زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

[views]

محتوا پنهان

 کانادا

1- افزایش نرخ تورم کشور در ماه جولای

بنا به گفته‌های اقتصاد دانان نرخ تورم در ماه گذشته به دلیل رشد قیمت بنزین افزایش یافته و روند کاهشی آن پس از یکسال معکوس شده است. نرخ دقیق تورم آخر این هفته پس انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده مشخص می‌شود و پیش بینی شده که به 3.1 درصد برسد. گفتنی است نرخ تورم کشور در ماه ژوئن برای اولین بار پس از دو سال 2.8 درصد رسید اما اقتصاد دانان پیش بینی کردند که این امر تداوم نخواهد یافت.

globalnews.ca

2- حمله سایبری گسترده در استان آلبرتا

شرکت خدمات دندانپزشکی این استان اعلام کرد که ماه گذشته زیر ساختهای فناوری اطلاعات این سازمان هدف حمله سایبری قرار گرفته و هکرها اطلاعات شخصی و سوابق بیش از 1.4 میلیون آلبرتایی را به سرقت برده‌اند. این شرکت با بیان اینکه که اطلاعات به سرقت رفته شامل نام، آدرس و احتمالا اطلاعات بانکی شهروندان بوده و از تمامی مردم بابت این اتفاق غیر قابل پیش بینی عذر خواهی و تاکید کرد که در تلاش برای رفع حفره‌های امنیتی موجود است.

www.thestar.com

3- اعزام نیروهای مسلح کانادا به استان آلبرتا

به دنبال گسترش آتش سوزی در آلبرتا و شمال غربی کشور و صدور دستور تخلیه برای قسمتهایی از این نواحی، دولت این استان از مقامات فدرال درخواست کمک کرد. بر این اساس نیروهای مسلح کانادا برای کمک رسانی به آتش نشانان و یاری مردم برای تخلیه هرچه سریعتر به این مناطق اعزام شدند. Bill Blair وزیر دفاع ملی با انتشار تویتی در این باره گفت، نیروهای مسلح کانادا آماده کمک به مردم و حمایت از پرسنل آتش نشانی بوده و در برنامه‌ریزی، هماهنگی و حمل نقل هوایی آنها را یاری خواهند کرد..

www.ctvnews.ca

4- سقوط یک هواپیمای سبک در آلبرتا یک کشته و مجروح بر جای گذاشت

بنا به اعلام پلیس، به دنبال دریافت گزارش سقوط و مفقودی یک هواپیما در دریاچه Beaverhill، در ساعت 21:10 جمعه، نیروهای پلیس، آتش نشانی، اورژانس و گروه نجات به این منطقه اعزام شدند. پس از حدود 4 ساعت جستجو، لاشه این هواپیما در 200 متری ساحل شمال غربی این دریاچه پیدا شد. از دو سرنشین این هواپیما یک نفر در دم کشته و دیگری با جراحات زیادی به بیمارستان انتقال یافت که حال وی وخیم گزارش شده است.

globalnews.ca

5- رویداد GlobalFest Calgary هفته آینده برگزار می شود

در این رویداد برنامه‌های متنوعی اجرا خواهد شد و بازدید کنندگان میتوانند ضمن صرف غذاهای بین المللی و خرید از بازار شب، از اجرای زنده موسیقی لذت ببرند. این جشن امسال در پارک Elliston کلگری برگزاری خواهد شد و هیجان انگیز‌‌ترین بخش آن اجرای آتش بازی است و گروههای بین المللی از کشورهای اتریش، ایتالیا، پرتقال، اسپانیا و کانادا، 5 نمایش باور نکردنی آتش بازی را به نمایش خواهند گذاشت.

curiocity.com

انتاریو 

6- تیر اندازی در تورنتو سه زخمی برجای گذاشت

پلیس این شهر اعلام کرد که ساعت 6 بعد از ظهر شنبه به دنبال تماس شهروندان مبنی بر تیر اندازی به سوی مردم در نزدیکی بازار St. Lawrence نیروها به محل اعزام و سه شهروند بی گناه زخمی شده را با کمک امدادگران به بیمارستان اعزام کردند. قربانیان این حادثه دو مرد 50 و 80 ساله و کودکی زیر 5 سال بودند که بنا بر آخرین پیگیری ما حال دو شهروند بزرگسال پایدار  و خوشبختانه جراحات کودک سطحی بوده است. به گفته پلیس ضارب مردی لاغر اندام با لباس تیره رنگ بوده که سوار بر خودرویی مشکی از صحنه حادثه گریخته و متواری شده است پلیس از تمامی شهروندان خواست هرگونه اطلاعی راجع به این حادثه را سریعا گزارش کنند.

globalnews.ca

7- بحران مسکن تورنتو اولویت شهردار جدید

این شهر به شدت با کمبود مسکن مواجه بوده و شورای شهر امیدوار است با تغییر شهردار و انتصاب تیم مدیریتی جدید، سیاستهای موثرتری برای مهار این بحران اتخاذ شود. بر این اساس مدیر و اعضای جدید کمیته برنامه‌ریزی و مسکن تورنتو وظیفه مهار بحران مسکن این شهر را بر عهده گرفته و باید به هدف کلان شهرداری برای ساخت 285000 خانه تا سال 2031 دست یابند. Olivia Chow  شهردار تورنتو روز جمعه در این باره گفت دیدگاه ها و نظرات متنوعی به من برای حل بحران مسکن ارائه شده و من میدانم وجود ایده های متنوع باعث بروز نوآوری و همکاری بیشتر برای حل این بحران خواهد شد.

www.cbc.ca

8- اختلاف میان احزاب مخالف و دولت فورد

در حالی که شرکتها و توسعه دهندگان در حال آماده سازی زمینهای محافظت شده کمربند سبز برای ساخت و ساز هستند، احزاب مخالف از دولت فورد خواستند که تصمیم بحث برانگیز خود در باره واگذاری و تغییر کاربری این زمینها را لغو کند. این در حالیست که با پیگیری مسئولین دو شهر آنتریو و مذاکره با توسعه دهندگان بیش از 4200 هکتار از زمینهای کشاورزی Pickering’s Duffins Rouge، و حدود 16 هکتار از زمینهای اطراف شهر Vaughan از طرح ساخت و ساز آنها حذف شد.

globalnews.ca

9- به دنبال آتش سوزی یک منزل مسکونی در شهر Vaughan دو نفر کشته شدند

بنابر اعلام پلیس این شهر، افسران و نیروهای آتش نشانی ساعت 2:30 بعد از ظهر روز شنبه به دنبال گزارشی مبنی بر آتش سوزی و گرفتار شدن دو نفر در ساختمانی در نزدیکی تقاطع خیابان Jane و Major Mackenzie به محل اعزام شدند اما تلاش آنها برای نجات جان آن دو شهروند گرفتار ناکام ماند. معاون رئیس آتش نشانی این شهر در این باره گفت، با وجود حضور به موقع نیروهای آتش نشانی و پیگیری و تلاش آنها تنها جسد این دو شهروند از ساختمان در حال سوختن بیرون کشیده شد.

toronto.ctvnews.ca

بریتیش کلمبیا 

10- افزایش هزینه شارژ خودروهای الکتریکی در بریتیش کلمبیا

شرکت Hydro بریتیش کلمبیا اعلام کرد که نرخ ایستگاه‌های عمومی شارژ وسایل نقلیه از اول سپتامبر 15 درصد افزایش خواهد یافت. این اقدام با واکنش مصرف کنندگان و مدافعان محیط زیست مواجه شد و آنها هشدار دادند که این موضوع باعث کاهش انگیزه مردم برای جایگزینی خودروهای خود با وسایل نقلیه الکتریکی خواهد شد.

www.cbc.ca

11- سقوط یک هلیکوپتر 3 زخمی برجای گذاشت

پلیس بریتیش کلمبیا اعلام کرد که هلیکوپتری حامل 4 سرنشین در منطقه Shuswap و نزدیکی دریاچه Mabel در بخش کم عمق رودخانه سقوط کرده و 3 سرنشین آن به شدت مجروح شده اند. این حادثه ساعت 8:30 روز شنبه اتفاق افتاد و بنا برآخرین پیگیری ها با وجود شدت جراحات، حال مصدومین پایدار گزارش شده است.

bc.ctvnews.ca

12- افزایش بی سابقه اجاره بهاء در ونکوور

بر اساس آخرین داده‌های سایت Rentals.ca نرخ اجاره بهاء در این شهر همچنان در حال افزایش است به طوری که مالکین خانه‌های یک خوابه را بیش از 3000 دلار در ماه اجاره میدهند. این داده ها نشان داد که میانگین اجاره بهاء در ونکوور نسبت به ماه گذشته 2.3 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16.2 درصد افزایش داشته است. گفتنیست در حال حاضر ونکوور گرانترین شهر کانادا از لحاظ قیمت اجاره بهاء ست.

bc.ctvnews.ca

مونترال (کبک)

13- بسته شدن ناگهانی شرکت Metro Media

رئیس و مدیر عامل این شرکت در بیانیه‌ای از تعلیق فوری فعالیت بیش از 30 نشریه محلی این شرکت از جمله 17 روزنامه چاپی خبر داد و گفت: چهارشنبه گذشته با وجود ترازنامه مثبت شرکت به من اطلاع دادند که دیگر نقدینگی لازم برای ادامه فعالیت را نداریم. ناظران رسانه ها با ابراز نگرانی نسبت به این مساله هشدار دادند که با بسته شدن این نشریات پوشش خبری دولت کبک برای دو شهر بزرگ این استان پایان می یابد.

montreal.ctvnews.ca

14- رکورد مشارکت در رژه Pride مونترال شکسته شد

این رژه روز گذشته با استقبال بی نظیر مردم و شرکت کنندگان برگزار شد و رئیس برگزار کنندگان این رژه به رسانه‌ها گفت طبق برآورد ما حدود 15500 در این رژه شرکت کردند که یک رکورد جدید در تاریخ برگزاری این رویداد است. این رویداد با اجرای زنده موسیقی پاپ و رژه شرکت کنندگان با لباس های پر زرق و برق از بلوار Rene-Levesque آغاز شد و شرکت‌ها، سازمان‌های ورزشی، و گروه‌های اجتماعی زیادی در آن شرکت کردند.

montreal.ctvnews.ca

15- اجرای متالیکا در مونترال حاشیه ساز شد  

گروه متالیکا آخر این هفته دو اجرای بزرگ در استادیوم المپیک, مونترال خواهد داشت و بار دیگر بحثها و صحبتهای مردم درباره این استادیوم بالا گرفت. سقف این استادیوم 56000 نفره سالهاست که نیاز به تعمیر دارد ولی اختلافات باعث عدم اجرای آن شده است. بر طبق برآوردها هزینه تعمیر این استادیوم 250 میلیون دلار است و عده زیادی از شهروندان مخالف پرداخت این مبلغ از بودجه عمومی مونترال بوده در حالی که عده دیگری با بیان اینکه این بنا تاریخی است موافق پرداخت این هزینه هستند.

globalnews.ca

 اخبار ورزشی

16- نیمار فوق ستاره فوتبال جهان به باشگاه الهلال عربستان می پیوندد

روزنامه ورزشی فرانسوی L’Equipe روز یکشنبه در وب سایت خود نوشت که این مهاجم با قراردادی به ارزش 160 میلیون یورو برای دو فصل از تیم پاریس سن ژرمن به الهلال عربستان انتقال خواهد یافت. با وجود درخواست رسانه‌ها از پاری سن ژرمن، این تیم هنوز صحت این خبر را تایید نکرده است. گفتنیست قرارداد فعلی نیمار با تیم پاریس سن ژرمن تا سال 2025 اعتبار دارد.

www.ctvnews.ca

17- José Bautista به سطح برترینهای تیم  Blue Jays تورنتو اضافه شد

این رویداد در مراسمی 45 دقیقه‌ای قبل از آخرین بازی‌اش مقابل تیم Cubs شیکاگو برگزار و از این بازیکن تجلیل شد. José Bautista در میان تشویق و هیجان جمعیت حاضر در ورزشکار اشک ریخت و خطاب به آنها گفت: شما نمی‌دانید چقدر برای من و خانواده‌ام اهمیت دارید. در ادامه این مراسم یک ویدیوی پنج دقیقه‌ای پخش شد که او در آن از مدیران باشگاه و همچنین هواداران تشکر کرد و بازنشستگی خود از بازی حرفه ای بیسبال را اعلام نمود.

www.cbc.ca

 اخبار فرهنگی 

18- باربی همچنان در صدر باکس آفیس جای دارد

این فیلم در چهارمین هفته اکران خود در 4137 سینما با 33.7 میلیون دلار فروش همچنان در باکس آفیس پیشتاز است. فروش جهانی باربی اکنون از مرز یک میلیارد دلار گذشته و فروش آن در آمریکای شمالی نیز در آستانه گذر از 500 میلیون دلار است.

www.thestar.com

19- تحریم اندونزی توسط سازمان Miss Universe

این سازمان پس از شکایت شرکت کنندگان مراسم دختر شایسته جهان از برگزار کنندگان اندونزیایی این رویداد، روابط خود را به طور کامل با آنها قطع و مسابقه بعدی در مالزی را نیز لغو کرد. این سازمان اعلام کرد که شش شرکت کننده مسابقه دختران شایسته اندونزی از مسئولین برگزار کننده به خاطر آزار جنسی، برهنه کردن در حضور مردان و عکس گرفتن از آنها به پلیس شکایت کرده اند.

www.ctvnews.ca

 بیت کوین –تتر – دلار

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 29385 دلار، معادل ۱,۴۵۰,۱۹۷,۱۴۷ تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 18/6 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 4/0 -% کاهش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1849 دلار، معادل ۹۱,۲۶۷,۰۰۷ تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 8/2 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 05/0- % کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 99/0 دلار، معادل 49319 تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 36/17 میلیون دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر 04/0- % کاهش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد 49350 اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد 36700 تومان اعلام شده است.

آب و هوا

دمای هوا تورنتو امروز  بین 18 تا 22 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی ابری  هستیم. همچنین فردا دمای هوا بین 16تا 21 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد بارش باران خواهیم بود.

دمای هوا ونکوور امروز  بین 17 تا 30 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی صاف هستیم همچنین فردا دمای هوا بین 16 تا 29 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی صاف خواهیم بود.

دمای هوای مونترال امروز بین 18 تا 24 درجه سانتیگراد است و شاهد آسمانی نیمه ابری هستیم همچنین فردا، نیز دمای هوا بین 17 تا 21 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد بارش باران خواهیم بود.

لطفا با ارسال نظرات و پیشنهادات خود ما را در در بهبود و ارتقاء سطح بخش خبری شبکه یاری کنید. راه ارتباطی ما و شما:

tfn.news@gmail.com