زمان مطالعه: 8 دقیقه

Loading

[views]

محتوا پنهان

 کانادا

1- افزایش سرسام آور اجاره بهاء در کشور

بر اساس آمارهای منتشر شده، نرخ اجاره بهاء در کشور همچنان در حال افزایش است و ماه گذشته رکورد جدیدی را در تاریخ کشور به ثبت رسانده است. میانگین قیمت اجاره بهاء در ماه جولای به 2078 دلار رسیده که نسبت به سال 2022، 9 درصد و سال 2021، 21 درصد افزایش یافته است. این افزایش بی رویه اجاره بهاء در کشور به بحران مسکن بیش از پیش دامن میزند و انتظار می‌رود دولت اقدامات موثرتری برای مهار این روند انجام دهد.

globalnews.ca

2- برنامه دولت برای مهاجرت کارگران ساختمانی به کشور

Marc Miller، وزیر مهاجرت کانادا روز گذشته در مونترال به خبرنگاران گفت، بحران مسکن کانادا تنها با مهاجرت کارگران و نیروهای کار ماهر جدید در صنعت ساختمان قابل حل خواهد بود. او افزود: دولت با جذب کارگران ماهر مورد نیاز صنعت ساختمان از کشورهای دیگر، خانه‌های بیشتری خواهد ساخت و قیمت مسکن را کاهش خواهد داد. وی همچنین در پاسخ به خبرنگارانی که از او پرسیدند آیا شما قصد کاهش ورود مهاجران به کشور را دارید گفت: من چنین قصدی ندارم و ما نیاز زیادی به نیروی کار خارجی به خصوص در صنعت ساخت و ساز کشور داریم و حل بحرانهای پیش رو نیازمند افزایش ورود مهاجران به کشور است.

globalnews.ca

3- سقوط یک هواپیمای سبک در شهر High River

هیئت ایمنی حمل و نقل کانادا از سقوط یک هواپیمای سبک تک موتوره در نزدیکی شهر High River روز پنجشنبه خبر داد و اعلام کرد که در حال بررسی علت این حادثه است. پلیس منطقه درباره این حادثه گفت که این حادثه بعد از ظهر روز پنج شنبه رخ داد و طی آن دو سرنشین هواپیما زخمی و به بیمارستان منتقل شدند. هنوز گزارشی از وضعیت سلامتی مصدومان این حادثه به دست ما نرسیده است.

calgary.ctvnews.ca

4- شرکت Air Canada به سود دهی بازگشت

Air Canada بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور اعلام کرد که پس از زیان یک میلیارد دلاری سال گذشته به سود دهی بازگشته است. این شرکت تاکید کرد که در سه ماهه منتهی به 30 ژوئن به در آمد خالص 838 میلیون دلار دست یافته در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 386 میلیون دلار زیان داشته است. مدیرعامل این شرکت در این باره گفت: تقاضای زیاد سفر از سوی 11 میلیون مشتریمان در سراسر کشور باعث کسب این سود شد. با این حال تحلیلگران علاوه بر افزایش تقاضا، قیمت بالای بلیط و حاشیه سود بیشتر را عوامل مهم دیگر  سود دهی این شرکت میدانند.

globalnews.ca

5- بدترین فصل آتش سوزیهای جنگلی در کشور به ثبت رسید.

کانادا تاکنون بیش از 130000 کیلومتر مربع از اراضی جنگلی خود را در این آتش سوزیها از دست داده که بیش از شش برابر میانگین 10 ساله بوده است. علاوه بر جنگلها صدها خانه در نوا اسکوشیا ویران شدند و چهار آتش نشان نیز امسال در آتش سوزیها جان خود را از دست دادند. این در حالیست که آتش سوزی‌ها در بریتیش کلمبیا همچنان ادامه دارد و 4000 آتش نشان در حال مبارزه با صدها حریق این استان هستند. سازمان منابع طبیعی کانادا در این باره اعلام کرد که از 650 آتش سوزی جدیدی که در کشور شعله ور شده دو سوم آنها در بریتیش کلمبیا بوده است.

www.ctvnews.ca

انتاریو 

6- آتش سوزی شدید یک ساختمان صنعتی در تورنتو

یک ساختمان متعلق به یک شرکت توزیع کننده مواد شیمیایی در خیابان Vulcan 35 طعمه حریق شده و شدت آن به حدی است که آتش نشانان هنوز موفق به مهار آتش نشده‌اند. این حادثه ساعت 1:15 بامداد روز گذشته اتفاق افتاد و طبق گزارشات این آتش سوزی به دنبال یک انفجار شدید آغاز شده است. معاون رئیس آتش نشانی تورنتو در این باره به خبرنگاران گفت که این حادثه یکی از شدیدترین آتش سوزی‌هایی است که در چند سال گذشته در تورنتو دیده‌ایم و عملیات مهار آن احتمالا 48 ساعت ادامه می‌یابد.

toronto.ctvnews.ca

7- نخست وزیر آنتریو گزارش حسابرس کل را تلویحاً نادرست خواند

پس از انتشار گزارش حسابرس کل مبنی بر عدم شفافیت در طرح واگذاری زمینهای کمربند سبز آنتریو و واگذاری ترجیحی بخشی از زمینها به توسعه دهندگان خاص توسط وزیر مسکن این استان، داگ فورد نخست وزیر این استان روز گذشته به این گزارش واکنش نشان داد و گفت: هیچ کدام از مقامات این استان رفتار ترجیحی نداشته‌اند. اون این اظهارات را در جریان یک کنفرانس خبری در Mississauga و در جمع خبرنگاران بیان کرد اما نتوانست آنها را قانع کند و خبرنگاران در طول این کنفرانس بارها نخست وزیر و Steve Clark وزیر مسکن آنتریو را مورد این گزارش مورد انتقاد قرار داده و سوالات بسیاری در این مورد از آنها مطرح نمودند.

toronto.ctvnews.ca

8- برخورد یک کامیون سوخت با قطار

این حادثه ساعت 8:38 دقیقه صبح روز گذشته در منطقه Whitecourt, آلتا و در نزدیکی تقاطع بزرگراه 43 با 32 رخ داد و کامیون پس از برخورد با قطار آتش گرفت. طبق گزارش اداره پلیس تاکنون هیچ آسیب جانی در این حادثه گزارش نشده است اما این اداره از مردم خواست با توجه به احتمال زیاد انفجار حتی پس از مهار آتش از حضور در این منطقه اجتناب کنند.

globalnews.ca

9- دستگیری یک باند تولید کننده مواد مخدر صنعتی در Hamilton

پلیس این شهر در بیانیه ای اعلام کرد، به دنبال کشف یک آزمایشگاه مخفی تولید مواد مخدر صنعتی در پاییز 2021، پروژه‌ای به نام Odeon آغاز شد و سرانجام پس از حدود دو سال تحقیق و بررسی 12 عضو این باند تبهکار از جمله یک پزشک اهل تورنتو دستگیر شدند. سخنگوی پلیس نیز در این باره گفت ما با انهدام این باند ضربه قابل توجهی به تولید مواد مخدر صنعتی در این منطقه وارد کردیم و معتقدیم این مساله تاثیر بسیار مثبتی بر امنیت عمومی جامعه خواهد داشت.

toronto.ctvnews.ca

بریتیش کلمبیا

10- پرواز گردشگران کانادایی جزیره maui وارد فرودگاه ونکوور شد

به دنبال آتش سوزی گسترده و کشته شدن 36 نفر در این جزیره محبوب، تمامی گردشگران از کشورهای مختلف در تلاش بودند تا هرچه سریعتر از این جزیره خارج شوند و شرکت Air Canada توانست با وجود ترافیک هوایی و مشکلات زیاد در منطقه با ارسال یک هواپیمای بزرگ و خالی تمامی گردشگران کانادایی را به کشور بازگرداند. گفتنی است شدت آتش سوزی در این جزیره به حدی است که شهر توریستی Lahaina به تلی از خاکستر تبدیل شده است.

globalnews.ca

11- هشدار ورود موج گرمای شدید به بریتیش کلمبیا

مقامات اعلام کردند این موج از اوایل هفته آینده وارد استان شده و پیش بینی میشود حداکثر دما به بیش از 30 درجه سانتیگراد برسد و از شهروندان خواستند تا اقدامات احتیاطی را در این مورد انجام دهند. این موج از اواخر روز یکشنبه به تدریج از جزیره ونکوور و سواحل جنوبی وارد منطقه شده و تا آخر هفته تمام استان رادر بر میگیرد.

www.cbc.ca

12- مرد متجاوز به زندان محکوم شد

Anthony Collins که خود 20 سال دارد به یک دختر 13 ساله تجاوز کرده و ویدئوی آن را در اسنپ چت به اشتراک گذاشته بود در دادگاه عالی Fort St. John بریتیش کلمبیا به سه سال حبس محکوم شد. این متجاوز از طریق اسنپ چت با قربانی آشنا شده بود و در یک مهمانی خانگی دوبار او را مورد تعرض قرار داده بود. قاضی این دادگاه در اینباره گفت: فیلمبرداری و به اشتراک گذاشتن این واقعه اثر نامطلوبی بر روی قربانی گذاشته و به عنوان عامل تشدید کننده آسیب در صدور حکم در نظر گرفته شد.

bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک)

13- قرارداد توسعه فن آوری جدید ماهواره ای در کبک

این قرارداد به ارزش 2.1 میلیارد دلار میان شرکتهای Telesat و MDA  مونترال به امضا رسید و بر اساس آن شرکت MDA متعهد به ایجاد یک فناوری ماهواره‌ای جدید برای اتصال به اینترنت شد. بر اساس این توافق نامه در مرحله اول 198 ماهواره ساخته خواهد شد و احتمال دارد که در صورت لزوم 100 ماهواره دیگر نیز به آن اضافه گردد ، این ماهواره ها در مدار پایین به دور زمین خواهند گشت و مناطق دوردست را به اینترنت متصل خواهند کرد. رئیس و مدیر عامل MDA در این باره گفت این بزرگترین قراردادمان تاکنون بوده و ما با بر اساس آن تکنولوژی‌های جدیدی را معرفی خواهیم کرد.

montreal.ctvnews.ca

14- بسته شدن جاده Roxam اثر قابل توجهی بر ورود غیر قانونی نداشته است.

در پایان ماه مارس امسال دولت با هدف جلوگیری از ورود غیر قانونی پناهجویان از گذرگاههای مرزی غیر رسمی، مذاکراتی را با ایالات متحده آغاز کرد و بر اساس توافقات صورت گرفته جاده roxham در جنوب کبک را به طور کامل مسدود نمود. با وجود کاهش تعداد پناهندگان در ماههای اولیه اما این روند ادامه پیدا نکرد و آمارهای فدرال نشان میدهد که ورود غیر قانونی پناهجویان دوباره افزایش یافته و آمار قبلی نزدیک شده است. بر اساس این داده ها ورودی‌های غیر قانونی جدید از طریق فرودگاه‌های کبک و آنتریو بوده است.

globalnews.ca

15- نجات یک مرد قربانی شکنجه و آزار جنسی توسط پلیس

پلیس مونترال اعلام کرد که که چهارشنبه گذشته مردی را که دو روز مورد آزار جسمی و تجاوز جنسی قرار گرفته بود نجات داده و به بیمارستان منتقل کرده است. این حادثه در محله Plateau مونترال رخ داده و متهمین این حادثه که قصد اخاذی داشتند، قربانی را رها و از محل متواری شده بودند اما با گزارش محل اختفای آنها توسط یک فرد ناشناس بلافاصله توسط پلیس دستگیر شدند. متهمین که یک زن و مرد هستند به حبس اجباری، آزار و شکنجه جسمی، تجاوز جنسی و تهدید با اسلحه و استفاده از خشونت متهم شده و به زودی در دادگاه حاضر خواهند شد.

montreal.ctvnews.ca

اخبار ورزشی

16- Jose Bautista باز نشسته می شود.

این بازیکن سابق لیگ بزرگ بیسبال در حال امضای قراردادی یک روزه با تیم Blue Jays تورنتو است تا در مراسمی پس از بازی در این تیم باز نشستگی خود را اعلام کند. Toronto Blue Jays این قرارداد را روز جمعه اعلام کرد. باتیستای 42 ساله قرار است روز شنبه طی مراسمی پیش از بازی به سطح برتر تیم اضافه شود. او هم اکنون 42 سال دارد و در طول 15 فصل حضور خود در مسابقات برای 8 تیم بازی کرده و افتخارات زیادی را کسب کرده است.

toronto.ctvnews.ca

17- رکورد جهانی کوهنوری توسط ورزشگار نروژی شکسته شد.

Kristin Harila ،کوهنورد 37 ساله نروژی پس از فتح 14 قله بالای 8000 متر جهان در مدت زمان سه ماه و یک روز رکورد جهانی سرعت کوهنوردی را شکست به سریعترین فردی تبدیل شد که توانسته این قله ها را فتح کند. رکورد قبلی این صعودها به Nirmal Purja نپالی بریتانیایی تعلق داشت که این 14 قله را در مدت زمان شش ماه و شش روز فتح کرده بود.

globalnews.ca

اخبار فرهنگی 

18- تیلور سویفت آلبوم قدیمی 1989 را دوباره منتشر میکند

این خواننده در آخرین اجرای خود در کالیفرنیا این خبر را به طرفداران اعلام کرد و گفت، این آلبوم در 27 اکتبر منتشر خواهد شد و پنج قطعه که قبلا منتشر نشده به آن اضافه شده است. گفتنیست این آلبوم اولین بار در سال 2014 منتشر شد.

globalnews.ca

19- Robbie Robertson در 80 سالگی در گذشت

این گیتاریست و ترانه سرای گروه کانادایی آمریکایی The Band، که با ترانه های زببایی مانند The Weight از خود به یادگار گذاشته است پس از تحمل یک بیماری طولانی چهارشنبه گذشته درگذشت و طرفداران و دوست داران خود را در غم و اندوه بزرگی فرو برد.

globalnews.ca

بیت کوین –تتر – دلار 

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 29358 دلار، معادل ۱,۴۳۷,۵۵۴,۹۰۵ تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 8/11 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 3/0 -% کاهش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1840 دلار، معادل ۹۰,۲۸۹,۲۷۹ تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 45/6 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 42/0 -% کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 99/0 دلار، معادل ۴۹,۰۰۱ تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 36/18 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 02/0- % کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 48800 اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 36300 تومان اعلام شده است.

آب و هوا 

دمای هوا تورنتو امروز بین 17تا 26 درجه سانتی گراد است و شاهد بارش باران و رعد وبرق هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 16تا 24 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم بود.

دمای هوا ونکوور امروز 17 بین تا 26 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی نیمه ابری هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 18 تا 29 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی صاف خواهیم بود.

دمای هوای مونترال امروز بین 18 تا 24 درجه سانتیگراد است و شاهد آسمانی نیمه ابری هستیم همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 16 تا 23 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد بارش باران و رعد و برق خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید. راه ارتباطی ما و شما:

tfn.news@gmail.com