زمان مطالعه: 8 دقیقه

Loading

—————— عنوان خبرها ——————–

1- ارائه ویزای جدید برای اقامت موقت در کانادا
2- مخالفت اکثر کانادایی ها با طرح تامین مالی رسانه های خبری
3- رکورد زنی مساحت آتش سوزی در کشور
4- اقدام جدید دولت کانادا برای جذب صاحبان ویزای H-1B آمریکا
5- نتقاد از پاداش های کارمندان بانک مرکزی
6 – تجمع اعتراضی مستأجران برای افزایش اجاره بها
7- تیراندازی در شرق تورنتو
8- افزایش خطر آتش سوزی در آنتاریو
9- پیش بینی افزایش قیمت مسکن در اتاوا
10- خطر وقوع سونامی در بریتیش کلمبیا رد شد
11- رکوردزنی طولانی ترین اعتصاب کارکنان سیستم حمل و نقل
12- اعتراض به تغییر مصالح پروژه ساختمانی در ونکوور
13- قطعی گسترده برق در کبک به علت طوفان های اخیر
14- اعتراض دوچرخه سواران مونترال به انسداد مسیرها
15- برخورد مرگبار ماشین آلات ساختمانی با تله کابین
16- مرگ یک اسب دیگر در مسابقات chuckwagon
17- افتتاحیه بازی‌های بومی آمریکای شمال در کانادا
18- Dolly Parton قصد ندارد بازنشسته شود
19- فروش کمتر از انتظار فیلم Impossible Mission

——————— کانادا ——————–

1- ارائه ویزای جدید برای اقامت موقت در کانادا

اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا با توجه به تقاضای بالا برای دریافت ویزای کار ، ویزایی با نام digital nomads را معرفی کرده که امکان اقامت موقت در کانادا را فراهم میکند.

براساس این طرح  کارمندان خارجی بصورت دورکار تا شش ماه در کانادا استخدام شده و در صورت یافتن کار تمام وقت و پیشنهاد کاری مناسب، ویزا خود را تمدید خواهند کرد.

گرچه تاکنون جزئیات زیادی در باره ی نحوه اعمال مالیات و یا توانایی خرید خانه برای افراد شرکت کننده  ارائه نشده   ، اما پیش بینی میشود نیروهای کار  سراسر جهان از این طرح استقبال کنند.

https://globalnews.ca/news/9833399/canada-digital-nomad-visa/

2- مخالفت اکثر کانادایی ها با طرح تامین مالی رسانه های خبری براساس این طرح شرکت های خارجی در ازای انتشار اخبار کانادا باید به رسانه های تولید کننده محتوا  پول پرداخت کنند. جدیدترین نظرسنجی انجام شده نشان داد 59 درصد از کانادایی‌ها که بیشترشان عضو حزب محافظه کار هستند  با طرح تامین مالی رسانه ها مخالفند و تنها 19 درصد  از شرکت کنندگان در نظرسنجی،  این حمایت ها را موثر میدانند.با توجه به محبوبیت فضای مجازی، شهروندان دیگر اخبار را از طریق تلویزیون و رادیو دنبال نمیکنند. با این حال، به دنبال تصویب قانون تامین مالی خبرگزاری ها، شرکت های گوگل و متا لینک های خبری کانادا را از  فضای مجازی حذف خواهند کرد.

https://www.ctvnews.ca/canada/most-canadians-oppose-government-funding-newsrooms-media-consolidation-angus-reid-survey-1.6480933

3- رکورد زنی مساحت آتش سوزی در کشورسازمان منابع طبیعی کانادا اعلام کرد که مساحت زمین هایی که در آتش سوزی های جنگلی سال جاری سوخته، رکورد تاریخی 7.6 میلیون هکتاری سال 1989 را شکسته و به 10 میلیون هکتار رسیده است. بنابر گفته مقامات اتش سوزی های تابستانی امسال که به علت شروع زودهنگام گرما رخ داده، حدود 880 حریق در سراسر کشور را به وجود آورده است. گفتنیست بیشتر آتش سوزی ها در غرب کانادا اتفاق افتاده و بین استان های کشور، بریتیش کلمبیا بیشترین آتش سوزی فعال را داشته است.

https://www.ctvnews.ca/canada/record-breaking-10-million-hectares-of-land-burned-in-canada-s-wildfires-1.6481870 4-  

4- اقدام جدید دولت کانادا برای جذب صاحبان ویزای H-1B آمریکا  براساس مجوز جدید دولت کانادا از این پس صاحبان ویزای شغلی H-1B ایالات متحده که هم اکنون در کانادا زندگی می کنند ، بدون نیاز به نامه کارفرما مجوز کار مستقل در کانادا را  خواهند داشت.این اقدام برای جذب بیشتر متخصصان مهاجر انجام شده و دارندگان این نوع ویزا میتوانند تا سه سال همراه خانواده در این کشور زندگی کنند.گفتنیست این اقدام شرایط را برای اقامت دائم  متخصصان خارجی فراهم می‌کند تا در بازار کار کانادا فعالیت کنند.

https://www.cicnews.com/2023/07/canada-launches-open-work-permit-stream-for-u-s-h-1b-visa-holders-today-0735932.html

5- انتقاد از پاداش های کارمندان بانک مرکزی افزایش 13 درصدی حقوق 80 درصد از کارمندان بانک مرکزی کانادا در سال 2022 با اعتراض شدید اقتصاد دانان همراه بود مدیر انجمن مالیات‌دهندگان کانادا در واکنش به  افزایش 6.5 میلیون دلاری حقوق و 20 میلیون پاداش کارمندان این اداره در سال 2022 گفت: کارمندان بانک مرکزی‌ نباید زمانی که مردم کانادا نمی‌توانند مخارج خوراک، بنزین یا منزل خود را تامین کنند چنین پاداش هایی بگیرند.”بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند بر اساس اصول اخلاقی پاداش و حقوق تمام کارمندان بخش های دولتی باید با یکدیگر برابر باشد و بانک مرکزی از این موضوع مستثنا نیست.گفتنیست میانگین پاداش هر کارمند بانک مرکزی کانادا بیش از 11 هزار دلار و افزایش حقوق  آنها بیش از 3400 دلار بوده است.

https://www.ctvnews.ca/politics/bank-of-canada-staff-received-26-7-million-in-bonuses-and-raises-in-2022-1.6480505

——————– انتاریو ———————

6-  تجمع اعتراضی مستأجران برای افزایش اجاره بها

بیش از ۱۰۰ مستأجر ساکن دو مجتمع مسکونی در تورنتو صبح روز شنبه، مقابل ساختمان ۳۳ King Street در منطقه York-South Weston در اعتراض به افزایش مبلغ اجاره بها تجمع کردند

در این تجمع تاکید شد که صاحبخانه ها نه تنها اجاره بها را افزایش داده اند بلکه امکانات رفاهی مانند  رسیدگی و تعمیر مرتب آسانسور نیز کاهش یافته است، این مشکلات باعث شده 300 مستاجر دیگر نیز  در اعتراض به این شرایط اجاره خود را پرداخت نکنند.

اعتراض کنندگان به دفاتر نماینده‌ی محلی Michael Ford  و وزیر مسکن فدرال Ahmed Husen  رفته و خواستار رسیدگی به حقوق قانونی خود شدند.

https://toronto.ctvnews.ca/more-than-300-tenants-at-2-toronto-apartment-buildings-have-stopped-paying-rent-1.6481837

7- تیراندازی در شرق تورنتو

پلیس تورنتو حدود ساعت 3 بعد از ظهر یکشنبه پس از دریافت گزارشی مبنی بر شلیک گلوله در خیابان های Morningside و Danzig منطقه Scarborough نیروهای خود را به محل اعزام کرد

در این حادثه سه شهروند به شدت مجروح شده بودند که سریعا به بیمارستان منتقل شدند. پلیس یک مظنون را در این رابطه دستگیر کرده با این حال علت این تیراندازی تاکنون مشخص نشده و  تحقیقات ادامه دارد.

https://toronto.ctvnews.ca/three-people-seriously-injured-in-daylight-shooting-in-east-toronto-1.6481974

8- افزایش خطر آتش سوزی در آنتاریو

وزارت منابع طبیعی و جنگل‌داری اعلام کرد ثبت 15000 صاعقه در 48 ساعت گذشته خطر آتش سوزی در  استان انتاریو را افزایش داده است.

مقامات با اشاره به خطر  وقوع طوفان همراه با رعد وبرق و بارش باران اعلام کردند در صورت خشک بودن سطح زمین این رعد و برق ها میتواند موجب شعله ور شدن  حریق های غیر قابل کنترل شود.

گفتنیست طی هفته گذشته در بخش اعظم جنوب انتاریو، به جز تورنتو، شاهد بارش شدید باران و رعد و برق بودیم و وقوع دو گردباد سهمگین در شرق انتاریو  نیز بیش از 100 خانه را در این منطقه تخریب کرد.

https://toronto.ctvnews.ca/more-than-15k-lightning-strikes-recorded-in-ontario-over-2-day-period-1.6481371

9- پیش بینی افزایش قیمت مسکن در اتاوا

با وجود کاهش  4.8 درصدی قیمت مسکن در سه ماهه دوم سال بازار Royal LePage پیش‌بینی می‌کند که قیمت مسکن در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳ با ۷ درصد افزایش از ۷۱۹۹۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲ به ۷۷۰۲۹۳ دلار برسد.

گفتنیست در حال حاضر باقیمت ها کاهش یافته  و با بودجه   761600 دلار میتوان در 9 محله اتاوا خانه خریداری کرد.

https://ottawa.ctvnews.ca/here-s-what-you-can-buy-for-761-000-in-nine-neighbourhoods-in-ottawa-1.6481503

—————— بریتیش کلمبیا  ——————-

10- خطر وقوع سونامی در بریتیش کلمبیا رد شد

پس از  وقوع زمین لرزه 7.2 ریشتری در آلاسکا  نهادهای نظارتی هشدار  سونامی  در جنوب این منطقه را صادر کردند  با این حال ، مقامات پس از بررسی دقیق گزارشات با رد خطر وقوع سونامی در بریتیش کلمبیا تاکید کردند که اطلاعات کامل تر پس از بررسی دقیق داده ها به اشتراک گذاشته خواهد شد.

گفتنیست آخرین سونامی این استان در سال 1964 و پس از زلزله 9.2 ریشتری آلاسکا رخ داده بود

https://bc.ctvnews.ca/no-tsunami-threat-to-b-c-after-alaska-earthquake-officials-1.6481888

11- رکوردزنی طولانی ترین اعتصاب کارکنان سیستم حمل و نقل

رانندگان اتوبوس منطقه دره Fraser شرقی، که از 20 مارس در اعتصاب به سر میبرند، هنوز پس از چهار ماه با شرکت First Transit به توافق نرسیده اند.

گرچه این شرکت قرارداد جدیدی  را  برای حل اختلافات و سرویس دهی اتوبوس ها درمناطق Abbotsford ، Chilliwack ، Hope  در اختیار اتوبوسرانان گذاشته  اما این اقدام تاکنون تاثیری  بر پایان اختلافات نداشته است.

این اعتصابات سالمندان ، افراد دارای معلولیت و کلیه شهروندانی که از این خطوط برای تردد استفاده میکردند را دچار مشکل کرده تاحدی که این افراد مجبورند در گرمای طاقت فرسا تا مقصد پیاده روی کنند.

https://bc.ctvnews.ca/i-m-usually-out-all-day-running-around-fraser-valley-transit-strike-closing-in-on-b-c-record-1.6481582

12- اعتراض به تغییر مصالح پروژه ساختمانی در ونکوور

شرکت ساختمانی ای که پروژه ساخت آپارتمان 17 واحدی Modus در سمت غربی ونکوور را برعهده دارد

اواخر ماه گذشته اعلام کرده که مصالح ساخت این مجموعه را تغییر داده است.

این شرکت تاکید کرد به دلیل بوجود آمدن شرایط پیش بینی نشده در هنگام ساخت،  این پروژه  که با اسکلت بتنی پیش فروش شده با قالب‌بندی چوبی تکمیل خواهد شد.

خریداران واحد های پیش فروش شده که با فرض بتنی بودن سازه اقدام به خرید کرده بودند نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند  و خواستار پاسخگویی این شرکت ساختمانی درباره ی قرارداد اولیه خود شدند.

https://bc.ctvnews.ca/vancouver-developer-informs-buyers-their-concrete-townhomes-will-actually-be-wood-framed-1.6480476

—————– مونترال (کبک) ——————–

13- قطعی گسترده برق در کبک به علت طوفان های اخیر

پس از گذشت 6 روز از طوفان بزرگ کبک هنوز برق ۲۰۰۰ مشترک این استان و برخی مناطق همجوار وصل نشده است.

سخنگوی اداره ی Hydro-Québec   قطعی برق را ناشی از برخورد درختان با شبکه برق به دنبال  وزش باد وطوفان‌ شدید دانست و اعلام کرد بیش از ۳۹۲،۰۰۰ مشترک پس از طوفان چهارشنبه از برق محروم شده اند.

https://montreal.ctvnews.ca/fewer-than-2-000-hydro-qu%C3%A9bec-customers-without-power-after-storms-caused-new-outages-1.6481655

14- اعتراض دوچرخه سواران مونترال به انسداد مسیرها

صبح روز گذشته  دوچرخه‌سواران شهر مونترال در اطراف کلیسای منطقه Cartierville تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آنها با به صدا درآوردن زنگ‌ دوچرخه‌های خود همزمان با ناقوس کلیسا اعتراض خود را نسبت به انسداد

مسیر های دوچرخه اطراف کلیساها برای برگزاری مراسم مذهبی روزهای یکشنبه اعلام کردند .

یکی از نمایندگان این تجمع اعتراضی با تاکید بر اهمیت افزایش ایمنی مسیر های دوچرخه‌سواری شهر گفت، هدف ما اعتراض به اعمال مذهبی نیست بلکه یادآوری اهمیت احترام به فضاهای اختصاصی هر نوع حمل و نقل است.

https://montreal.ctvnews.ca/montreal-cyclists-stage-sit-in-demanding-that-churchgoers-not-park-on-bike-path-1.6481891

15- برخورد مرگبار ماشین آلات ساختمانی با تله کابین

بنا بر گزارش پلیس ساعت 11:30 صبح روز یکشنبه ساکنان منطقه Mont-Tremblant  پس از شنیدن صدای برخورد تله کابین و فریاد های 2 سر نشین آن  با پلیس تماس گرفتند و نیروهای امدادی بلافاصله به این روستا اعزام شدند

سخنگوی پلیس استان کبک اعلام کرد این حادثه در پی برخورد یک تله کابین با ماشین آلات ساختمانی رخ داده و طی آن یک زن ومرد از بالای تله کابین سقوط کرده و بشدت مجروح شدند که متاسفانه مرد پس از انتقال به بیمارستان جان باخته و زن نیز در وضعیت بسیار وخیمی به سر میبرد

وی  همچنین تاکید کرد ماموران در حال بررسی علت و شرایط سقوط در محل حادثه هستند.

https://montreal.ctvnews.ca/2-in-critical-condition-after-gondola-crash-in-mont-tremblant-que-1.6481882

——————- اخبار ورزشی ——————-

16- مرگ یک اسب دیگر در مسابقات chuckwagon

این اسب  که در Stampede کلگری مصدوم شده بود بلافاصله به مراکز درمانی تخصصی منتقل شد اما  پس از ناامیدی از درمان وی تصمیم گرفتند به زندگی او پایان دهند

این دومین اسبی ست که در این دوره از مسابقات chuckwagon تلف میشود و این موضوع  مسئولین Stampede را برای ایمن تر کردن شرایط مسابقه  تحت فشار قرار داده است.

گفتنیست در سال 2019، شش اسب در طول مسابقات  جان خود را از دست دادند که این موضوع خشم حامیان حقوق حیوانات ونکوور  را برانگیخت و آنها این حوادث را “سرافکندگی ملی” خواندند.

https://calgary.ctvnews.ca/horse-euthanized-following-chuckwagon-race-at-calgary-stampede-1.6481180

17- افتتاحیه بازی‌های بومی آمریکای شمال در کانادا

جشن آغازین این بازی ها طی مراسم‌ با شکوهی با روشن‌کردن مشعل آتش مقدس به وسیله مردم بومی آمریکا شمالی در Halifax برگزار شد

این مراسم نماد گرامیداشت فرهنگ‌ها و هویت‌های مختلف بومی بوده و نشان‌ دهنده اشتراک فرهنگی و ارتباط بین قوم‌ های بومی این منطقه است

گفتنیست در این بازی ها حدود 5000 ورزشکار و مربی از بیش از 750 شهر در سراسر آمریکای شمالی در Halifax حضور یافتند.

https://www.ctvnews.ca/sports/cultural-sharing-key-part-of-north-american-indigenous-games-as-sacred-fire-lit-1.6481688

—————– اخبار فرهنگی ——————-

18- Dolly Parton  قصد ندارد بازنشسته شود

این ستاره ی  موسیقی  country، پس  از ۵۰ سال فعالیت درخشان در این حوزه اعلام کرد که هیچ نقطه پایانی در کار خود نمی‌بیند.

او به شوخی در مصاحبه اش با Ken Bruce گفت که “امیدوارم قبل از بازنشستگی روزی در حال اجرای یک آهنگ روی صحنه بمیرم.”

این هنرمند همچنان مشغول ساخت آلبوم‌های خارالعاده جدید در سبک‌های مختلف موسیقی ست و آرزو دارد در آینده شبکه تلویزیونی، خط تولید لباس و محصولات آرایشی برند خودش را راه اندازی کند.

https://www.ctvnews.ca/entertainment/dolly-parton-jokes-she-ll-hopefully-drop-dead-in-the-middle-of-a-song-someday-before-she-ever-retires-1.6481857

19- فروش کمتر از انتظار فیلم Impossible Mission

گرچه فروش ۸۰ میلیون دلاری این فیلم در 5 اکران، انقلابی در box office بپا کرد اما نتوانست توقع سازندگانش را برآورده کند

پیش بینی میشد، این فیلم که بعد از ماه‌ها تعویق به اکران رسید بازگشت خیره‌کننده‌ای داشته باشد اما باوجود  استقبالو خوشحالی طرفداران از حضور دوباره Tom Cruise در این فیلم ،  فروش متوسطی نسبت به سری های پیشین خود  داشت.

https://www.ctvnews.ca/entertainment/mission-impossible-debuts-with-80m-over-five-days-igniting-box-office-but-missing-expectations-1.6481911

—————– بیت کوین –تتر – دلار —————-

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت  30,285  دلار ، معادل 1,479,434,463 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 1.71 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر  -0.19% کاهش  یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت  1,930دلار، معادل   94,277,569 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 51/19  میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت  این ارز در ۲۴ ساعت اخیر  -0.21% کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت ۱ دلار، معادل 49,100 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 12/94 میلیون  دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر  +0.02% افزایش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 48850 اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 36950 تومان اعلام شده است.

——————– آب و هوا ——————–

دمای هوا تورنتو امروز  بین 19 تا  28 درجه سانتی گراد است و شاهد بارش باران و رعد و برق هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 18 تا 27 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمان ابری خواهیم بود . دمای هوا ونکوور امروز بین 16 تا 27 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی آفتابی هستیم.همچنین فردا دمای هوا بین 14 تا 23 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد بارش باران و رعد و برق خواهیم  بود  دمای هوای مونترال امروز بین 21 تا 27 درجه سانتیگراد و شاهد بارش باران هستیم.همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 20 تا 29 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد آسمان آفتابی خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات  خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید. راه ارتباطی ما و شما: News@tfn.tv