زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

محتوا پنهان

کانادا

1- ادامه قطعی برق مشترکین در اتاوا

براثر طوفان و رعد و برق شدید روز جمعه در اتاوا ، برق بیش از 13000 مشترک قطع شد که هنوز برق حدود 700 خانه وصل نشده است. سرعت باد در این منطقه به 70 کیلومتر در ساعت رسید و بارش باران و تگرگ‌هایی به اندازه توپ تنیس، باعث شکستن درختان و اسیب به شبکه‌ی برق سراسر منطقه شد. عملیات تعمیر و بازسازی زیرساخت‌های برق همچنان توسط نیروهای امداد در این منطقه ادامه دارد.

ottawa.ctvnews.ca

2- شروع به کار خط اتوبوس های جدید در اتاوا

شرکت OC Transpo اعلام کرد سرویس‌های O-Train تا هفته دوم آگوست متوقف میشوند و بجای آن این هفته خط اتوبوس جدید R1 Express را بین ایستگاه Blair و مرکز شهر اتاوا راه اندازی خواهد کرد. این خط جدید، همه روزه هر 15 دقیقه، بین ایستگاه های Blair ،Mackenzie King و خیابان Albert  سرویس‌دهی میکند.

ottawa.ctvnews.ca

3- سقوط یک هواپیمای سبک در غرب کلگری

براساس گزارش پلیس نیم ساعت پس از پرواز این هواپیمای کوچک از فرودگاه Springbank، ارتباط با آن قطع و مفقودی این هواپیما اعلام شد. این هواپیما توسط یکی از اسکادران‌های نیروی هوایی سلطنتی کانادا در 100 کیلومتری غرب کلگری در منطقه ای کوهستانی ردیابی شد و نیروها پس از حضور در محل سقوط هواپیما جسد خلبان و پنج مسافر این هواپیما را پیدا کرده و آنان را برای انجام آزمایشات تشخیص هویت به پزشکی قانونی منتقل کردند. هیئت ایمنی حمل و نقل کانادا در حال بررسی علت سقوط این هواپیماست و تاکنون هیچ اطلاعاتی در این باره منتشر نکرده است.

www.cbc.ca/news

4- برگزاری نهمین جشنواره سالانه Food Truck Wars

آشپزان با حضور در بیش از 27 کامیون و سرو غذاهای متنوع و لذیذ در این رویداد سالانه در ساسکاتون با هم به رقابت پرداختند Rick Mah، سازمان‌دهنده Food Truck Wars، در این باره گفت: تعداد شرکت کنندگان این مراسم نسبت به سال های گذشته بیشتر بود و نهمین دور این جشنواره ها در فضای رقابتی و دوستانه برگزار شد.

globalnews.ca/news

5- مصرف جهانی زغال سنگ در سال 2022 رکورد زد

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که مصرف جهانی زغال سنگ در سال 2022 با 3.3 درصد افزایش به 8.3 میلیارد تن رسیده و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است و پیش بینی میشود این روند در سال جاری نیز  ادامه داشته باشد. دولت ترودو 35 میلیارد دلار را برای رواج فناوری پاک سرمایه گذاری کرده که 26 میلیارد دلار آن صرف تولید و انتقال برق از منابع غیرکربنی شده است. استفاده از سوخت سبز در اروپا و ایالات متحده نیز رواج یافته با این حال مصرف بالای زغال سنگ درکشورهای آسیایی برای تولیدات برق و صنعت باعث این رکوردشکنی شده است.

globalnews.ca/news

 انتاریو

6- اعتصاب کارکنان فروشگاه های زنجیره ای Metro

حدود 3700 نفر از کارکنان این فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی دست از کار کشیدند و چندین شعبه این فروشگاه‌ها در سراسر منطقه تورنتو بزرگ تعطیل شد. بنابر اعلام اتحادیه Unifor Local 414 همه‌ی فروشگاه‌ها بجز داروخانه‌ها، در طول مدت اعتصاب بسته خواهند بود و کارکنان تنها درصورت دریافت دستمزد بالاتر دست از اعتصاب خواهند کشید.

globalnews.ca/news

7- انتقاد پلیس از Olivia Chow

انجمن پلیس تورنتو به عنوان نماینده‌ی هزاران عضو این سرویس اوایل هفته‌ی گذشته با انتشار بیانیه‌ای از شهردار تورنتو به دلیل عدم صدور بیانیه عمومی در محکومیت خشونت علیه پلیس انتقاد کرد. Olivia Chow هیچ واکنشی نسبت به بیانیه‌ی این انجمن نشان نداد و بخاطر سکوتش مورد انتقاد قرار گرفت. انجمن پلیس تورنتو روز پنجشنبه نیز با انتشار توییتی دو حادثه خشونت آمیز که طی چند روز گذشته علیه پلیس رخ داده بود را شرح داد و پرسید: آیا شهردار چاو از ما دربرابر خشونت حمایت میکند؟چاو هنوز واکنشی نسبت به این توئیت نشان نداده است.

toronto.ctvnews.ca

8- وضعیت نامشخص استفاده از اسکوترهای الکترونیکی در تورنتو

شورای این شهر اعلام کرد در حال بررسی شرایط استفاده از این وسایل درخیابان‌های تورنتوست و مجوز تردد قانونی اسکوترهای الکترونیکی تا اوایل سال آینده صادر نخواهد شد. کارشناسان برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و بهبود ایمنی جاده ها، در حال مطالعه نحوه استفاده از انواع مختلف وسایل نقلیه سبک وزن از جمله دوچرخه، موتورسیکلت و اسکوتر الکترونیکی در خیابان های شهر هستند.

www.cbc.ca/news

9- سارقی حین فرار کشته شد

واحد تحقیقات ویژه پلیس انتاریو اعلام کرد افسران پس از دریافت گزارش رانندگی پرخطر یک دستگاه وانت، حدود ساعت 2 بعدازظهر به تعقیب و گریز آن در جاده Feller پرداختند راننده که این وانت را سرقت کرده بود بدون توجه به اخطار‌های پلیس به سرعت خود افزود اما در منطقه Martin Grove Road با یک خودروی دیگر بشدت برخورد کرد و در دم جان باخت. سه بازرس پلیس و یک بازپرس پزشکی قانونی برای رسیدگی به این پرونده تعیین شده اند و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

www.cbc.ca/news

بریتیش کلمبیا

10- رد دومین قرارداد آزمایشی توسط اتحادیه کارگران بنادر بریتیش کلمبیا

پس از این اقدام Seamus O’Regan، وزير كار فدرال هیئت روابط صنعتی کانادا را مسئول رسیدگی به اختلاف بین کارفرمایان و کارگران بریتیش کلمبیا کرد و براین اساس CIRB باید برای حل این مشکل راه‌حل قابل مذاكره‌اي پیشنهاد دهد گفتنیست تمامی اعضای این اتحادیه با رای قاطع آخرين توافق را رد كرده اند.

globalnews.ca

11- گسترش آتش سوزی در مرز بین ایالات متحده و کانادا  

با شدت گرفتن آتش سوزی‌ها در گذرگاه مرزی شهر Osoyoos دستور تخلیه 732 ملک در این شهر و منطقه Okanagan-Similkameen صادر شد آتش سوزی در دو طرف مرز شدت گرفته و تا صبح یکشنبه 885 هکتار از اراضی کانادا طعمه حریق شده و بنا بر گزارش مقامات ایالت واشنگتن آتش بیش از 3200 هکتار از اراضی ایالات متحده را نیز در برگرفته است.

bc.ctvnews.ca

12- یک آتش نشان دیگر در بریتیش کلمبیا حین انجام وظیفه کشته شد

یکی آتش نشان دیگر از بریتیش کلمبیا در حال مبارزه با آتش سوزی جنگلی Donnie Creek در نزدیکی منطقه Fort St. John ، جان خود را از دست داد. David Eby نخست وزیر بریتیش کلمبیا در واکنش به خبر درگذشت این فرد فداکار گفت: از اینکه فهمیدم یک آتش‌نشان دیگر را از دست داده‌ایم ناراحت شدم. قلب من با خانواده، دوستان و همکاران این قهرمان است و من از طرف همه بریتیش کلمبیایی ها، با آنها اعلام همدردی می کنم

bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک) 

13- پیش بینی افزایش قیمت مسکن در مونترال

کارشناسان پیش بینی کردند افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا موجب کاهش تقاضا برای خرید مسکن در مونترال شود، اما قیمت ها همچنان بالا خواهد ماند و افزایش نیز خواهد یافت. آنها تاکید کردند قیمت متوسط یک خانه در مونترال تا سه ماهه چهارم 2023 با افزایش 8 درصدی به 587844 دلار خواهد رسید.

montreal.ctvnews.ca

14- تیراندازی در مونترال

براساس گزارش پلیس به دنبال تیراندازی در مرکز خرید 30 Quartier DIX در ساحل جنوبی مونترال سه مرد بیگناه زخمی و به بیمارستان منتقل شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است. سخنگوی پلیس وضعیت دو قربانی دیگر را پایدار اعلام کرده و گفت یکی از آنها از بیمارستان مرخص شده است. وی تاکید کرد در رابطه با این حادثه دو مظنون مرد 22 و 31 ساله توسط پلیس شناسایی و دستگیر شده اند.

montreal.ctvnews.ca

15- راه اندازی اپلیکیشن جدید حمل و نقل

با احداث خط جدید قطار سبک REM اپلیکیشن Transit نیز راه اندازی شد و به مسافران ساحل جنوبی مونترال کمک می کند مسیرهای مختلف را برای رسیدن به مقصد با هم مقایسه کنند. سخنگوی برنامه Transit گفت: «حالت پیش‌نمایش، یک هفته قبل از راه‌اندازی REM در دسترس بوده و این اپلیکیشن به مردم کمک می‌کند تا سفرهای خود را از قبل برنامه‌ریزی کنند.

montreal.ctvnews.ca

اخبار ورزشی

16- تیم Blue Jays تورنتو در مقابل تیم Angels لس آنجلس شکست خورد

Hunter Renfroe در اینینگ دهم، تیم Angels را پیش انداخت و به پیروزی 3-2 در برابر تیم Blue Jays تورنتو رساند. گفتنیست Blue Jays در 20 بازی برگزار شده 7 بار شکست خورده است.

globalnews.ca

17- پایان مسابقات دوومیدانی کانادا

این مسابقات با قهرمانی Andre De Grasse, در ماده ی دوی 200 متر به پایان رسید و او توانست این مسافت را در 20 ثانیه و 1 صدم ثانیه بدود. این بازیکن 28 ساله از انتاریو در دور مقدماتی با زمان 20 ثانیه و 31 صدم ثانیه سریعترین دونده این ماده بود با این حال نتوانست به فینال 100 متر در روز جمعه راه پیدا کند. گفتنیست او در این ماده  دو بار مدال برنز المپیک را کسب کرده است.

www.ctvnews.ca

اخبار فرهنگی 

18- پرتاب نوشیدنی در کنسرت Cardi B  

به تازگی فیلمی در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته که در آن ، یکی از تماشاچیان به این خواننده حین اجرا در کلاب ساحلی Drai در لاس وگاس نوشیدنی پرتاب میکند. این رپر مشهور به وضوح ناراحتی‌اش را نشان داده و بلافاصله میکروفون خود به میان جمعیت پرتاب کرده است. گفتنیست این چندمین بار است که تماشاگران در کنسرت‌های ماه‌های اخیر به سمت خوانندگان اشیایی را پرتاب میکنند.

www.ctvnews.ca

19- حاشیه های اکران همزمان «باربی» و «اپنهایمر» ادامه دارد

اکران همزمان این دو فیلم کاملا متفاوت از لحاظ محتوا و استقبال بی نظیر تماشاچیان برای همیشه در تاریخ سینما ماندگار شد. براساس برآوردها «باربی» در دومین هفته اکران 93 میلیون دلار فروش داشت و «اپنهایمر» با بدست اوردن 46.2 میلیون دلار دیگر ، در رتبه دوم باقی ماند و مجموع فروش بلیت این دو فیلم در سراسر جهان از یک میلیارد دلار فراتر رفت. گفتنیست اگر فیلم باربی با این سرعت به فروش خود ادامه دهد به بزرگترین موفقیت تابستانی گیشه امسال تبدیل خواهد شد.

www.ctvnews.ca

بیت کوین –تتر – دلار 

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 29,353 دلار ، معادل ۱,۴۴۸,۲۴۶,۳۹۹ تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 49/6 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 22/0 % افزایش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1865 دلار، معادل ۹۲,۰۴۳,۴۰۰ تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 8/2 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 04/0 % افزایش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1 دلار، معادل 49356 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 01/12 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 01/0- % کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 48950 اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 36950 تومان اعلام شده است.

 آب و هوا

دمای هوا تورنتو امروز  بین 15 تا 23 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی صاف هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 16تا 22 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی صاف خواهیم بود.

دمای هوا ونکوور امروز بین 13 تا 24 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی صاف هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 14 تا 25 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی صاف خواهیم بود.

دمای هوای مونترال امروز بین 12 تا 22 درجه سانتیگراد است و شاهد بارش باران هستیم همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 13 تا 21 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات  خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید.راه ارتباطی ما و شما:

tfn.news@gmail.com