زمان مطالعه: 9 دقیقه

Loading

—————— عنوان خبرها ——————–

1- مخالفت با برنامه های مهاجرتی جدید کانادا
2- مرگ دومین آتش نشان حین انجام وظیفه
3- افتتاح مسابقات بومیان آمریکای شمالی توسط نخست وزیر
4- امکان دریافت اقامت دائم برای مهاجرین اوکراینی
5- ذوب زود هنگام یخ های خلیج Hudson
6- نایاب شدن شراب و آبجو در تورنتو
7- یک پناهگاه دیگر بی خانمان ها در تورنتو تعطیل شد
8- کمک مالی کارآفرین تورنتویی به پناهندگان اواره
9- سواستفاده از طرح های حمایتی دولت آنتاریو
10- خانه های ونکوور همچنان گران ترین اجاره بها را دارند
11- ممنوعیت توقف در مسیرهای نزدیک آتش سوزی
12- متجاوز جنسی به 5 ساله زندان محکوم شد
13- لغو ممنوعیت برپایی آتش در جنگل‌های شمالی کبک
14- عدم حضور Nicolas Cage در جشنواره Fantasia International Film مونترال
15- تصادفی در شهرستان Saint-Sébastien جان یک دوچرخه سوار را گرفت
16- رشته ی رقص در آب مردان به بازی های المپیک اضافه شد
17- برند نایک تیم ملی هاکی کانادا را تحریم کرد
18- کاهش فعالیت های فیلم سازی در کانادا
19- حمایت Elton John از Kevin Spacey

——————— کانادا ——————–

1- مخالفت با برنامه های مهاجرتی جدید کانادا

براساس جدیدترین گزارش ها رشد سالانه 2.2 درصدی جمعیت جوان کانادا میتواند توازن جمعیت نسبت به افراد 65 سال به بالا را حفظ کند در همین راستا دولت با وجود انتقاد و مخالفت های زیاد اقدام به جذب مهاجران بیشتر  برای تعادل جمعیت کرده است.

این افزایش جمعیت همچنان نگرانی ها ‌در باره ی کمبود مسکن و تأثیرات اقتصادی منفی مهاجرت را به دنبال داشته اما به گفته اقتصاد دانان جذب مهاجر به کشور با افزایش نیروی کار جوان موجب تعادل و پویایی بازار خواهد شد، همچنین پرداخت مالیات توسط نیروی کار جوان نیز کمک بزرگی به تامین هزینه‌های بازنشستگی دولت کانادا میکند.

https://www.ctvnews.ca/canada/as-immigration-debate-rages-on-new-report-makes-the-case-for-more-newcomers-1.6482392

2- مرگ دومین آتش نشان حین انجام وظیفه سه روز پس از جان باختن یک بانوی آتش نشان 19 ساله حین مبارزه با حریق جنگل های بریتیش کلمبیا، مقامات در بیانیه‌ای از فوت یک آتش نشان دیگر حین مهار آتش در مناطق شمال غربی کانادا خبر دادند.

مسئولین ضمن ابراز تاسف بابت فوت این آتش نشان فداکار،  هنوز نام او را منتشر نکرده اند در حال حاضر 89 آتش سوزی فعال در مناطق شمال غربی شعله ور است که بیش از800,000  هکتار از اراضی این ناحیه را در برگرفته اند و هروز به تعداد انها افزوده میشود.

https://www.ctvnews.ca/climate-and-environment/another-canadian-firefighter-killed-on-wildfire-frontlines-1.6481945

3- افتتاح مسابقات بومیان آمریکای شمالی توسط نخست وزیرجاستین ترودو برای افتتاح این مراسم همراه رؤسای ورزشکاران Mi’kmaw با یک کانو روی دریاچه Banook نووا اسکوشیا قایقرانی کردند. نخست وزیر کانادا در سخنرانی کوتاه برای  برگزارکنندگان، مربیان و ورزشکاران این رویداد، مهارت‌های مورد نیاز برای قایق‌رانی را با مهارت‌های زندگی مقایسه کرد و با اشاره به اهمیت حفظ کانو برای اقوام بومی گفت :

در گذشته رودخانه ها و آبراه ها مسیرهایی بودند که بومیان این قاره از آن ها برای ارتباط با یکدیگر، تجارت، پیشرفت و رشد استفاده می‌کردند.  وی در پایان  تاکید کرد: « من از دیدن جوانان با استعدادی که  با کانوها و کایاک‌ها به رقابت با یکدیگر میپردازند  تحت تاثیر قرار میگیرم و لذت می‌برم.

https://atlantic.ctvnews.ca/pm-trudeau-paddles-n-s-lake-for-north-american-indigenous-games-1.6482715

4- امکان دریافت اقامت دائم برای مهاجرین اوکراینی

دولت فدرال اعلام کرد که از اکتبر 2023، مهاجران اوکراینی مقیم موقت، که حداقل یک عضو خانواده شان دارای اقامت دائم کاناداست ،  می‌توانند درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنند.این افراد می‌توانند پس از ورود به کانادا، با تمدید مجوزهای تحصیلی و کاری، اقامت خود را تا سه سال تمدید کنند.

گفتنیست دولت  کانادا با این طرح جدید از  166,000 مهاجر اوکراینی  که از مارس 2022 به این کشور مهاجرت کرده‌اند، حمایت میکند.

https://www.cicnews.com/2023/07/ukrainians-in-canada-will-be-able-to-apply-for-permanent-residence-beginning-in-october-0736206.html

5- ذوب زود هنگام یخ های خلیج Hudson براساس آخرین تصاویر ماهواره ای دریافتی، گسترش موج هوای گرم موجب ذوب زودهنگام یخ های خلیج Hudson شده استعکس های ماهواره ای وب‌سایت هواشناسی کانادا نشان میدهد یخ های این خلیج با افزایش دما  به سرعت در حال ذوب هستند و در روزهای ۱۲ و ۱۳ ژوئیه گرما به حدی بوده که قسمت بزرگی از یک توده یخ قطبی به طور کامل از نقشه ناپدید شده است.

گرمای هوا هرساله در تابستان باعث شروع زودهنگام  فرآیند ذوب یخ های این خلیج شده  و تأثیرات مخربی بر چرخه ی زندگی خرس‌های قطبی دارد کارشناسان محیط زیست برای کاهش نرخ مرگ و میر جمعیت خرس‌ها و جلوگیری از تغییرات آب و هوایی خواستار اقدامات جدی دولت در این زمینه هستند.

https://www.ctvnews.ca/climate-and-environment/satellite-image-shows-hudson-bay-sea-ice-breaking-up-earlier-than-usual-1.6482759

——————– انتاریو ———————

6- نایاب شدن شراب و آبجو در تورنتو بعضی فروشگاه های مواد غذایی شهر تورنتو فروش  شراب و ابجو را متوقف کرده اند این اقدام به دنبال افزایش سرقت  و سود پایین فروش مشروبات الکلی صورت گرفته که موجب کمبود این محصولات در سطح شهر شده است. دولت لیبرال قبلی طی قراردادی 10 ساله تحت عنوان مدیریت عرضه  آبجو و شراب ، سود بسیار پایینی برای فروش این محصولات در نظر گرفت. این درحالیست که Doug Ford، نخست‌وزیر انتاریو در کمپین انتخاباتی  سال 2018  وعده داده بود فروش مشروبات الکلی در فروشگاه‌های انتاریو را  ازاد کند با این حال تا کنون اقدامی در این باره  صورت نگرفته و تحقیق و بررسی دولت در این باره هنوز ادامه دارد.

https://toronto.ctvnews.ca/some-toronto-grocery-stores-have-cut-beer-and-wine-sales-this-is-why-1.6482848

7- یک پناهگاه دیگر بی خانمان ها در تورنتو تعطیل شداین اقدام اعتراض شدید ساکنان این مجموعه را به همراه داشت، بیشتر ساکنان این پناهگاه را  سالمندان تشکیل میدادند و آنها پس از اعلام خبر تعطیلی با ابراز نگرانی نسبت به آینده، از شهردار جدید تورنتو خواستند تا با جلوگیری از بسته شدن این پناهگاه، شرایط بهتری را  برای زندگی‌شان فراهم کند.یکی از ساکنان ۷۱ ساله این پناهگاه که به دنبال یافتن خانه‌ای مستقل است به نمایندگی از دیگر ساکنان گفت: ما بابت نقل مکان به پناهگاه‌های دورتر نگران هستیم و وعده های زیاد مسئولان برای بهبود شرایط ما عملی نشده  و انها بجای اقدام مثبت، بطور ناگهانی محل اسکان مارا تغییر دادند.

https://toronto.ctvnews.ca/with-another-toronto-shelter-hotel-to-close-residents-call-for-action-from-new-mayor-1.6481797

8- کمک مالی کارآفرین تورنتویی به پناهندگان اوارهاین فرد خیر 20000 دلار برای سکونت پناهندگانی که هفته هاست در خیابان های مرکز شهر تورنتو سرگردانند، اهدا کرد و از داوطلبان اجتماعی خواست  مکانی برای زندگی این پناهجویان پیدا کنند. او هدفش را از این اقدام  بشردوستانه از بین بردن شکاف بین شهروندان و دولت فدرال عنوان کرد. درحالیکه مقامات شهر هنوز هیچ بودجه برای اسکان پناهندگان دریافت نکرده اند نرخ متقاضیان پناهندگی در ماه می نسبت به سپتامبر 2021، 440 درصد افزایش یافته است.

https://toronto.ctvnews.ca/toronto-entrepreneur-pledges-20k-to-house-refugees-stuck-on-city-streets-1.6482534

9- سواستفاده از طرح های حمایتی دولت آنتاریو 5 نفر  به سو استفاده از کمک های مالی  طرح امداد کووید-19 دولت انتاریو متهم شده اند.مقامات وزارت دارایی انتاریو  درخواست‌های مالی ای اشخاص را به عنوان پرونده های مشکوک شناسایی کرده و سپس برای  تحقیقات گسترده تر به اداره OPP ارسال کرده اند. سرانجام پس از بررسی های دقیق مشخص شد این 5 متهم با راه اندازی چندین کسب و کار غیرواقعی قصد داشتند از  کمک هزینه حمایت از مشاغل کوچک انتاریو، برنامه مالیات بر دارایی و برنامه تخفیف هزینه انرژی سواستفاده کنند.تحقیقات در این باره هنوز  ادامه دارد  و جزئیت بیشتر ان به زودی منتشر خواهد شد.

https://toronto.ctvnews.ca/police-charge-5-people-with-allegedly-defrauding-ontario-covid-19-relief-programs-1.6482866

————– بریتیش کلمبیا  ——————-

10- خانه های ونکوور همچنان گران ترین اجاره بها را دارند بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده ونکوور با میانگین قیمت 2945 دلار برای اجاره ی واحد های یک خوابه و 3863 دلار برای واحدهای دوخوابه، گرانترین نرخ اجاره بها در کانادا را دارد و پس از آن Burnaby در جایگاه بعدی این لیست قرار گرفته است. توان مردم برای اجاره مسکن بطور میانگین 2042 دلار است که با افزایش نرخ بهره و جمعیت، مبلغ سنگین اجاره بها در این دو شهر از توان مردم فراتر رفته و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده استبراساس پیش بینی یک تحلیلگر ارشد بازار مسکن در ماه‌ های گرم تابستان، شاهد افزایش تقاضای اجاره مسکن خواهیم بود که با کمبود واحد های اجاره ای، خانه های موجود با قیمتی بسیار بالاتر اجاره خواهند شد.

https://bc.ctvnews.ca/vancouver-burnaby-top-canada-s-most-expensive-rental-markets-rentals-ca-1.6482252

11- ممنوعیت توقف در مسیرهای نزدیک آتش سوزی

وزارت راه استان بریتیش کلمبیا پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر توقف رانندگان در کنار جاده‌ها و انجام رفتارهای پر خطر رانندگی برای عکس برداری از صحنه های آتش‌سوزی‌ ، از مردم خواست از تکرار چنین رفتارهایی خودداری کنند

بر همین اساس با شدت گرفتن آتش سوزی ها ، سازمان محیط زیست و وزارت راه در بیانیه ای مشترک پرواز هرگونه هواپیما و پهپاد را در شعاع پنج مایلی آتش‌سوزی و فاصله 3,000 فوتی از سطح زمین، در محدوده آتش‌سوزی ها ممنوع اعلام کرده اند و سرپیچی از این قانون منجر به پرداخت جریمه ای 100,000 دلاری و یا حداکثر 18 ماه زندان خواهد بود .

https://bc.ctvnews.ca/i-m-usually-out-all-day-running-around-fraser-valley-transit-strike-closing-in-on-b-c-record-1.6481582

12- متجاوز جنسی به 5 ساله زندان محکوم شد

دادگاه با توجه به شواهد ، Kenneth John Harrison را به جرم تجاوز جنسی و رفتارهای خشونت‌آمیز علیه یک نوجوان ۱۴ ساله به پنج سال زندان محکوم کرد براساس گزارش ها مجرم  پس از خوراندن مواد مخدر به این دختر نوجوان، او را در ون خود مورد آزار و اذیت قرار داده است.

در حکم دادگاه آمده است این مجرم 60 ساله ، به‌عنوان یک فرد دارای سو پیشینه در زمینه جنسی، پس از آزادی از زندان، اجازه ارتباط با افراد زیر 16 سال را نداشته و به مدت 10 سال نیز از داشتن سلاح گرم محروم خواهد بود.

https://bc.ctvnews.ca/b-c-man-sentenced-to-5-years-for-multiple-sexual-assaults-of-extremely-vulnerable-14-year-old-girl-1.6482111

—————– مونترال (کبک) ——————–

13- لغو ممنوعیت برپایی آتش در جنگل‌های شمالی کبک

سازمان محیط زیست پس از لغو کامل ممنوعیت اتش افروزی در جنگل‌های جنوبی به تازگی از لغو این قانون در جنگل های شمالی این استان نیز خبر داد.

این سازمان اعلام کرد خوشبختانه ۲۳ حریق فعال  در منطقه‌ی شمالی استان، تحت کنترل هستند و برپایی آتش در جنگل‌های غربی منطقه‌ی شمالی تا زمانی که شهرها یا زیرساخت‌ها را تهدید نکنند، مجاز است

گفتنیست از زمان آغاز فصل حریق، تقریباً ۳۰,۰۰۰ کیلومتر مربع از جنگل های شمالی کبک در آتش سوخته است

. https://globalnews.ca/news/9837093/quebec-wildfires-update-open-fire-ban-lifted/

14- عدم حضور Nicolas Cage  در جشنواره Fantasia International Film مونترال

در حالیکه قرار بود روز شنبه آخرین فیلم Nicolas Cage به نام “همدردی با شیطان” در این جشنواره اکران شود، او اعلام کرد که در این جشنواره شرکت نخواهد کرد

این اقدام او بخاطر حمایت از  اعتصاب اتحادیه بازیگران SAG-AFTRA و تحریم های اخیر هالیوود بوده است. این جشنواره از 20 ژوئیه تا 9 اوت برگزار می‌شود، و مسئولین آن ضمن حمایت از اعضای SAG-AFTRA  ‌ امیدوار اند این اتحادیه‌ به زودی به یک توافق منصفانه دست پیدا کند.

15- تصادفی در شهرستان Saint-Sébastien جان یک دوچرخه سوار را گرفت

براساس گزارش پلیس حدود ساعت 6 بعد از ظهر روز یکشنبه در جاده 263  و نزدیک تقاطع de la Station یک دوچرخه سوار 50 ساله پس از برخورد شدید با یک کامیون ،  به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد که متأسفانه به علت شدت جراحات وارده،  جان خود را از دست داد.

هنوز علت این حادثه مشخص نشده و نیروهای پلیس چندین ساعت جاده 263 را برای بررسی دقیق تر مسدود کرده بودند.

https://montreal.ctvnews.ca/cyclist-killed-in-collision-with-truck-in-quebec-s-eastern-townships-1.6482425

——————- اخبار ورزشی ——————-

16- رشته ی رقص در آب مردان به بازی های المپیک اضافه شد

برای اولین بار در تاریخ بازی‌های المپیک، مردان شناگران نیز به رقابت در این رشته خواهند پرداخت، آن ها که از سال‌ها قبل در سطوح پایین‌تر این رشته‌ی ورزشی شرکت کرده‌ بودند برای اولین بار بصورت هماهنگ به اجرای حرکات اکروباتیک، رقص های ویژه و غواصی در المپیک تابستانی پاریس 2024 میپردازند

https://globalnews.ca/news/9837074/olympics-mens-artistic-swimming-synchorized-swim/

17- برند نایک تیم ملی هاکی کانادا را تحریم کرد

این برند بین‌المللی پوشاک ورزشی اعلام کرد به دلیل اتهام تجاوز جنسی اعضای تیم  ملی هاکی کانادا  از ماه اکتبر ارتباط خود را با  این تیم بطور دائمی قطع کرده است.

این اقدام نایک بعلت اتهام تجاوز هشت نفر از اعضای تیم ملی نوجوانان هاکی کانادا به یک زن در سال 2018 انجام شده که پاییز سال گذشته رسانه ای شد.

براساس گزارش ها مسئولین تیم ملی هاکی غرامت زیادی برای درز نکردن این خبر پرداخت کرده بودند با این حال، این خبر رسانه ای شد و واکنش های زیادی را به همراه داشت.

https://globalnews.ca/news/9836693/nike-hockey-canada-sponsorship/

—————– اخبار فرهنگی ——————-

18- کاهش فعالیت های فیلم سازی در کانادا

اعتصاب‌ همزمان نویسندگان و بازیگران هالیوود در ایالات متحده، تأثیرات گسترده ای بر صنعت فیلم‌سازی و تولیدات تلویزیونی کانادا داشته، بطوریکه کارگردان ها و هنرمندان محلی این حوزه، از کاهش ناگهانی سفارش‌ها رنج می‌برند و شهرهای ونکوور و تورنتو به‌عنوان مراکز فیلم‌برداری کانادا، تحت تأثیر این اعتصابات قرار گرفته‌اند.

از آنجا که فیلم برداری بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های آمریکایی در کانادا انجام شده و از نیروی کار محلی در آن استفاده می‌ شود این اعتصابات باعث کاهش شدید فعالیت‌های این حوزه و ایجاد نگرانی‌های مالی و شغلی برای کارکنان محلی شده است.

https://www.ctvnews.ca/entertainment/canadian-film-tv-workers-feel-sting-of-twin-hollywood-writer-and-actor-strikes-1.6482565

19- حمایت Elton John  از Kevin Spacey

این خواننده و پیانیست معروف حمایت کامل خود را از Kevin Spacey اعلام و اتهامات وارده به او را بی اساس خواند

تحلیل ها نشان میدهد که این حمایت می‌تواند تأثیراتی بر روند دادگاه و نتیجه آن داشته‌ باشد و به این بازیگر معروف در مقابل اتهاماتی که علیه وی مطرح شده‌ است، کمک خواهد کرد.

گفتنیست کوین اسپیسی قبلا در آمریکا از اتهامات تجاوز جنسی تبرئه شده بود  اما اخیرا چندین شکایت دیگر در بریتانیا از او به دلیل تجاوز جنسی صورت گرفته است.

https://www.ctvnews.ca/entertainment/elton-john-lends-celebrity-support-to-kevin-spacey-at-the-actor-s-sexual-assault-trial-1.6482406

—————– بیت کوین –تتر – دلار —————-

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت  29,942  دلار ، معادل 1,474,659,753 تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 7.08 میلیون دلار برآورد گردیده است.  میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر  -1.10% کاهش  یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت  1,895دلار، معادل   93,332,198 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن  1.01 میلیون دلار برآورد گردیده است..   میانگین قیمت  این ارز در ۲۴ ساعت اخیر   -1.84% کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت ۱  دلار،   معادل 49,300  تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 20.23 میلیون  دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر  -0.02% کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 49250 اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 37400 تومان اعلام شده است.

——————– آب و هوا ——————–

دمای هوا تورنتو امروز  بین 19 تا 28 درجه سانتی گراد است و شاهد بارش باران و رعد و برق هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 18 تا 27 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی ابری خواهیم بود. دمای هوا ونکوور امروز  بین 16 تا 24 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمان آفتابی هستیم.همچنین فردا دمای هوا بین 13 تا 25 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمان آفتابی خواهیم  بود. دمای هوای مونترال امروز بین 20 تا 29 درجه سانتیگراد است و شاهد آسمان آفتابی هستیم.همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 19 تا 27 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد بارش باران خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات  خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید. راه ارتباطی ما و شما : News@tfn.tv