زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

[views]

محتوا پنهان

کانادا

1- تاکید وزیر جدید مهاجرت بر اهمیت حضور مهاجرین در کشور

Marc Miller وزیر جدید مهاجرت، کانادا در مصاحبه‌ای با RedFM Canada و رادیو CBC کانادا گفت مهاجرت راهی برای رفع کمبود نیروی کار در حوزه‌ی تجارت، کشاورزی و مراقبت‌های بهداشتی است. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 درصد از مهاجران از طریق فعالیت‌های اقتصادی وارد کشور میشوند افزود: پذیرش این افراد یکی از اولویت‌های کشور بوده و قصد اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا حفظ این سطح است. او در پایان این گفتگوی خبری خاطرنشان کرد مهاجرت برای کمک به ساختن کانادا، و تبدیل آن به مکانی بهتر و اطمینان از شکوفایی اقتصاد کشور اهمیت زیادی دارد.

www.cicnews.com

2- کشف بیش از صد قبضه سلاح و مهمات غیر مجاز از یک خانه

پلیس manitoba اعلام کرد ماه گذشته در جریان بازرسی خانه‌ای در شهرستان Wawanesa مأموران موفق به کشف و ضبط یک مجموعه سلاح شامل ۱۲۱ قبضه انواع سلاح گرم، چندین هزار گلوله، تعداد زیادی خشاب و یک عراده توپ عتیقه شدند. کارشناسان پلیس پس از چند هفته بررسی دقیق این تجهیزات اعلام کردند که 53 قبضه از سلاح های ضبط شده قانونی، 53 عدد بدون مجوز، 4 قبضه نیز سلاح ممنوعه و 6 اسلحه‌ی عتیقه بوده است. مرد 38 ساله‌ی صاحب این مجموعه به نگهداری بدون مجوز و غیر ایمن اسلحه متهم شده و باید در دادگاه حضور یابد.

winnipeg.ctvnews.ca

3- شهر Guelph بالاترین رتبه‌ی اعتبار مالی را دریافت کرد

شهردار این شهر اعلام کرد که موسسه رتبه‌بندی جهانی S&P Global رتبه AAA را به Guelph داده که بالاترین رتبه مالی و  اقتصادی است. S&P Global یک شرکت مستقل است که شهرها و شرکت‌ها را در سراسر جهان از نظر اعتبار مالی تجزیه و تحلیل کرده و ظرفیت آنها را برای انجام تعهدات مالی ارزیابی می کند. معیارهای این شرکت در رتبه‌بندی اعتباری شهر Guelph شیوه‌های مدیریت مالی، سیاست‌های مالی، موقعیت استثنایی نقدینگی، اقتصاد نسبتاً متنوع شهر، جمعیت رو به رشد و شغل‌های متنوع بوده است.

globalnews.ca

4- زنی در برخورد با قطار CTrain جان باخت

براساس گزارش پلیس ساعت 9 صبح روز گذشته یک زن حین عبور از مسیرهای CTrain در تقاطع خیابان Centre و هفتم S.E با قطار برخورد کرد و به شدت مجروح شد. او بلافاصله توسط نیروهای امداد به بیمارستان منتقل شد اما به خاطر شدت جراحات وارده درگذشت.

globalnews.ca

5- دستگیری اعضای یک باند بزرگ قاچاق در Calgary

سال گذشته پلیس این شهر به دنبال توزیع گسترده‌ی مواد مخدر در این منطقه پروژه‌ای تحت عنوان کالوس را با همکاری تیم تحقیقات ALERT از ماه آگوست آغاز کرد. پس از یکسال تحقیق و بررسی سرانجام روز گذشته 7 عضو اصلی این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند و شبکه ی توزیع آنها به طور کامل منهدم گردید. از متهمان دستگیر شده بیش از 4.5 میلیون دلار مواد مخدر و نزدیک به 1 میلیون دلار پول نقد کشف شده است. پلیس تاکید کرد اعضای این باند در مجموع با 33 مورد اتهام در دادگاه حاضر خواهند شد.

globalnews.ca

 انتاریو 

6- سود بالای شرکت Metro با وجود اعتصاب کارگران

اژانس درآمد کانادا با توجه به ضررهای مالی زیاد این شرکت که منجر به اعتصاب کارگران این مجموعه شد، معافیت‌های مالیاتی  برای این فروشگاه‌ها در نظر گرفت. در همین  راستا شرکت Metro از  تاثیر این اقدام بر افزایش درآمدش خبر داد بطوریکه در سه ماهه منتهی به اول جولای، درآمد خالص فروشگاه‌های زنجیره‌ای و داروخانه‌های این شرکت نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش داشته و از 275 میلیون دلار به 346.7 میلیون دلار رسیده است.

globalnews.ca

7- درخواست کناره‌گیری وزیر مسکن آنتاریو

در پی انتشار گزارش حسابرسی کل که نشان میداد وزیر مسکن در برنامه‌های توسعه کمربند سبز برای برخی توسعه‌دهندگان منتخب امتیاز قائل شده، احزاب اپوزیسیون از او خواستند از سمتش استعفا دهد. حسابرس کل انتاریو طرح حذف 15 منطقه کمربند سبز برای ساخت خانه را منتشر کرد و مشخص شد برخی از توسعه‌دهندگان که از حامیان حزب محافظه‌کار نیز هستند با وجود ممنوعیت ساخت و ساز در منطقه ی  حفاظت‌شده، قطعه‌هایی از زمین های کمربند سبز را خریداری کرده اند.

toronto.ctvnews.ca

8- تخصیص بودجه برای آموزش رایگان در صنعت ساختمان

دولت انتاریو اعلام کرد برای رفع کمبود نیروی کار در حوزه‌ی ساختمان، بودجه‌ی 3.6 میلیون دلاری را به آموزش رایگان و جذب زنان و جوانان به فعالیت در صنعت ساخت و ساز اختصاص داده این بودجه در سه مرحله به 2,200 زن و جوان کمک میکند تا برای فعالیت در مشاغل پردرآمد حوزه ساختمانی آموزش ببینند.

www.cbc.ca

9- پیشرفت طرح شهر تورنتو در کاهش تلفات حوادث رانندگی

این شهر پس از کشته شدن 78 نفر در حوادث جاده‌ای با هدف کاهش مرگ و میر  و صدمات جدی ناشی از تصادفات، استراتژی Vision Zero را از سال 2016 آغاز کرد براساس آخرین داده‌ها این طرح عملکرد خوبی داشته اما هنوز به هدف خود مبنی بر رفع  تلفات رانندگی و آسیب‌های جدی در جاده‌های شهری دست نیافته است گفتنیست در سال جاری تاکنون 25 نفر از جمله 15 عابر پیاده، 6 راننده، 3 موتورسوار و 1 دوچرخه سوار در جاده‌های تورنتو جان خود را از دست داده‌اند.

www.cbc.ca

بریتیش کلمبیا

10- پرکارترین سال آتش نشانان ونکوور به ثبت رسید

سازمان آتش نشانی و نجات ونکوور با اشاره به افزایش 31 درصدی نرخ آتش سوزی در نیمه اول سال 2023 نسبت به سال گذشته و افزایش 42.3 درصدی آتش سوزی در فضای باز اعلام کرد آتش‌نشانان ونکوور در این بازه‌ی زمانی بیشترین فعالیت خود را به ثبت رساندند این سرویس همچنین اعلام کرد 57 درصد از آتش‌سوزی‌ها ناشی از اشتعال مواد دخانی دور ریخته شده مثل کبریت، فندک، شمع، سیگار و مشعل بوده است.

globalnews.ca

11- پیش بینی افزایش قیمت سوخت در مترو ونکوور

برخی از تحلیلگران پیش‌بینی میکنند که برخلاف سالهای گذشته ، قیمت بنزین پاییز امسال 10 درصد افزایش یابد آنها اعلام کردند این افزایش، قیمت‌ها را در ماه‌های آینده به حدود 2 دلار و 15 سنت در هر لیتر میرساند که هزینه‌های اضافی را به ساکنان این منطقه تحمیل خواهد کرد.

bc.ctvnews.ca

12- انتشار قرارداد جدید اتحادیه کارگران بنادر و کارفرمایان بریتیش کلمبیا

هیئت روابط صنعتی کانادا با انتشار این قرارداد اعلام کرد که دستمزد عمومی کارگران طی دو سال آینده، سالانه پنج درصد افزایش خواهد یافت.کارفرمایان همچنین متعهد شدند که در طول 4 سال برای تعمیر و نگهداری تجهیزات جدید به کارگران آموزش داده و حقوق بازنشستگان واجد شرایط را تا سال 2026 به 96250 دلار برسانند.

bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک)

13- درخواست برکناری فرماندار کبک

چندین گروه بخاطر عدم تسلط Mary Simon به زبان فرانسوی خواستار برکناری او از سمت فرماندار  شدند. دادستان کل کانادا اعلام کرد که فقط دادگاه فدرال صلاحیت رسیدگی به این پرونده را دارد با این حال دادگاه عالی کبک در حکمی رسیدگی به این اعتراض را در دستور کار قرار داد. معترضان معتقدند فرماندار کل طبق قانون اساسی موظف است به هر دو زبان رسمی صحبت کند و باید این کناره گیری سریعا اتفاق بیافتد.

globalnews.ca

14- بسته شدن 4 ساحل کبک به دلیل الودگی شدید آب

وزارت محیط زیست کبک اعلام کرد که ساحل کمپ Lac Magog در Sherbrooke را به دلیل آلودگی باکتریایی زیاد تعطیل کرده است. پیش از این سواحل Lac Massawippi ،Lac Stukely و Aquafolie نیز بخاطر الودگی آب و پرخطر بودن شرایط تعطیل شده بودند.

montreal.ctvnews.ca

15- دستگیری دو متجاوز جنایتکار

پلیس مونترال اعلام کرد Michael Agostino و Karl Andrew Delatour, را که سن 23 و 24 سال داشتند به جرم فریب نوجوانان زیر سن قانونی و تجاوز جنسی به آنها با تهدید سلاح گرم، دستگیر کرده است. بازرسان این اداره تاکید کردند این متهمان قربانیان خود را  از طریق شبکه‌های اجتماعی یافته و در خودرو به آنها تجاوز میکردند. انها افزودند ممکن است این پرونده قربانیان دیگری نیز داشته باشد و از مردم خواستند در صورت داشتن هرگونه اطلاعات یا شکایتی با این اداره تماس بگیرند.

montreal.ctvnews.ca

اخبار ورزشی

16- پیروزی Leylah Fernandez در مسابقات تنیس اوپن National Bank

این تنیسور  کانادایی در دو ست پیاپی با کسب نتایج قاطع 6-3 و 6-2 توانست Peyton Stearns، آمریکایی را شکست دهد و به مرحله‌ی بعد این رقابت‌ها صعود کند. این بازی 76 دقیقه به طول انجامید و اولین مسابقه بین المللی این بازیکن 20 ساله با حضور همشهریانش در استادیوم IGA بود.

montreal.ctvnews.ca

17- Jamal Murray از حضور در مسابقات exhibition کانادا بازماند

این بازیکن بخاطر مصدومیت از حضور در جام جهانی بسکتبال مردان فیبا محروم شد و فدراسیون بسکتبال کانادا اعلام کرد این مهاجم پس از مشاوره با پزشکان در تیم ملی حضور نخواهد داشت و باید تنها بر روی ریکاوری خود تمرکز کند. گفتنیست به دنبال این تصمیم فدراسیون Jamal Murray با کادر پزشکی در این باره مشاجره کرده است.

globalnews.ca

اخبار فرهنگی 

18- Tory Lanez به 10 سال زندان محکوم شد

سرانجام پس از سه سال و برگزاری جلسات متعدد محاکمه، حکم نهایی این خواننده رپ توسط قاضی دادگاه عالی لس آنجلس اعلام و او به دلیل شلیک با سلاح گرم و زخمی کردن Megan Thee Stallion، ستاره هیپ هاپ به 10 سال زندان محکوم شد. جامعه هیپ هاپ از رای دادگاه استقبال کرده و خوشحالی خود را از این محکومیت Tory Lanez ابراز کردند.

www.ctvnews.ca

19- شکایت شش نفر دیگر علیه Lizzo

وکیل شاکیان پرونده‌ی Lizzo اعلام کرد که 6 نفر دیگر با داستان‌های مشابه قصد شکایت از این خواننده را دارند. پرونده‌ی شکایت از این خواننده‌ی مشهور مربوط به سه رقصنده سابق اوست که ادعا کرده‌اند در زمان کار با او مورد آزار و اذیت وی قرار گرفته اند.

www.ctvnews.ca

بیت کوین –تتر – دلار 

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 29676 دلار، معادل ۱,۴۸۱,۶۲۲,۷۸۴ تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 59/17 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 62/0 % افزایش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1851 دلار، معادل ۹۲,۳۸۶,۲۱۸ تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 78/5 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 35/0 % افزایش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 99/0 دلار، معادل 49479 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 86/25 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر 02/0- % کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 49700اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 37100 تومان اعلام شده است.

آب و هوا 

دمای هوا تورنتو امروز بین 16 تا 23 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی ابری و وقوع رعدو برق هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 19 تا 25 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی صاف خواهیم بود.

دمای هوا ونکوور امروز 14 بین تا 23 درجه سانتی گراد است و شاهد بارش باران هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 15 تا 24 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم بود.

دمای هوای مونترال امروز بین 17 تا 25 درجه سانتیگراد است و شاهد آسمانی ابری و رعدو برق هستیم همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 15 تا 24 درجه سانتیگراد خواهد بود و آسمانی ابری و رعدو برق خواهیم بود.

طفا با ارسال نظرات و پیشنهادات  خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید. راه ارتباطی ما و شما:

tfn.news@gmail.com