زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

محتوا پنهان

کانادا

1- ویزای TRV برای گردشگران صادر خواهد شد.

روز گذشته اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام کرد که از این به بعد گردشگران کشورهای معاف از ویزا برای سفر به کانادا باید برای ویزای اقامت موقت TRV درخواست دهند. TRV توسط دفتر ویزای اداره مهاجرت کانادا صادر و در آن شرایط ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده تعریف می‌شود. مدت اعتبار ویزای TRV ۶ ماه از تاریخ ورود به کانادا است و گردشگران در صورت نیاز به تمدید اقامت باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای ویزا درخواست تمدید دهند.

www.cicnews.com

2- تشکر جاستین ترودو از مردم کانادا

نخست وزیر کانادا پس از امضای توافق جدایی قانونی برای پایان زندگی 18 ساله با همسرش Sophie Gregoire، از مردم به خاطر حفظ حریم خصوصی و احترام به خانواده‌اش تشکر کرد. او افزود مردم کانادا با ارسال پیامهایی از من حمایت کردند و تاکید کرد این جدایی پایان راه نیست و تمرکز من بر حرکت رو به جلوست.

www.ctvnews.ca

3- ارائه راه حل برای حل بحران مسکن توسط رهبر حزب محافظه کار

Pierre Poilievre، رهبر حزب محافظه‌کار کانادا، در کنفرانس انجمن شهرداری‌های انتاریو در شهر لندن گفت که دولت‌های محلی باید مشکلات سازندگان را رفع کرده و مسیر ساخت ساز را برای آنها راحتتر کنند. او پیشنهاد داد که برای حل بحران مسکن دولت‌ها باید پروانه‌های ساخت بیشتری صادر کنند تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها و تشویق به ساخت و ساز جدید، کمک‌های مالی فدرال نیز افزایش یابد.

4- تلاش برای پیدا کردن بی خانمان های شهر Yellowknife

مقامات منطقه شمال غربی کانادا اعلام کردند به دنبال دستور تخلیه این شهر در تلاش هستند تا تمامی بی خانمان‌های این شهر یا یافته و به مراکز امن منتقل کنند. آنها تاکید کردند که توجه به امور اجتماعی آسیب پذیران در شرایط اضطراری امری ضروری است و  تاکنون با کمک یکی از بی خانمانها دوازده نفر از این افراد پیدا شده و جستجو برای یافتن همگی آنها ادامه دارد.

www.ctvnews.ca

5- یک پارک جدید در لندن افتتاح خواهد شد.

پارک Hyde Park Village Green با هدف ایجاد مکانی برای برگزاری رویدادهای خاص این شهر 25 آگوست افتتاح خواهد شد. در این پارک میدان بزرگی برای برگزاری رویدادهای مهم شهر احداث شده و مکانهای بازی کودکان و باغ فکر نیز در آن در نظر گرفته  شده است. مدیرعامل انجمن بهبود کسب‌وکار Hyde Park در این باره گفت: توسعه طرح این پارک با همکاری بین انجمن کارآفرینی و شهر لندن، سال ۲۰۱۸ شروع شد و حدود 4 سال به طول انجامید ولی ساخت آن پاییز 2022 آغاز شد و در حال حاضر به پایان رسیده است

london.ctvnews.ca

 انتاریو 

6- اعتصاب کارمندان شبکه‌ی تلوزیونی انتاریو

70 روزنامه نگار، تهیه کننده و نیروی آموزشی این سازمان صبح روز گذشته در اعتراض به عدم توافق با کارفرمایان بر سر شرایط کاری اعتصاب کردند. اعتصاب کنندگان اعلام کردند که کارفرمایان از قراردادهای موقت برای پر کردن جایگاه‌های دائمی استفاده میکنند و حقوق های پایینی را پیشنهاد می‌دهند. گفتنی است اوایل ماه آگوست 96 درصد کارمندان این شبکه پیشنهاد کارفرمایان را رد کردند.

toronto.ctvnews.ca

7- پاداش مالی به شهرها برای ساخت مسکن

دولت آنتریو اعلام کرد که به شهرهایی که به تعهدات خود در حوزه ساخت مسکن عمل کنند پاداش داده و به این منظور صندوقی به مبلغ 1.2 میلیارد دلار به نام صندوق ساخت سریعتر تاسیس کرده است. دولت تاکید کرد مدت زمان این صندوق سه سال است و از شهرداری‌هایی 21 شهر این استان که در حوزه ساخت مسکن بیشترین پیشرفت را داشته باشند حمایت خواهد کرد.

toronto.ctvnews.ca

8- تیر اندازی مرگبار در مرکز تورنتو

پلیس این شهر اعلام کرد که در جریان یک درگیری مسلحانه، مردی 40 ساله در مرکز شهر تورنتو هدف گلوله قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است. ماموران در حال حاضر با بستن خیابان‌های محل حادثه در حال جستجوی منطقه با سگها و یافتن اسلحه‌ای هستند که از آن شلیک شده. پلیس تاکید کرد هنوز هیچ مظنونی در این رابطه بازداشت نشده و در حال بررسی دوربین‌های امنیتی مغازه‌های اطراف است.

toronto.ctvnews.ca

9- درخواست سه شهردار سابق تورنتو از Olivia Chow

” Art Eggleton “، ” David Crombie ” و ” John Sewell با ارسال نامه‌ای به شهردار جدید و شورای شهر تورنتو، از آنها خواستند تا در موضوع تغییر نام خیابان Dundas تجدید نظر کنند. آنها در این نامه تاکید کردند این تغییر نام هزینه‌ای 8.6 میلیون دلاری به شهر تحمیل خواهد کرد و حذف نام Henry Dundas از این خیابان هیچ دلیل موجهی ندارد.

toronto.ctvnews.ca

 بریتیش کلمبیا  

10- ادامه‌ی هشدار کیفیت هوای در منطقه‌ی مترو ونکوور

دود آتش سوزی‌های جنگلی در این منطقه همچنان در حال افزایش است و هشدار کیفیت هوا ادامه خواهد داشت. بر این اساس به شهروندان توصیه شد که از فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز خودداری کرده و در صورت بروز مشکلات تنفسی به مکان‌های بسته با تهویه مناسب رفته و یا به مراکز درمانی مراجعه کنند. با این حال، آتشنشانان در مرکز Okanagan از این وضعیت خشنودند و می گویند که دود به آنها برای مهار آتش کمک می‌کند.

bc.ctvnews.ca

11- نجات حیوانات به جا مانده مناطق شمال غربی کانادا

انجمن غیرانتفاعی دامپزشکان بدون مرز کانادا همراه با بنیاد Wings of Rescue ایالات متحده برای جمع‌آوری و نجات حیوانات خانگی به جا مانده از ساکنان مناطق Yellowknife و Hay River آغاز به فعالیت کردند. بر این اساس خلبانی نیز داوطلب شده تا با هواپیمایی به ظرفیت 100 حیوان به کمک حیوانات رفته و آنها را به ونکوور و کلگری انتقال دهد.

bc.ctvnews.ca

12- کمک یک شرکت تفریحی برای تخلیه مردم

شرکت توریستی Hoodoo مستقر در Penticton اعلام کرد که با توجه به ممنوعیت سفر در منطقه Okanagan و لغو پروازها، از اتوبوس‌ و ون‌های خود برای ارائه خدمات اضطراری و انتقال مردم به ونکوور استفاده می‌کند. گفتنی است تا صبح دوشنبه، دوازده پرواز برنامه‌ریزی‌ شده برای تخلیه مردم از فرودگاه Penticton به دلیل غلظت دود حریق‌های نزدیک لغو شده اند.

bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک)

13- درخواست‌های اتحادیه پرستاران در دستور کار قرار گرفت

وزیر خزانه داری کبک و رئیس اتحادیه بهداشت این استان پس از دیدار با نخست وزیر دیوید‌ای بی موافقت کردند که هرچه سریعتر راه حلی برای حل و فصل مشکلات پرستاران این استان پیدا کنند. اتحادیه پرستاران کبک نیز در این باره گفت که تاکنون مذاکرات زیادی با دولت برای حل مشکلات اعضای خود انجام داده ولی هیچ کدام ثمر بخش نبوده و امیدوار است با این تصمیم جدید وزیر، هرچه سریعتر یک توافق عملی و کارگشا حاصل شود.

montreal.ctvnews.ca

14- اهدای بسته لوازم نوزادان توسط شهرداری مونترال

شهردای این شهر اعلام کرد که از سال آینده بسته‌های تجهیزات و لوازم مورد نیاز نوزادان 0 تا 12 ماهه را به بصورت رایگان در اختیار والدین آنها قرار خواهد داد. این بسته ها به ارزش 200 دلار، در کتابخانه‌های محلی شهر توزیع خواهند شد و شامل اسباب بازی، لباس و دیگر لوازم مورد نیاز نوزادان است. سخنگوی شهرداری مونترال در این باره گفت که این اقدام در جهت تسهیل زندگی روزانه خانواده ها و تقویت احساس تعلق در نوزادان صورت گرفته است. گفتنی است بر طبق آمارها سال ۲۰۲۲  نزدیک به ۲۰ هزار نوزاد در مونترآل به دنیا آمده‌اند.

montreal.ctvnews.ca

15- معرفی سه تمبر جدید در مونترال

اداره پست کانادا اعلام کرد که این تمبرها به یادبود و افتخار Léa-Roback، Madeleine Parent و Simonne Monet-Chartrand منتشر می شوند. این سه بانوی فمینیست برجسته استان کبک، نقش مهمی در دفاع از حقوق زنان و جنبش برابری و عدالت اجتماعی ایجاد کردند و تمبرهای یادبودشان با حضور خانواده شان رونمایی خواهد شد.

montreal.ctvnews.ca

اخبار ورزشی 

16- Regina میزبان مسابقات ملی Picklebal

این مسابقات از چهارشنبه این هفته آغاز شده و تا ۲۷ اگوست ادامه خواهد داشت و طبق برنامه‌ریزی‌ها 635 بازیکن از سراسر کانادا در آن به رقابت خواهند پرداخت. بنا به اعلام کمیته مسابقات بازه سنی شرکت کنندگان امسال بین 16 تا 75 سال است و شرکت کنندگان بعد از دسته بندی سنی در مسابقات یک و دو نفره و همچنین دوگانه مختلط شرکت خواهند کرد. گفتنی است این ورزش به دلیل سادگی و تفریحی بودن در میان مردم محبوبت بالایی پیدا کرده و به سرعت در حال رشد است.

regina.ctvnews.ca

17- پایان جام جهانی فوتبال زنان و تلاش تیمها برای جذب سرمایه

سرانجام تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات به کشورهای خود بازگشتند در حالی فوتبال زنان در بسیاری از این کشورها، آینده‌ای نامعلوم دارد. فوتبال زنان همواره در جذب سرمایه ناموفق و ضعیف بوده به طوری که تیم‌های ملی برخی کشورها همچون نیجریه، فیلیپین و جامائیکا با وجود استعدادهای برتر در میان بازیکنانشان به سختی هزینه‌های تمرین و شرکت در مسابقات را فراهم می‌کنند. فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در تلاش است که با برگزاری منظم مسابقات سرمایه‌های جدیدی به فوتبال زنان جذب شود. گفتنی است تورنومنت بزرگ بعدی فوتبال زنان، المپیک سال آینده در فرانسه خواهد بود.

www.ctvnews.ca

اخبار فرهنگی 

18- Bob Dylan پاییز به کانادا می آید.

این خواننده و ترانه‌سرای معروف آمریکایی اعلام کرد در جریان تور آمریکای شمالی خود ۲۹ اکتبر به مونترال سفر خواهد کرد و در تالار Wilfrid-Pelletier این شهر به اجرای برنامه خواهد پرداخت. بلیط‌های این رویداد از جمعه این هفته از طریق تیک مستر پیش فروش خواهند شد.

montreal.ctvnews.ca

19- آثار هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی کپی رایت دریافت نمیکنند

به دنبال دریافت چندین دادخواست به دادگستری ایالت متحده، دادگاهی برای رسیدگی به آنها تشکیل و سر انجام اعلام شد که آثار هنری تولید شده توسط AI حق انتشار رسمی نخواهند داشت و قوانین کپی رایت بر آنها اعمال نخواهد شد. در رای نهایی دادگاه تاکید شد تنها برای آثاری که توسط انسانها ساخته شده‌اند حق مالکیت معنوی وجود دارد و شامل قوانین کپی رایت خواهند بود.

www.ctvnews.ca

بیت کوین –تتر – دلار

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 26191 دلار، معادل 1,279,432,304 تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 2.51 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر +0.07%  افزایش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1,673 دلار، معادل 81,737,774 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 3/3 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر -0.58% کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 0.99 دلار، معادل 49,400  تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 10.77 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر 01/0 % افزایش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 48850 علام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 36000 تومان اعلام شده است.

 آب و هوا 

دمای هوا تورنتو امروز بین 16 تا  25 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی نیمه ابری هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 12 تا  22درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد بارش باران خواهیم بود.

دمای هوا ونکوور امروز 13 بین تا 22 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی نیمه ابری هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 13 تا 21 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم بود.

دمای هوای مونترال امروز بین 15 تا 23 درجه سانتیگراد است و شاهد آسمانی نیمه ابری هستیم همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 16 تا 25 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات  خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید.راه ارتباطی ما و شما:

tfn.news@gmail.com