زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

1- افزایش جزئی قیمت مسکن در کانادا
2- صدور دعوتنامه استانی برای متقاضیان برنامه مهاجرت PNP
3- لیست امن ترین شهر های کانادا منتشر شد
4- حضور جاستین ترودو در اجلاس سران ناتو
5- هشدار آژانس امنیت سایبری کانادا درباره ی حملات هکری
6- سختگیری درباره ی تردد وسایل نقلیه سنگین در انتاریو
7- سرگردانی پناهجویان در خیابان های تورنتو
8- سقوط مرگبار دونفر از بالکن یک ساختمان
9- افزایش آمار همسر کشی در آنتاریو
10- برگزاری تجمع اعتراضی اعتصاب کنندگان در ونکوور
11 – وقوع 50 آتش سوزی جدید در بریتیش کلمبیا
12- تحقیقات گسترده درباره ی علت فوت متهم پس از دستگیری
13- نشست اقتصادی نخست وزیران استانی در Winnipeg برگزار میشود
14- رقابت آتش نشانان در چالش سالانه FireFit
15- درگیری در زندان یک کشته برجای گذاشت
16- تیم زنان کانادا نائب قهرمان مسابقات جام جهانی قایق رانی شد
17 – سرمربی تیم ملی فوتبال زنان Zambia به آزار جنسی متهم شد
18- ” Insidious: The Red Door”.در صدر فروش فیلم های ترسناک قرار گرفت
19- Elton John از دنیای موسیقی خداحافظی کرد

——————— کانادا ——————–

1.افزایش جزئی قیمت مسکن در کانادا

بررسی آخرین داده های مرکز آمار کانادا  نشان داد شاخص قیمت مسکن با رشد 0.1 درصدی  اولین افزایش را بعد از اگوست 2022 ثبت کرده است

بررسی قیمت خانه های نوساز در 27 منطقه نشان داد  که  قیمت ها در شش منطقه افزایش ،  در 8 منطقه کاهش  و در 13 منطقه تغییری نداشته

براساس اطلاعات این مرکز  ، قیمت مسکن در منطقه Victoria با افت 2.7 درصدی بیشترین کاهش را در مقایسه با سال گذشته ثبت کرده است.

https://www.cicnews.com/2023/07/house-prices-rise-in-canada-as-interest-rates-remain-high-0735718.html#gs.2e1jw3

2.صدور دعوتنامه استانی برای متقاضیان برنامه مهاجرت PNP

تعداد متقاضیانی که هراستان از طریق این برنامه جذب میکند توسط اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا  تعیین میشود و بین استان های کشور ، انتاریو با بالاترین سهمیه  PNP می تواند برای 16500 متقاضی در سال 2023 دعوتنامه صادر کند.

این استان 6 جولای در قرعه کشی مربوط به متقاضیان  مشاغل فنی برای 748 نفر با حداقل امتیاز  CRS  479 دعوتنامه صادر کرد.

گفتنیست دولت کبک برای 1218 نفر و استان بریتیش کلمبیا نیز در سه قرعه کشی برای 137 متقاضی دعوت نامه صادر کرده اند.

https://www.cicnews.com/2023/07/ontario-quebec-british-columbia-manitoba-and-alberta-invite-candidates-in-this-weeks-provincial-immigration-results-0736077.html#gs.2e09ak

3.انتشار لیست امن ترین شهرهای کانادا

براساس رتبه بندی ای که توسط سایت Rentola.ca انجام شده شهر Barrie  بعنوان امن ترین کلان شهر کشور  معرفی شد و پس از آن به ترتیب شهرهای  Brantford ، Guelphو تورنتو قرار گرفتند.

این رتبه بندی براساس تعداد شهروندان به ازای هر افسر پلیس، و  میزان وقوع جرایم خشونت آمیز انجام شده است .

گفتنیست بین 34 شهر مورد بررسی Winnipeg   با کسب کمترین امتیاز  ،  بعنوان نا امن ترین شهر کانادا معرفی شد

https://www.ctvnews.ca/canada/new-report-reveals-list-of-safest-cities-in-canada-1.6471899

4.حضور جاستین ترودو در اجلاس سران ناتو

نخست وزیر کانادا امروز برای دیدار رهبران کشور های عضو ناتو  به لیتوانی سفر میکند.

براساس گفته های دریاسالار Rob Bauer، رئیس کمیته نظامی ناتو ، محور اصلی  این نشست بررسی  طرح دفاعی جدید است

براساس این طرح مناطق تحت حمایت ناتو   به سه بخش اصلی ، جنوب شرقی شامل دریای مدیترانه و سیاه،  بخش شمال اروپا ،امریکا  و اقیانوس اطلس و  منطقه مرکزی از بالتیک تا آلپ  تقسیم میشوند

از دیگر محورهای این نشست بررسی میزان استفاده ی اعضا از سهم دو درصدی تولید ناخالص داخلی خود برای اهداف دفاعی است

https://globalnews.ca/news/9820132/trudeau-nato-summit/

5. هشدار آژانس امنیت سایبری کانادا  درباره ی حملات هکری

این آژانس طی  بیانیه ای  مشترک با FBI درباره افزایش حملات بدافزار Truebot هشدار داد.

هکرها با سو استفاده از ضعف نرم افزار  امنیتی Netwrix Auditor   که بطور گسترده در سازمان های کانادا و ایالات متحده استفاده میشود ،  به سرقت اطلاعات مالی میپردازند.

گفتنیست این نرم‌افزار  در بیش از ۷۰۰۰ سازمان، از جمله موسسات و سازمانهای فعال در بخش‌های بیمه، مالی، مراقبت‌های بهداشتی و حقوقی کاربرد دارد.

https://www.ctvnews.ca/sci-tech/canadian-cybersecurity-agency-and-fbi-issue-advisory-over-rising-truebot-cyberattacks-1.6471754

——————– انتاریو ———————

6-سختگیری درباره ی تردد وسایل نقلیه سنگین در انتاریو با توجه به وقوع 9110 تصادف با وسایل نقلیه سنگین طی سال گذشته ،  وزارت حمل و نقل با همکاری پلیس استان انتاریو قوانین تردد وسایل نقلیه سنگین را با شدت بیشتری اعمال خواهند کرددر همین راستا پلیس و وزارت حمل و نقل  با اجرای عملیات Safe Driver. در تلاشند تا  از رفتارهای پرخطر رانندگان که منجر به وقوع حادثه میشود جلوگیری کنندگفتنیست آمار تصادفات وسایل نقلیه سنگین 12 درصد از کل حوادث سال گذشته را تشکیل داده و  منجر به مرگ 71 نفر شده است.

https://www.cbc.ca/news/canada/ottawa/ottawa-collissions-commercial-drivers-1.6901229

7-  سرگردانی پناهجویان در خیابان های تورنتوده ها پناهجو که به تازگی وارد کانادا شده اند روزهاست که در یکی از  پیاده رو های مرکز شهر تورنتو در انتظار دریافت سرپناه اضطراری هستند.این پناهجویان بخاطر به توافق نرسیدن شهرداری  و دولت فدرال بر سر پرداخت هزینه های  اسکانشان  در چنین وضعیت فلاکت باری قرار گرفته اند.به گفته مدافعان حقوق پناهجویان  ، این رفتار با آوارگانی که از جنگ و خشونت کشور خود گریخته اند  مایه شرمساریست.آنها نسبت به رفاه این پناهندگان بی سرپناه ابراز نگرانی کردند و خواستار حل این فاجعه حقوق بشری توسط مقامات دولت شدند.

https://www.ctvnews.ca/canada/a-huge-shame-asylum-seekers-sleeping-on-the-streets-of-toronto-as-city-feds-argue-over-who-should-foot-the-bill-1.6471231

8- سقوط  مرگبار دونفر از بالکن یک ساختمان براساس گزارش دریافتی مبنی بر تیراندازی و درگیری یک زن و مرد در منطقه Burlington ، نیروهای پلیس به آپارتمانی در طبقه هشتم یک ساختمان در این منطقه اعزام شدندباوجود حضور بموقع پلیس  هنگام وقوع حادثه این دو نفر به علت نامعلومی از طبقه هشتم ساختمان به پایین پرت شدند.که متاسفانه زن در دم جان باخت و وضعیت سلامت مرد نیز وخیم گزارش شده است پلیس در حال بررسی علت وقوع این حادثه است و گزارشات تکمیلی به زودی منتشر خواهد شد.

https://www.cbc.ca/news/canada/hamilton/siu-investigation-burlington-balcony-death-1.6901245

9—افزایش آمار همسر کشی در آنتاریو جدیدترین گزارش انجمن  OAITH   حاکی از افزایش خشونت خانگی علیه زنان در آنتاریوست بطوریکه  هر هفته یک مورد همسر کشی  در این استان رخ میدهد .مدیر اجرایی این انجمن نیز دراین باره گفت: « این اماربسیار نگران کننده است و نشان می دهد   هر هفته می‌توانیم انتظار داشته باشیم که زن دیگری توسط همسر یا پارتنرش  کشته شود.»  در همین راستا فعالان حقوق زنان خواستار ارائه یک استراتژی واضح و فوری از سوی دولت آنتاریو برای مقابله با این موضوع شدند.

https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ontario-femicides-1.6899109

—————— بریتیش کلمبیا  ——————-

10- برگزاری تجمع اعتراضی اعتصاب کنندگان در ونکووردر حالی که اعتصاب کارگران بنادر بریتیش کلمبیا وارد هفته دوم خود شده ، ساعت 11 صبح یکشنبه تجمعی با هدف حمایت از این کارگران  از سوی اتحادیه بین المللی Longshore and Warehouse کانادا  برگزار شددر این تجمع اعتصاب‌کنندگان و رهبران هیئت های کارگری محلی و بین‌المللی  در میدان Jack Poole  ونکوور گرد هم آمده و بر درخواست های خود مبنی بر دستیابی به توافق با انجمن کارفرمایان دریایی تاکید کردند.

https://globalnews.ca/news/9820001/talks-bc-port-workers-strike/

11 –وقوع  50 آتش سوزی جدید در بریتیش کلمبیا بنابر گزارش سرویس آتش‌نشانی این استان این آتش سوزی ها براثر رعد و برق ناشی از طوفان طی هفته گذشته رخ داده است در این گزارش تاکید شده است با توجه ثبت 7000 صاعقه طی روزهای اخیر و احتمال افزایش آتش سوزی ها ، نیروهای آتش نشانی در حالت آماده باش قرار گرفتند.افسر اطلاعات آتش نشانی استان نیز در این باره گفت: « از  67 آتش سوزی  جدیدی که در استان رخ داده  ،   50 مورد بخاطر صاعقه بوده است.

https://globalnews.ca/news/9819709/lightning-sparks-50-new-wildfires-across-b-c/

12- تحقیقات گسترده درباره ی علت فوت متهم پس از دستگیریپس از گزارش پلیس بریتیش کلمبیا مبنی بر فوت ناگهانی مردی پس از بازداشت توسط افسران این اداره ، دفتر تحقیقات مستقل این استان بررسی های خود را راجع به این موضوع آغاز نمود.این دفتر  دراولین گزارش خود اعلام کرد که این فرد باوجود دریافت خدمات اورژانسی  و کمک های پزشکی در دم جان باخته و نتیجه نهایی پس از اعلام نظر پزشکی قانونی و تحقیقات تکمیلی به اطلاع شهروندان خواهد رسید

https://globalnews.ca/news/9819881/in-custody-death-surrey/

—————– مونترال (کبک) ——————–

13- نشست اقتصادی نخست وزیران استانی در Winnipeg برگزار میشود

این نشست  بین 10 تا 12 جولای برگزار میشود و François Legault ، نخست‌وزیر کبک، این هفته برای دیدار با همتایان خود به استان منیتوبا سفر خواهد کرد .

Legault  برای تثبیت  موقعیت  استان کبک  به عنوان رهبر اقتصاد سبز کانادا در تلاش است تا سهم خود از سرمایه گذاری های مالی دولت فدرال را  دریافت کند.

https://montreal.ctvnews.ca/legault-to-focus-on-green-economy-during-upcoming-meeting-with-premiers-1.6472762

14 –رقابت آتش نشانان در چالش سالانه FireFit

در این چالش  بیش از 250 آتش نشان از کبک، انتاریو و Maritimes در پارک Angrignon  مونترال گرد هم می آیند.

.Chris Ross، رئیس انجمن آتش نشانان مونترال در این باره  گفت: “آتش نشانان علاوه بر تمرین مهارت های خود ،  برای کسب عنوان بهترین آتش نشان ، تمام هنری که در اطفای حریق دارند را به نمایش خواهند گذاشت.

https://globalnews.ca/news/9819591/hundreds-of-firefighters-from-across-canada-compete-in-firefit-competition/

15- درگیری در زندان یک کشته برجای گذاشت

براساس گزارش پلیس مونترال ،  Anthony Aberzger 27 ساله   در جریان درگیری با گروهی از زندانیان در بازداشتگاه Rivière-des-Prairies در اثر ضربات چاقو مجروح و با حال وخیم به بیمارستان منتقل شده و  درگذشته است.

پلیس تاکید کرد که  این مسئله را با جدیت پیگیری کرده و بازرسان این اداره به زودی افراد دخیل در این قتل را شناسایی خواهند کرد.

https://montreal.ctvnews.ca/inmate-fatally-stabbed-at-riviere-des-prairies-jail-police-1.6472680

——————- اخبار ورزشی ——————-

16 – تیم زنان کانادا نائب قهرمان  مسابقات جام جهانی قایق رانی  شد

در فینال این مسابقات که به میزبانی سوئیس برگزار شد ، 4 تیم   کانادا ،  رومانی ، استرالیا و بریتانیا برای کسب عنوان قهرمانی به رقابت پرداختند  که در پایان  بریتانیا با پشت سر گذاشتن تمام حریفان قهرمان این مسابقات شده و کانادا در رقابتی تنگاتنگ به مدال نقره دست یافت.

https://www.cbc.ca/sports/olympics/summer/rowing/world-rowing-cup-recap-july-9-1.6901392

17- سرمربی تیم ملی فوتبال زنان Zambia به آزار جنسی متهم شد

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، سرمربی این تیم که برای اولین حضور خود در جام جهانی زنان آماده می شود، به آزار جنسی متهم شده است.

در این گزارش تاکید شده Bruce Mwape   سرمربی این تیم ، بازیکنان را برای حفظ جایگاهشان در تیم

وادار به رابطه جنسی کرده است.

https://www.ctvnews.ca/sports/coach-of-zambia-women-s-world-cup-team-accused-of-sexual-misconduct-report-claims-1.6472808

—————– اخبار فرهنگی ——————-

18- فروش بی سابقه فیلم  ” Insidious: The Red Door”.

طبق برآوردهای استودیو Sunday  این فیلم توانسته با فروش 32.7 میلیون دلاری در 3188 سینما از قسمت قبلی خود پیشی بگیرد .

این فیلم در ژانر ترسناک ساخته شده و Patrick Wilson   به  عنوان کارگران  و بازیگر در این فیلم حضور دارد.

گفتنیست  فیلم ” Insidious: The Red Door” بیشترین فروش افتتاحیه برای  یک فیلم ترسناک مناسب افراد بالای 13 سال را  کسب کرده است.

https://www.ctvnews.ca/entertainment/insidious-5-topples-indiana-jones-before-mission-impossible-launches-1.6472801

19 –  Elton John از دنیای موسیقی خداحافظی کرد

او آخرین اجرای خود را شنبه شب در شهر استکهلم سوئد روی صحنه برد  و از دنیای موسیقی حرفه ای کناره گیری کرد

اسطوره موسیقی بریتانیایی با انتشار پستی در اینستاگرام رسمی خود، نوشت: « این تور چه سفرهیجان انگیزی بود  و  امشب شب پایانی دوران حرفه ای من است.».

https://www.ctvnews.ca/entertainment/tonight-is-the-final-night-elton-john-says-goodbye-to-over-50-years-of-touring-with-last-show-on-his-farewell-tour-1.6472711

—————– بیت کوین –تتر – دلار —————-

هر واحد از بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 30,300 دلار ، معادل  ۱,۵۳۱,۷۸۸,۷۱۱ تومان معامله شد و حجم مبادلات آن 61/7میلیون دلار برآورد گردیده است.  میانگین قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 71/0 % افزایش یافته است.

هر واحد از اتریوم در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1,864 دلار، معادل ۹۴,۲۷۸,۶۱۹ تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 33/4میلیون دلار برآورد گردیده است..   میانگین قیمت  این ارز در ۲۴ ساعت اخیر 03/0 % افزایش یافته است.

هر واحد از تتر در 24 ساعت گذشته به طور متوسط با قیمت 1  دلار،   معادل ۵۰,۶۰۴  تومان معامله شد و حجم مبادلات روزانه آن 36/13 میلیون  دلار برآورد گردیده است. میانگین قیمت این ارز  در ۲۴ ساعت اخیر 01/0 % افزایش یافته است.

آخرین قیمت دلار امریکا در بازار آزاد  49800 تومان اعلام شد.

آخرین نرخ دلار کانادا در بازار آزاد  37650 تومان اعلام شده است.

 

——————– آب و هوا ——————–

دمای هوا تورنتو امروز  بین 21 تا  27 درجه سانتی گراد است و شاهد آسمانی  صاف  هستیمهمچنین فردا دمای هوا بین 18تا 30 درجه سانتی گراد خواهد بود  و شاهد بارش باران و طوفان  خواهیم بود  دمای هوا ونکوور امروز  بین 14 تا 21 درجه سانتی گراد است  و شاهد آسمانی نیمه ابری  هستیمهمچنین فردا دمای هوا بین 15 تا 22 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم  بود .   دمای هوای مونترال امروز بین20 تا 23 درجه سانتیگراد است و  شاهد بارش باران  هستیم.همچنین فردا ،  نیز دمای هوا بین 21تا 26 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد بارش باران و طوفان  خواهیم بود.