زمان مطالعه: 8 دقیقه

Loading

—————— عنوان خبرها ——————–

1- قرعه کشی جدید Express Entry برای متقاضیان مشاغل STEM

2-  ادامه اختلاف گوگل و متا با دولت کانادا

3- ادامه آتش سوزی ها و حرکت دود به سمت آمریکا

4- مرگ دلخراش یک دختر نوجوان در حادثه تصادف

5- اعزام دو کشتی جنگی کانادایی برای ماموریت مشترک با ناتو

6 – هشدار گرما و رطوبت در اتاوا

7- قتل یک پسر 16 ساله توسط پسر عموی خود

8-  تخریب و دزدیده شدن مجسمه های محله چینی ها در اتاوا

9-  تعطیلی اورژانس بیمارستان  Carleton Place & District Memorial

10- ادامه  اعتصاب کارکنان بنادر بریتیش کلمبیا

11- آلودگی آب دریاچه Hadden ونکوور

12- قتل در منطقه Coquitlam به ضرب گلوله

13-  پلیس در جست و جوی دو فرد مفقود شده در رانش زمین در کبک

14- بازگشایی گذرگاه اصلی مرزی بین مونترال و نیویورک

15- دستگیری چند مظنون به تیراندازی در مونترال

16- تجلیل از   Roger Federerدر Wimbledon

17-  قرار داد های جدید تیم Toronto Maple Leafs

18-  ویتنام، اکران فیلم جدید باربی را ممنوع کرد

19- درگذشت ناگهانی نوه رابرت دنیرو

——————— کانادا ——————–

1- برگزاری دور جدید قرعه کشی Express Entry برای مشاغل STEM

Sean Fraser وزیر مهاجرت و پناهندگی کانادا اعلام کرد که اولین قرعه کشی Express Entry  برای مشاغل STEM  این هفته برگزار می شود .

با توجه به کمبود نیروی متخصص در مشاغل STEM   که شامل حوزه های مراقبت های پزشکی، علوم کامپیوتر، ساختمانی و کشاورزی ، است کانادا اقدام به جذب افراد ماهر در این حوزه ها از طریق Express Entry میکند.

گفتنیست براساس اعلام وزارت مهاجرت و پناهندگی کانادا ، متقاضیان مسلط به زبان فرانسوی در اولویت این برنامه هستند.

https://www.cicnews.com/2023/07/everything-you-need-to-know-about-stem-occupations-for-express-entry-category-based-draws-0735655.html#gs.2plfbr

2- محدودیت دسترسی کانادایی ها به خدمات گوگل و فیسبوک شرکت های گوگل و فیسبوک در آخرین اقدام نسبت به تصویب قانون پرداخت هزینه به منتشرکنندگان خبر در کانادا اعلام کردند که محدودیت های تازه ای برای کاربران این کشور اعمال میکنند. نماینده گوگل در این باره گفت که لینک سایت های خبری  کانادا از موتورهای جستجوی، Google News و Google Discover حذف خواهد شد. وی تاکید کرد مشکلاتی که این قانون ایجاد کرده غیرقابل حل بوده و هیچ کدام از پیشنهادات ما برای تغییرات در این قانون پذیرفته نشده است و ما از این موضوع ناراضی هستیم. وزیر فرهنگ پابلو رودریگز Pablo Rodriguez در واکنش به بیانیه گوگل و متا ، اقدامات این شرکت‌ها را “بسیار نامسئولانه و غیرمنسجم” نامید.

https://www.ctvnews.ca/business/what-can-canada-learn-from-australia-s-bid-to-make-big-tech-pay-for-news-1.6463304

3- کیفیت هوا در آمریکا تحت تاثیر آتش سوزی های کانادا قرار گرفت  با حرکت دود آتش سوزی های جنگلی به سمت جنوب کیفیت هوای مناطق مهمی از ایالات متحده از جمله Wisconsin تا Vermont و North Carolina تحت تاثیر قرار گرفته بطوریکه رنگ آسمان این مناطق  را تیره کرده است.ادامه یافتن این آتش سوزی ها نگرانی هایی را نیز دررابطه با اثرات مخرب آن ها بر تغییرات آب و هوایی به وجود آورده است.باوجود اعزام آتش نشان از حداقل 10 کشور برای مهار آتش، هنوز بیش از 500 آتش‌سوزی در سراسر کانادافعال است که شدت آن به قدری زیاد گزارش شده که مقامات انتخابی جز رها کردن آتش سوزی ندارند.

https://www.ctvnews.ca/climate-and-environment/smoke-will-keep-pouring-into-the-u-s-as-long-as-fires-are-burning-in-canada-here-s-why-they-aren-t-being-put-out-1.6464962

4- یکی از مجروحان تصادف جاده اصلی کبک ، جان باختبا پیگیری وضعیت مجروحان تصادف شدید بزرگراه شماره 20 کبک ، که خبرآن را روز گذشته به اطلاع شما رساندیم متاسفانه مطلع شدیم یکی از مجروحان این حادثه  که یک  دختر نوجوان 13 ساله بوده جان خود را از دست داده.در حال حاضر دیگر مصدومان این حادثه در بیمارستان بسر میبرند و وضعیت انان رو به بهبودیستدر این تصادف یک کامیون سنگین با خودروی شاسی بلند برخورد کرد و پنج سرنشین خودرو که سه نوجوان و دو بزرگسال  بودند بشدت  مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

5- دو کشتی جنگی کانادا به ماموریت اعزام شدند روز گذشته، دو ناو جنگی نیروی دریایی کانادا برای شرکت در ماموریت بازدارنگی ناتو دربرابر روسیه از بندر  Halifax خارج شده  و به سمت منطقه Baltic حرکت کردنداین دو ناو به نیروهای ناتو در جستجو و نابودی مین ها در اقیانوس اطلس شمالی کمک خواهند کرد.فرمانده این عملیات در این باره گفت این همکاری نشان دهنده تعهد کانادا به ائتلاف 31 کشوری ناتوست.

https://globalnews.ca/news/9808382/halifax-ships-operation-reassurance-nato/

——————- انتاریو ———————

6 – هشدار وضعیت آب و هوایی برای آنتاریو

سازمان هواشناسی کانادا اعلام کرد، موج گرما و رطوبت طی روزهای اخیر وارد کشور شده تا  چهارشنبه شب ادامه خواهد داشت . دما طی این روزها  تا حداکثر 32 درجه سانتیگراد خواهد رسید..

این هشدار برای بیشتر مناطق جنوبی و شرقی انتاریو بوده  و برای  بخش هایی از اتاوا احتمال بارش باران همراه با رعد و برق پیش بینی شده است.

https://ottawa.ctvnews.ca/humidex-in-ottawa-could-hit-low

7- قتل یک نوجوان در مهمانی خانوادگی

بنابر گزارش پلیس منطقه Hamilton  یکشنبه شب به دنبال درگیری در یک مهمانی خانوادگی،  نوجوان 16 ساله ای توسط پسر عموی خود با ضربات چاقو به قتل رسید

هویت قاتل Laureano Bistoyong 22 ساله، اعلام شده که ساعاتی پس از وقوع جرم دستگیر و به قتل درجه یک متهم شده است

جزئیات بیشتری درباره ی این پرونده توسط پلیس منتشر نشده است

https://toronto.ctvnews.ca/boy-16-dead-after-stabbing-at-hamilton-family-gathering-cousin-charged-with-first-degree-murder-1.6465344

8- سرقت المان های محله چینی های اتاوا

مدیر اجرایی محله چینی های اتاوا اعلام کرد بسیاری از المان ها و مجسمه های هنری که در این محله نصب شده بودند ، مخدوش یا دزدیده شده اند.

این مجسمه‌های رنگارنگ و هنری به جهت روح بخشی به محیط و سر زندگی ساکنان نصب شده بودند

وی در پایان گفت : افراد  با آسیب به  این المان ها ، علاوه بر تخریب هنر عمومی به فرهنگ چین نیز توهین میکنند.
https://ottawa.ctvnews.ca/chinatown-residents-in-ottawa-frustrated-after-statues-defaced-or-stolen-1.6465485

9- کمبود نیرو ، بخش اورژانس بیمارستان را به تعطیلی کشاند

بیمارستان Carleton Place & District Memorial برای چهارمین بار در ماه گذشته بعلت کمبود نیرو  مجبور به تعطیلی موقت اورژانس خود شد.

مقامات استان آنتاریو در بیانیه ای اعلام کردند که متاسفانه در بخش اورژانس این بیمارستان کمبود شدید نیرو وجود دارد و آنها در تلاشند برای حفظ سطح استاندارد خود پرسنل بیشتری جذب کنند.
https://ottawa.ctvnews.ca/carleton-place-hospital-closing-er-monday-night-1.6465390

—————— بریتیش کلمبیا  ——————

10- مذاکرات برای  پایان اعتصاب کارگران بنادر بریتیش کلمبیا از سر گرفته شد

پس از شکست  مذاکرات 33 ساعته هفته گذشته با اتحادیه کارگران بنادر بریتیش کلمبیا،  تلاش برای پایان دادن به این اعتصابات از سر گرفته شد.

با توجه به تاثیر این اعتصابات بر صنایع کشور ، کارشناسان نسبت به ادامه این روند هشدار داده  و خواستار مداخله دولت فدرال شدند.

گفتنیست این اولین بار است که طی سه دهه گذشته حدود 7500 کارگر بنادر سراسر استان

اعتصاب کرده اند، آنها خواستار دریافت حقوق عادلانه در شرایط بحرانی و کار 24 ساعته هستند

https://globalnews.ca/news/9808437/bc-port-strike-day-3-latest/

11- هشدار مقامات درباره ی وجود باکتری بیماری زا در دریاچه Hadden

مقامات بهداشت و درمان ونکوور به شهروندان توصیه کردند ، به دلیل وجود سطوح بالای باکتری در آب های دریاچه Hadden  از شنا کردن در آن خودداری کنند.

مقامات تاکید کردند  که افراد مسن، کودکان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند  تا زمان حل این مشکل از حضور در ساحل این دریاچه بپرهیزند.

یکی از خطرناک ترین باکتری های بیماری زا موجود در این منطقه ، E. coli است که ابتلای به آن  ، تهوع، استفراغ، سردرد، تب خفیف، گرفتگی شدید معده و اسهال را به همراه دارد و  این علائم معمولاً  تا 10 روز پس از آلودگی به باکتری ظاهر می شوند.

https://bc.ctvnews.ca/water-quality-advisory-issued-for-vancouver-s-kits-point-1.6465393

12 –قتل در منطقه Coquitlam به ضرب گلوله

به گزارش پلیس منطقه شب گذشته مردی در بیرون یک برج مسکونی در منطقه Coquitlam با سلاح گرم چندین بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و با وجود اقدامات سریع پزشکی، در محل حادثه جان باخت .

تعدادی از ساکنان برج مسکونی به پلیس گفتند که قربانی به ساختمان آن ها رفت و آمد داشته اما در این مورد مطمین نیستند

این اتفاق در نزدیک ساختمانی حدود ساعت 9:20 شب افتاده است. ساکنان معتقدند قربانی به ساختمان آن ها رفت آمد داشته است، اما در این مورد مطمئن نیستند.

پلیس هویت مقتول را افشا نکرد و از شهروندان خواست در صورت داشتن هرگونه اطلاعات با این اداره تماس بگیرند.

https://bc.ctvnews.ca/man-shot-dead-in-coquitlam-1.6465362

—————– مونترال (کبک) ——————–

13- دو مفقود رانش زمین در کبک هنوز پیدا نشده اند

پلیس استان کبک اعلام کرد ، جست و جو برای یافتن دو نفری که روز شنبه به دنبال بارش سیل آسای باران و  رانش زمین به درون رودخانه در منطقه Saguenay-Lac-Saint-Jean  مفقود شده اند، ادامه دارد.

سخنگوی پلیس گفت  تیم‌های امداد و نجات با کمک هلیکوپترهای پلیس ، غواصان و همچنین داوطلبان محلی در جستجوی مفقودین در رودخانه  هستند.

او در جمع خبرنگاران تاکید کرد  که آب رودخانه Éternité  در طوفان روز شنبه به چهار برابر اندازه معمول خود رسیده بود  و حجم آوارهای موجود در آب عملیات جستجو را پیچیده کرده است.

https://montreal.ctvnews.ca/search-for-two-people-missing-after-quebec-landslide-a-colossal-task-police-1.6465423

14- گذرگاه مرزی Saint-Bernard-de-Lacolle بازگشایی شد

شرکت خدمات مرزی کانادا ضمن عذرخواهی از شهروندان اعلام کرد، که این گذرگاه مرزی پس از سه ساعت مسدودی به دلیل شکستگی آسفالت جاده ، با تلاش نیروهای متخصص مجددا بازگشایی شده است.

گفتنیست این گذرگاه مرزی بزرگراهی بین کبک و ایالات متحده است که مونترال را به نیویورک متصل می کند.

https://montreal.ctvnews.ca/cbsa-reopens-main-border-crossing-between-montreal-and-new-york-after-3-hour-closure-1.6465323

15- دستگیری چند مظنون به تیراندازی در مونترال

پلیس مونترال اعلام کرد روز دوشنبه به دنبال گزارشی مبنی بر تیراندازی در منطقه Maple Ridge

چندین نفر را دستگیر کرده است

پلیس تاکید کرد تا این لحظه علت این تیر اندازی ها مشخص نشده و شاهدین در صحنه مدرکی به این اداره ارائه نکرده اند و آخرین اخبار این حادثه فردا در رسانه های خبری منتشر خواهد شد.

https://bc.ctvnews.ca/multiple-arrests-large-police-presence-after-shots-fired-in-maple-ridge-rcmp-say-1.6465498

——————- اخبار ورزشی ——————-

16- بزرگداشت Roger Federer در حاشیه مسابقات Wimbledon

این بازیکن افسانه ای سوئیسی تنیس ، تاکنون رکوردشکنی های زیادی در این رقابت ها داشته و نقش برجسته ای در رویداد های این جام ایفا کرده است.

وی که هفت بار مقام قهرمانی  این مسابقات را در کارنامه خود دارد سال گذشته اعلام بازنشستگی کرد

گفتنیست برای تقدیر از  Serena Williams  قهرمان افسانه ای این مسابقات در بخش زنان نیز دعوت شده بود اما او به دلیل بارداری خود این درخواست را رد کرد.

https://www.ctvnews.ca/sports/roger-federer-will-be-celebrated-at-wimbledon-a-pregnant-serena-williams-declined-an-invitation-1.6465377

17- Max Domi به تیم Toronto Maple Leafs پیوست

این بازیکن 28 ساله روز گذشته طی قراردادی به ارزش ۳ میلیون دلار آمریکا به این تیم پیوست

او در 80 بازی فصل گذشته خود 20 گل به ثمر رسانده و ۳۶ پاس گل موفق داشته است

این تیم همچنین اعلام کرد که با  Tyler Bertuzzi را نیز جذب کرده است.

https://toronto.ctvnews.ca/toronto-maple-leafs-sign-max-domi-to-one-year-us-3m-contract-1.6465376

—————– اخبار فرهنگی ——————-

18- ویتنام اکران فیلم “باربی”  در این کشور را ممنوع اعلام کرد

این اقدام به دلیل صحنه ای از این فیلم است که در آن  نقشه‌ای از دریای جنوبی چین نمایش داده میشود ،

ویتنام این منطقه را جزو  سواحل قاره‌ای خود می داند.

این نخستین بار نیست که دولت ویتنام چنین اقدامی میکند ،  این دولت  در سال های گذشته  نمایش انیمیشن “Abominable  و فیلم سینمایی “Unchartered” را به همین دلیل ممنوع کرده بود.

https://globalnews.ca/news/9808295/vietnam-barbie-ban/

19 – نوه رابرت دنیرو درگذشت

مادر Leandro De Niro روز دوشنبه در یک پست اینستاگرامی خبر فوت ناگهانی فرزندش در سن 19 سالگی را منتشر کرد.

رابرت دنیرو  ضمن ابراز ناراحتی اش در مورد مرگ نوه عزیزش و قدردانی از همدردی هواداران

گفت:  ما از مردم می خواهیم که به حریم شخصی مان برای سوگواری احترام بگذارند.

جزئیات بیشتری از علت مرگ این جوان 19 ساله در دسترس نیست و پزشکی قانونی در حال بررسی علت این مرگ است.

—————– بیت کوین –تتر – دلار —————-

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت  31,038  دلار ، معادل 1,559,650,958 تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 8.54 میلیون دلار برآورد گردیده است.  میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر  +1.53% افزایش  یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت  1,956دلار، معادل  98,277,443تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 2.38 میلیون دلار برآورد گردیده است..   میانگین قیمت  این ارز در ۲۴ ساعت اخیر   +1.76% افزایش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت ۱  دلار،   معادل 50,500  تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 22.78 میلیون  دلار برآورد گردیده است.

میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر -0.01% کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 50250 اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 37950 تومان اعلام شده است.

 

——————– آب و هوا ——————–

دمای هوا تورنتو امروز  بین 19 تا  26 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمان آفتابی هستیم .همچنین فردا دمای هوا بین 22 تا 28 درجه سانتی گراد خواهد بود  و شاهد آسمان آفتابی خواهیم بود . دمای هوا ونکوور امروز بین 14 تا 27 درجه سانتی گراد است  و شاهد آسمان آفتابی هستیمهمچنین فردا دمای هوا بین 16 تا 29 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمان آفتابی خواهیم  بود .   دمای هوای مونترال امروز بین 19 تا 28 درجه سانتیگراد است و  شاهد بارش باران و رعد و برق هستیمهمچنین فردا ،  نیز دمای هوا بین 20 تا 29 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد بارش باران خواهیم بود .