زمان مطالعه: 6 دقیقه

Loading

محتوا پنهان

کانادا

1- وزیر مسکن فدرال، کمبود مسکن را یک فرصت خواند.

وزیر مسکن کمبود مسکن را یک فرصت برای ساخت خانه های بیشتر خواند.

Sean Fraser در مصاحبه ای گفت که درست است که اکنون با بحران مسکن در کشور مواجه هستیم اما این بحران فرصتهای بسیاری را برای ساخت خانه های بیشتر فراهم کرده است.

او تاکید کرد که دولت تمام تلاش خود برای حل این مشکل انجام خواهد داد و گفت دولت اقداماتی همچون تخصیص مالیات‌ها به ساخت‌ مسکن جدید و ساده‌سازی دریافت پروانه ساخت از شهرداری ها را در این خصوص شروع کرده است و طرح های جدیدی نیز بزودی ارائه خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد که کانادا تا سال 2030 نیاز به 6 میلیون خانه جدید دارد که باید نرخ ساخت فعلی سه برابر شود.

https://www.ctvnews.ca

2- دولت کانادا اعلام کرد که از رکود اقتصادی جلوگیری میکند

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که به بدلیل مشکلات اقتصادی در خانواده ها و نرخ بالای بهره امکان رکود اقتصادی در کشور وجود دارد.

در واکنش به این اظهارات دولت با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که با تکیه بر تنوع اقتصادی، بانکداری قوی، سیاست‌های جدید مالی و تنوع در تجارت و استفاده از کارشناسان زبده از رکود اقتصادی جلوگیری خواهد کرد.

در این بیانیه تاکید شد که علارقم مشکلات بسیار تاکنون اقتصاد کانادا به خوبی در مقابل رکود مقاومت کرده است

https://www.ctvnews.ca

3- تحریم پلتفرمهای متا توسط مردم

گروهی از فعالان کانادایی اعلام کردند که باهدف نشان دادن حمایت مردم از لایحه سی-18 دولت، در تاریخهای 23 و 24 آگوست از فیسبوک و اینستاگرام استفاده نخواهند کرد.

گفتنی است بعد از مسدود کردن اخبار کانادا توسط متا ، تعدادی از نمایندگان دولت از این شرکت به دلیل عدم پوشش خبرهای مهم همچون آتش سوزیهای اخیر بریتیش کلمبیا انتقاد کردند.

https://www.ctvnews.ca

4- دستگیری دو کلاهبردار در مرز کانادا

سازمان خدمات مرزی کشور اعلام کرد که دو مرد را در مرز کانادا و ایالات متحده  با کارت‌های اقامت دائمی و بیمه جعلی دستگیر کرده است.

از این دو نفر بیش از ۱۰٬۰۰۰ دلار پول نقد که هنگام خروج از کانادا اعلام نشده بود ،کشف و ضبط شده که طبق قانون پولشویی تخلف محسوب می شود.

https://www.ctvnews.ca

5-  تمایل به مهاجرت افراد ساکن مناطق آسیب پذیر

بر اساس آخرین آمارها  ١٣٪ از ساکنین مناطق تحت خطر آتش سوزی های جنگلی به فکر نقل مکان به مناطقی هستند که احساس امنیت بیشتری می کنند.

همچنین زنان کانادایی زیر ٣٥ سال تمایل بیشتری برای نقل مکان داشته و نیمی از مردم کانادا انتظار دارند که شرایط حریق‌های جنگلی در آینده بدتر شود.

گفتنی است 59 درصد مردم تغییرات آب و هوایی را عامل آتش سوزیهای اخیر میدانند

https://www.ctvnews.ca

انتاریو

6- پاکسازی آبهای آلوده رودخانه Mimico Creek

وزارت محیط زیست کانادا اعلام کرد که تاکنون تلاشها برای کنترل و پاکسازی این رودخانه موفق بوده و مانع رسیدن آبهای آلوده به دریاچه آلوده شده است ولی پاکسازی کامل این رودخانه تا ماه اکتبر به طول خواهد انجامید.گفتنی است آلودگی آب این رودخانه به دنبال نفوذ مواد شیمیایی ناشی از فعالیت صنعتی در ناحیه Etobicoke بوجود آمده و گزارشهایی از تاثیر این آلودگی بر جانواران نیز گزارش شده اما نوع مواد شیمیایی موجود در آب هنوز اعلام نشده است.

https://toronto.ctvnews.ca

7- کاهش قیمت خانه های ویلایی در تورنتو

گزارش جدیدی از مشاورین املاک نشان داد که در سه ماهه اخیر قیمت خانه های ویلایی در اکثر مناطق  این شهر کاهش یافته بود این امر باعث افزایش خرید مسکن در منطقه تورنتو بزرگ شده بود اما در روزهای گذشته  با افزایش نرخ بهره و کمبود توجه به حوزه مسکن توسط دولت ، بار دیگر خرید و فروش متوقف شده است.

https://toronto.ctvnews.ca

8- تغییرات جدید در پروژه Ontario Place

شرکت اتریشی Therme پس از انتقادها از طراحی اولیه توسط شهرداری، طرح‌های به‌روز شده‌ای را برای پروژه و پارک آبی Ontario Place  ارائه کرد.در این  طراحی جدید فضای عمومی بیشتری در نظر گرفته شده و هماهنگی با جامعه و سنت مردم کانادا نیز لحاظ شده و مشاوران شهرداری نیز از آن رضایت داشته اند.در طراحی جدید Ontario Place به عنوان یک جاذبه ی گردشگری چهار فصل برای خانواده های کانادایی در نظر گرفته شده است.

https://toronto.ctvnews.ca

 9- آزادی مشروط یک کودک آزار

یک مرد انتاریویی که به سوء استفاده جنسی از کودکان اعتراف کرده بود مجاز به برگشتن به کار خود به شرط عدم تنهایی با کودکان شده است. این تصمیم توسط دیوان عدالت حقوقی گرفته شده و در آن آمده است که ، ماهیت و میزان رفتار این فرد بعد از سال 2009  متفاوت بوده و زین پس دارای صلاحیت و برگشت به زندگی عادی است اما هیچگاه نباید با هیچ کودکی تنها باشد.

https://toronto.ctvnews.ca

بریتیش کلمبیا

10- انفجار ساختمانی در شهر Prince George سه مجروح بر جای گذاشت.

این انفجار در مرکز این شهر اتفاق افتاد و پس از آن ساختمان نیز طعمه حریق شده و برق اطراف منطقه نیز قطع گردید.نیروهای اورژانس با حضور به موقع خود در محل سه مجروح این حادثه را به بیمارستان انتقال دادند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.علت این انفجار هنوز مشخص نشده و مقامات رفت و آمد به منطقه انفجار را تا اطلاع ثانوی محدود اعلام کرده و از همه مردم خواستند که از ورود به این منطقه خودداری کنند.

https://bc.ctvnews.ca

11– پرواز های شبانه فرودگاه Kelowna از سر گرفته شد

این تصمیم به دنبال کاهش غلطت دود ناشی از آتش سوزیها گرفته شد با این حال هنوز احتمال لغو بعضی پروازها وجود دارد.مسئولین این فرودگاه از تمامی مسافران خواستند که قبل از رفتن به فرودگاه با شرکت هواپیمایی خود تماس گرفته و وضعیت پرواز خود را کنترل کنند.آنها همچنین تاکید کردند که غذا و نوشیدنی در فرودگاه ممکن است محدود باشد.

https://bc.ctvnews.ca

 12- خسارات گسترده آتش به شهر  Kelowna

مقامات این شهر اعلام کردند که بیش از 200 خانه در این شهر به طور کامل سوخته یا آسیب دیده اند و آنها اکنون در حال اطلاع رسانی به صاحبان آنها هستند.اکنون تیمهای جستجو و نیروهای امداد به شهر اعزام شده  و در حال جستجوی قربانیان احتمالی بازمانده در آتش هستند که خوشبختانه تاکنون موردی شناسایی نشده است

https://bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک)

13- تخصیص بودجه به منظور بهبود ایمنی جاده های کبک

دولت این استان اعلام کرد که بودجه ای 180 میلیون دلاری را برای اجرای یک برنامه پنج ساله برای این موضوع اختصاص داده است.

در این برنامه به منظور ایمنی رانندگان و کاهش تصادفات اقداماتی مانند کاهش سرعت در محدوده مدارس ، افزایش دوربین‌های تشخیص سرعت و ایجاد مسیرهای ایمن برای عابران پیاده و دوچرخه‌سوارها انجام خواهد شد

https://montreal.ctvnews.ca

14– افزایش محبوبیت حزب محافظه‌کار در کبک

بر اساس آخرین نظرسنجی های آنلاین، این حزب از ماه گذشته میان کبکی ها محبوبیت زیاده یافته و پیش بینی می شود این محبوبیت با شیبی ملایم افزایش یابد.

در این نظر سنجی حزب محافظه کار 25 درصد آرا را به دست آورد و به آراء 28 درصدی حزب لیبرال نزدیک شد.

https://montreal.ctvnews.ca

15- معرفی یک داروی جدید توسط شرکت کبکی

شرکت Immune Biosolutions ، دارویی به نام IBIO123 را برای کاهش علائم تنفسی ناشی از کووید-19 در مرحله حاد معرفی کرد.

این دارو از طریق تنفس جذب می شود و در آزمایشات بالینی بسیار موفق عمل کرده و با کمک آنتی بادی های توسعه یافته خود توانسته باعث بهبود علائم تنفسی بیماران شود.

https://montreal.ctvnews.ca/quebec-drug-proves-effective-in-fighting-covid-19-1.6529232

اخبار ورزشی

16– فشار همه جانبه برای استعفای رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا

Pedro Sanchez نخست وزیر اسپانیا در دیدار با تیم اعضای ملی فوتبال زنان این کشور بوسه بدون رضایت Luis Rubiales  رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا از لبهای یکی از بازیکنان را در جریان اهدای مدالهای جام جهانی غیرقابل قبول” دانست و با این سخنان فشار را برای استعفای Luis Rubiales افزایش داد.

این سخنان نخست وزیر اسپانیا با وجود عذر خواهی و ابراز ندامت رئیس فدراسیون فوتبال از این اقدام بیان شد.

https://www.ctvnews.ca

17- شکایت علیه تیم Raptors تورنتو

این شکایت توسط تیم Knicks نیویورک و به دادگاه فدرال منهتن ارائه شده و در آن ادعای دریافت خسارت مطرح شده است.

بر اساس گزارشها تیم Knicks نیویورک ، تیم Raptors تورنتو ، سرمربی آن و یک کارمند سابق خود را متهم کرده که اسرار محرمانه این تیم شامل هزاران ویدئو را به سرقت برده اند.

به دنبال اعلام این شکایت ، تیم Raptors و بقیه متهمان پرونده با انتشار بیانیه هایی جدا گانه این اتهامات را کذب خوانده و به شدت رد کردند.

https://toronto.ctvnews.ca

اخبار فرهنگی

18- نام گذاری خیابانی در اوتاوا به نام Ryan Reynolds

مسئولان این شهر اعلام کردند که به پاس قدردانی از فعالیتهای خیر خواهانه این بازیگر هالیوودی به خصوص کمکهای مالی او و همسرش در اوایل شروع ویروس کرونا به بانک غذا و مرکز بحران اوتاوا خیابانی به نام Ryan Reynolds نام گذاری خواهد شد.این خیابان هم اکنون در حال ساخت است و در منطقه Orleans قرار دارد.

https://ottawa.ctvnews.ca

19 – محبوبیت دوباره برگزاری  رویدادها و اجراهای زنده

گزارش های جدید نشان می دهد که پس از محدودیتهای دوران کووید 19 ،  بار دیگر برگزاری نمایشها ، کنسرتها و دیگر رویدادهای زنده  رونق گرفته و این صنعت جانی دوباره گرفته است.

بر مبنای آمارها امسال درآمد گروهای مختلف هنری و ورزشی از اجراهای زنده نسبت به سال 2022 ، 146 درصد افزایش یافته است.

گفتنی است با برداشته شدن محدودیتهای کرونایی فروش روزنامه و کتاب در کشور به شدت کاهش داشته است.

https://www.ctvnews.ca

بیت کوین –تتر – دلار

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 25570 دلار ، معادل  1,261,900,227  تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 2.82 میلیون دلار برآورد گردیده است.  میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر -2.33%  کاهش یافته است.

 

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1600  دلار، معادل 78,939,273   تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 3/27  میلیون دلار برآورد گردیده است..   میانگین قیمت  این ارز در ۲۴ ساعت اخیر -4.33%  کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 0.99  دلار،   معادل 49,800  تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 11.01 میلیون  دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر -0.01%   کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 49350  علام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد  36400 تومان اعلام شده است.

آب و هوا

دمای هوا تورنتو امروز  بین 17 تا  20 درجه سانتی گراد است و شاهد بارش  باران هستیم .همچنین فردا دمای هوا بین 18 تا  23درجه سانتی گراد خواهد بود  و شاهد آسمانی ابری خواهیم بود  دمای هوا ونکوور امروز 12 بین تا 20 درجه سانتی گراد است  و شاهد آسمانی نیمه  ابری  هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 15 تا 42 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی آفتابی خواهیم  بود  دمای هوای مونترال امروز بین 15  تا 25 درجه سانتیگراد است  و  شاهد آسمانی نیمه  ابری هستیم همچنین فردا،  نیز دمای هوا بین 16 تا 25 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد آسمانی ابری خواهیم بود.