواست‌های کمک از آنها  در حال افزایش است او تأکید کرد که نظامیان کانادا برای پاسخ فوری، در حوادثی نظیر سیلاب‌ها، آتش‌سوزی‌ها و تخریب‌های ناشی از توفان‌ها به کمک مقامات محلی می آیند و تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط به کار میبرند.

www.ctvnews.ca

4- اعتصاب استانی کارکنان شرکت‌ها و مغازه‌های نوشیدنی Manitoba

پس از اعلام اعتصاب کارکنان شرکت‌های نوشیدنی Manitoba Liquor و Lotteries، روز گذشته کارمندان فروشگاه‌های نوشیدنی Liquor Marts نیز در اعتراض به سیاست‌های دولتی به این اعتصابات پیوستند. اصلی ترین مطالبات کارکنان صنعت نوشیدنی در استان Manitoba پرداخت حقوق منصفانه‌ و همچنین افزایش امنیت در برابر سرقت‌های خشونت‌آمیز است.

winnipeg.ctvnews.ca

5- گیر افتادن 300 بازدیدکننده در تله کابین

گردشگرانی که برای بازدید منطقه‌ی Banff Gondola سوار تله کابین شده بوند به علت اختلال فنی و قطعی برق در بالای کوه Sulphur و در تله‌کابین گیر افتادند. سخنگوی این مجموعه‌ی تفریحی گفت: “با تلاش بی وقفه‌ی نیروهای امداد مهمانانی که در تله‌کابین ها بودند را در عرض یک ساعت پایین آوردیم.” شرکت Pursuit، مالک این تله کابین، نیز اعلام کرد این حادثه بی‌سابقه بوده و تله‌کابین این مجموعه تا عصر سه‌شنبه بازگشایی نشده است.

calgary.ctvnews.ca

انتاریو

6- کاهش مجدد قیمت کارت‌های پرداخت کرایه PRESTO

شرکت Metrolinx قیمت این کارت‌ها را  از 4 دلار به دو دلار کاهش داد و اعلام کرد شهروندان برای دریافت کارت از فروشگاه‌های مختلف خدمات مشتریان حمل‌ونقل و یا دستگاه‌های فروش کرایه و بلیط تنها یک بار این هزینه را پرداخت میکنند. این کارت‌ها برای پرداخت کرایه در 11 پایانه حمل‌ونقل مختلف انتاریو، از جمله TTC، GO Transit و UP Express استفاده میشود. گفتنیست مسافران می‌توانند از طریق کارت‌های بانکی، موبایل یا ساعت‌های هوشمند خود نیز پرداخت کرایه را انجام دهند.

toronto.ctvnews.ca

7- اعتراض به محدودیت تردد وسایل نقلیه در High Park

گروه High Park Access For All با تجمع در این پارک اعتراض خود را نسبت به محدودیت تردد خودروها به بخش‌های خاصی از این فضای سبز 400 هکتاری ابراز کردند براساس این قانون رانندگان همه روزه به پارکینگ High Park دسترسی دارند اما در روزهای تعطیل مجاز به رانندگی در پارک نیستند گرچه این تغییرات وضعیت تردد را برای عابران پیاده و دوچرخه سواران ایمن‌تر کرده اما معترضان نسبت به تاثیر منفی این تصمیم بر گروه‌های آسیب‌پذیر، از جمله سالمندان و خانواده‌های دارای کودکان کم توان و یا معلول هشدار دادند.

toronto.ctvnews.ca

8- پلیس در جستجوی راننده‌ی جنایتکار

پلیس اتاوا با انتشار ویدئویی اعلام کرد که به دنبال راننده‌ی کادیلاک قرمز رنگی ست که هنگام پیاده کردن سرنشین خود شروع به حرکت کرده و او با آویزان شدن از درب خودرو روی زمین کشیده شده است این اتفاق در نزدیکی مرکز هنرهای ملی رخ داده و پلیس اتاوا از  شاهدان این حادثه‌ی عجیب خواست تا هرگونه اطلاعاتی در این باره را به این اداره گزارش دهند.

ottawa.ctvnews.ca

9- شناسایی موارد ابتلا به نوع جدید 19 COVID

مقامات بهداشت عمومی اعلام کردند این سویه‌ی غالب ایالات متحده که از زیر شاخه‌های نوع Omicron است به انتاریو رسیده استاین ویروس جدید پس از شیوع در ایالت متحده و بریتانیا اکنون در کانادا مشاهده شده و 5.2 درصد از کل عفونت‌های کرونا را تشکیل داده است با خنک‌تر شدن هوا مراکز بهداشت و درمان نسبت به افزایش موارد ابتلا هشدار میدهند با این حال، پاییز امسال  ؛ استان آمادگی لازم برای مبارزه با شیوع عفونت و حفظ سیستم مراقبت بهداشتی را دارد.

toronto.ctvnews.ca

بریتیش کلمبیا

10- اختلال در مسیر قطار شهری خط کانادا

سرویس حمل و نقل بریتیش کلمبیا اعلام کرد این اختلال، مشکلات و تاخیر قابل توجهی را در سرویس دهی به همراه داشته و مسافران در روز‌های آینده ملزم به تعویض قطار در ایستگاه Bridgeport خواهند بود. سرویس اتوبوس نیز برای سفر شهروندان مستقر شده و یک قطار نیز بین Bridgeport و Richmond–Brighouse نیز در حال خدمت‌رسانی است. این سازمان زمان دقیق رفع مشکل قطار خط کانادا و خدمات رسانی مجدد آن را اعلام نکرده است.

bc.ctvnews.ca

11- افزایش تعداد آتش‌سوزی‌های فعال جنگلی در بریتیش کلمبیا

با اضافه شدن 34 مورد جدید تعداد این آتش سوزی‌ها به 400 مورد رسید که بیش از 200 مورد آن‌ها از کنترل خارج شده اند. آتشنشانان در تعطیلات اخر هفته برای مهار آتش در تقریباً 16 هکتار از اراضی این استان سخت مشغول کار بودند و امیدوارند با خنک تر شدن هوا و بارش باران از شدت این آتش سوزی‌ها کاسته شود.

bc.ctvnews.ca

12- جریمه یک خانواده برای ممانعت از واکسینه کردن کودکان

دادگاه رسیدگی به دعاوی کوچک بریتیش کلمبیا اعلام کرد مادری که از تزریق واکسن کووید 19 به فرزنندشان خودداری کرده بود به دادگاه احضار شده و جریمه خواهد شد دادگاه تاکید کرد این خانواده با وجود اخطارهای بسیار مراکز بهداشتی بازهم از این امر خودداری کردند و براین اساس کودکان آنها از حضور در مهد کودک و دیگر مکان‌های آموزشی دیگر منع شدند و آنها ملزم به ایجاد شرایط مناسب برای مراقبت از کودکان خود هستند.

bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک)

13- پهلو گرفتن قدیمی‌ترین کشتی نیروی دریایی سلطنتی کانادا در بندر مونترال

این کشتی آموزشی 102 ساله HMCS Oriole نام دارد و تا 10 آگوست برای بازدید عموم در اسکله این شهر مستقر است. سفر 14 مرحله‌ای این کشتی در آب‌های کانادا و دریاچه‌های بزرگ کشور ماه اکتبر به پایان می‌رسد و سپس برای تعمیر و نگهداری به بندر اصلی خود در هالیفاکس برمی گردد. گفتنیست نیروی دریایی از این کشتی به عنوان ابزاری برای تعامل با مردم و همچنین تبلیغات برای استخدام نیرو‌های مستعد استفاده می‌کند.

globalnews.ca

14- افزایش سوانح جاده‌ای با شروع تعطیلات

براساس گزارش پلیس با اغاز تعطیلات دو هفته‌ای نیروهای کار ساختمانی از 23 جولای، تعداد سفرهای جاده‌ای و تصادفات افزایش یافته بطوریکه طی دو هفته اخیر 18 کشته بر اثر تردد در جاده‌های استان و چهار مورد فوت در مراکز تفریحی و گردشگری گزارش شده فوت 22 نفر در تعطیلات امسال نشان دهنده افزایش شدید آمار مرگ و میر نسبت به سال 2022 با 13 کشته است.براساس گزارش مرکز پلیس حواس پرتی، سبقت غیرقانونی، سرعت غیرمجاز و اختلال در رانندگی چهار عامل اصلی تصادفات جاده‌ای هستند.

montreal.ctvnews.ca

15- پیگیری شکایت زندانیان توسط دادگاه کبک

یک قاضی دادگاه عالی کبک با وجود مخالفت دولت فدرال مجوز دادخواست دسته جمعی تعدادی از زندانیان فدرال را برای آن‌ها صادر کرد. این افراد مدعی‌اند که بیش از 15 روز در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شدند. یکی از شاکیان این پرونده Daniel Fournier در اظهاراتش گفت حبس در انفرادی به مدت 40 روز متوالی در سال‌های 2019 و 2020 و مجازات‌های ظالمانه و غیرعادی باعث شده که او به علائم افسردگی و حملات اضطرابی مبتلا شود. وکلای وزارت دادگستری نیز اعلام کردند نگهداری زندانیان در سلول انفرادی بیش از 15 روز خلاف قانون اساسی است با این حال دولت فدرال به دادگاه گفت که Fournier دلیلی برای شکایت ندارد و مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده است.

montreal.ctvnews.ca

اخبار ورزشی

16- مرگ یک طرفدار فوتبال در جریان درگیری

یکی از طرفداران تیم AEK Athens یونان در جریان درگیری با هواداران تیم Dinamo Zagreb کروواسی کشته و 8 نفر دیگر نیز زخمی شدند. پلیس یونان اعلام کرد که 88 نفر را در این باره دستگیر کرده که عمدتا از هواداران کروواسی بودند و این موضوعع را با دقت پیگیری خواهد کرد.

www.ctvnews.ca

17- باخت تیم ملی فوتبال زنان ایالات متحده

این تیم در مرحله‌ی یک هشتم نهایی جام جهانی زنان 2023 استرالیا در وقت اضافه با نتیجه‌ی 4-5 بازی را به سوئد واگذار کرد و از صعود به مرحله‌ی بعد بازماند. گفتنیست این بازی یکی از پر تماشاگرترین بازی‌های این جام بود و شبکه‌ی فاکس اعلام کرد 4,072,000 نفر این بازی را از این شبکه دنبال کردند.

www.ctvnews.ca

اخبار فرهنگی 

18- خرید حق تصویر یک کتاب توسط شاهزاده هری و مگان

پرنس هری و همسرش که از سال 2020 از انجام وظایف سلطنتی کناره‌گیری کرده‌اند حق تصویر و ساخت فیلم از کتاب عاشقانه «Meet Me at the Lake» نوشته‌ی Carley Fortune کانادایی را خریدند. این کتاب درباره زوجی 30 ساله است که در یک ماجراجویی یک روزه در تورنتو شرکت کرده‌اند و جزئیات عاشقانه‌ی زیادی در آن به تصویر کشیده شده است. گفتنیست پرنس هری و همسرش از سال2020 به ایالات متحده رفته‌اند و از آن زمان اقدامات متعددی در حوزه ی تولید فیلم و سریال انجام دادند که از جمله ان میتوان به توافق با شرکت نتفلیکس و بنیاد Archewell اشاره کرد.

www.ctvnews.ca

19- سفر دیوید بکهام به آنتاریو حاشیه ساز شد

او همراه با همسرش برای تعطیلات به کانادا سفر کرده و ویکتوریا بکهام به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر کرد که در آن دو سلبریتی یعنی Austin Butler و دیوید بکهام درختی را که یکی از جاده‌های آنتاریو را بسته بود بالای سر خود برده تا ماشین‌ها بتوانند از زیر آن عبور کنند و ویکتوریا بکهام در این کلیپ با هیجان آنها را تشویق میکند. این ویدئو واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشته و وایرال شده است.

toronto.ctvnews.ca

بیت کوین –تتر – دلار 

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 29,971 دلار، معادل 1,482,064,467 تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 4.98 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر +2.88% افزایش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1,863 دلار، معادل 92,102,109 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 1.11 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر +2.07%  افزایش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1 دلار، معادل 49800 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 16.53 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر -8.77% کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 49450 توماناعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد  36750 تومان اعلام شده است.

 آب و هوا 

دمای هوا تورنتو امروز بین 17 تا 26 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمان ابری هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 17 تا 29 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمان آفتابی خواهیم بود.

دمای هوا ونکوور امروز بین 17 تا 24 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمان ابری و بارش باران هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 16 تا 22 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمان ابری و بارش باران خواهیم بود.

دمای هوای مونترال امروز بین 19 تا 25 درجه سانتیگراد است و  شاهد آسمان ابری و بارش باران هستیم همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 16 تا 27 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد آسمان ابری و نیمه آفتابی خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید. راه ارتباطی ما و شما:

tfn.news@gmail.com