زمان مطالعه: 8 دقیقه

Loading

1- بیانیه اداره مهاجرت درمورد اخراج دانشجویان بین المللی
2- پول بزرگترین منبع استرس شهروندان کانادا
3- رونق بازار مسکن کانادا و افزایش قیمتها
4- افزایش جمعیت کشور به 40 میلیون نفر
5- آخرین نظرسنجی ها در مورد انتخابات تورنتو
6- دستگیری یک نوجوان چهارده ساله به اتهام تهدید تروریستی
7- استفاده از تله کابین در سیستم حمل و نقل عمومی
8- کشف 4 جسد در خانه ای در بریتیش کلمبیا
9-کاهش دما و مهار اتش سوزی های بزرگ استان
10- کاهش جرایم مسلحانه در مونترال
11- افزایش فشار برای حل بحران مسکن کبک
12- اعزام تیم المپیک بیماری های خاص کانادا به بازی های جهانی
13- Trevor Bauer به تجاوز متهم شد
14- اعلام حمایت نویسندگان کانادایی از همکاران خود در هالیوود
15-افزایش شکایات در پرونده بازیگر سابق هالیوود
16-اخبار دنیای ارز
17-هواشناس

——————— کانادا ——————–

1.وزیر مهاجرت فدرال ، در ارتباط با کلاهبرداری از دانشجویان بین المللی بیانیه جدیدی صادر نمود.

بنا بر گزارش‌های اخیر مطبوعاتی ، پس از کشف جعلی بودن نامه‌های پذیرش حدود 700 دانشجوی بین‌المللی هندی ، احتمال اخراج آنان از کانادا مطرح شده است.

گزارش ها حکایت از آن دارد که نامه‌های پذیرش این دانشجویان توسط یک مشاور مهاجرتی در هند جعل شده است.

در عین حال این دانشجویان ادعا می کنند که از جعلی بودن اسناد پذیرش خود بی اطلاع بوده اند.

Sean Fraser  وزیر مهاجرت فدرال گفت : رفاه کسانی که قربانی این کلاهبرداری شده اند از اهمیت بالایی برخوردار است و به منظور شناسایی این افراد یک کارگروه ویژه تشکیل شده است.

تحقیقات این کارگروه فرصتی را فراهم میکند تا مشخص گردد که آیا دانشجویان آسیب دیده از این قانون شکنی ، مطلع بوده اند یا خیر.

بر این اساس با کسانی که آگاهانه قوانین کشور کانادا را زیر پا گذاشته باشند ، برخورد قانونی خواهد شد تا آنجاییکه حتی احتمال اخراج آنان نیز مطرح می شود.

بنا به تاکید وزیر برای دانشجویانی که از این کلاهبرداری آگاه نبوده اند جای نگرانی نیست و با خطر اخراج روبرو نخواهند بود.

https://www.cicnews.com/2023/06/breaking-minister-fraser-provides-update-on-700-international-students-facing-deportation-from-canada-0635551.html#gs.0q3yx7

2.بر اساس یک نظرسنجی جدید، پول همچنان بزرگترین منبع استرس در میان کانادایی ها است. /

شاخص استرس مالی کانادا که روز پنجشنبه منتشر شد ، نشان می دهد که پول بزرگترین عامل استرس برای کانادایی ها است ، 40 درصد از افراد مورد بررسی بیان کرده اند که منبع اصلی استرس آنها ، قبل از سلامتی شخصی و روابط عاطفی ، پول است .

بر اساس این نظرسنجی که در بین بیش از 2000 کانادایی  انجام شد ، مشخص کردید که 48 درصد از مردم به دلیل مسائل پولی دچار مشکلات خواب شده اند  و 36 درصد نیز سلامتی روانی خود را در معرض خطر دیده اند. آخرین شاخص استرس مالی نشان می دهد که تورم و قیمت بالای مواد غذایی و بنزین ،  استرس مالی کانادایی ها را تحت تاثیر قرار داده است.

https://www.ctvnews.ca/business/money-is-the-top-source-of-stress-among-canadians-survey-1.6439934

3. روند افزایشی خرید و فروش و صعود قیمتها در بازار مسکن کانادا در ماه می ادامه یافت.

انجمن املاک و مستغلات کانادا روز پنجشنبه اعلام کرد که میزان فروش مسکن در ماه گذشته در 70 درصد بازارهای محلی افزایش یافته است.

این انجمن تاکید کرد ، میزان فروش ماهانه  5.1 درصد و فروش سالانه 1.4 درصد افزایش یافته است.

میانگین ملی قیمت مسکن  در ماه گذشته 729000 دلار بود که نسبت به ماه می سال گذشته 3.2 درصد افزایش نشان می دهد ، این در حالی است که تعداد واحد های عرضه شده برای فروش   در مقایسه با ماه آپریل 6.8 درصد افزایش داشته است.

سخنگوی این انجمن  هشدار داد هرچند که قیمتها بهبود یافته اند اما کمبود عرضه می تواند میزان  فروش را کاهش دهد.

نگرانی ها در مورد کمبود عرضه در بازار مسکن در حالی مطرح می شود که گزارش ها حاکی از کاهش سرعت ساخت و ساز خانه در ماه می است.

https://globalnews.ca/news/9770404/canada-home-prices-sales-may-crea/

4. مرکز  آمار کانادا اعلام کرد که ما نقطه عطف جدیدی را تجربه میکنیم ، زیرا جمعیت کشور به 40 میلیون نفر رسید./

مدیر مرکز  آمار در همین راستا  گفت:  این امر برای کشور بسیار هیجان انگیز و یک سیگنال قوی است که نشان می دهد ، کانادا کشوری پویا و سرشار از پتانسیل باقی می ماند.

وی افزود که کانادا در بین کشورهای  G7 همچنان در رشد جمعیت پیشتاز است . جمعیت  کشور ما بین ژانویه 2021 تا 2022 بیش از یک میلیون نفر افزایش یافته است .

بر اساس پیش بینی های فعلی ، جمعیت کانادا تا سال 2043 یعنی زودتر از زمانی که قبلاً تخمین زده شده به 50 میلیون نفر خواهد رسید.

دلیل عمده چنین رشدی ، مهاجرتهای دائمی و موقت بوده ، به طوری که  96 درصد از رشد جمعیت را در سال 2022 به خود اختصاص داده است.

https://www.ctvnews.ca/canada/canada-s-population-will-hit-record-40m-on-friday-statcan-1.6442311

—————— انتاریو ———————

5-  اعلام آخرین نتایج نظر سنجی ها در انتخابات شهردار تورنتو افزایش حمایت از Josh Matlow  ، ،جایگاه  اورابه  مقام دوم در کنار Mark Saunders  ارتقا داد.علیرغم کاهش حمایت از ، Olivia Chow  ، که در چندین نظرسنجی اخیر پیشتاز بوده ، وی جایگاه خود را همچنان در میان رای دهندگان تورنتویی حفظ کرده است.بر مبنای همین نظرسنجی هاAna Bailao  مقام سوم را در میان رای دهندگان  به خود اختصاص داده است.گفتنی است که این نظرسنجی ها نشان می دهند ، 13 درصد از مجموع رای دهندگان هنوز نسبت به انتخاب کاندیدای مورد نظر خود مردد هستند.

https://toronto.ctvnews.ca/chow-holds-steady-lead-as-matlow-jumps-to-second-place-to-tie-with-saunders-poll-1.6442009

6- پسر 14 ساله ای  که با ارسال تهدید به بمب گذاری در مدرسه باعث وحشت شده بود دستگیر شد.در چند روز گذشته مدرسه متوسطه Georges Vanier، ایمیل هایی را مبنی بر وجود بمب در مدرسه دریافت کرد و در پی آن مدرسه توسط پلیس تخلیه گردید.پس از تحقیق و بررسی پلیس مشخص شد که هیچ بمب یا مواد منفجره ای در محل وجود ندارد.   به دنبال این ماجرا ، پسر 14 ساله ای که با این تهدید بی اساس موجبات نگرانی عمومی را فراهم آورده بود دستگیر شد.هویت این متهم بر طبق قانون عدالت کیفری جوانان فاش نشده است ، او قرار است در 27 جولای به اتهام اطلاع رسانی به قصد شرارت عمومی ، گزارش نادرست و تهدید به آسیب رساندن ، به اموال عمومی در دادگاه حاضر گردد.https://toronto.ctvnews.ca/boy-14-arrested-after-making-bomb-threat-to-high-school-in-toronto-1.6442115

7 – سیستم تله کابین به عنوان یکی از راه‌های کاهش زمان سفر مورد بررسی قرار گرفت.در طرحی که از سوی شرکت مهندسی عمران  SCJ Alliance در مورد سیستم حمل و نقل شهر Vaugha مطرح شد ، قابلیت حمل مسافران با استفاده از تله کابین پیشنهاد داده شده است. به گفته این شرکت ، با استفاده از این سیستم مدت زمان سفر بین مراکز مهم شهری از 30 تا 50 درصد کاهش خواهد یافت.مدت زمان سفر با استفاده از تله کابین در مقایسه با خودرو و اتوبوس به مراتب کوتاه تر خواهد بود.از مزایای دیگر تله کابین ،کارآمدی و اطمینان خاطر بیشتر، رهایی از تصادفات رانندگی ، انحرافات جاده‌ای و کاهش آلاینده های زیست محیطی می باشد. گفتی این شهر که در آنتریو واقع شده به سرعت در حال رشد است و تقریباً 300000 نفر جمعیت دارد که پیش بینی می شود تا سال 2051، به حدود 570000 نفر برسد.  https://toronto.ctvnews.ca/canada-s-wonderland-by-gondola-is-vaughan-really-getting-an-aerial-transit-system-1.6442738

—————— بریتیش کلمبیا  ——————-

8- کشف اجساد 4 عضو یک خانواده در بریتیش کلمبیا بر اساس گزارشهای دریافتی پلیس روز گذشته در حوالی ساعت 9 شب با حضور در محل سکونت این خانواده با اجساد یک زوج و دو فرزند خردسال آنان مواجه گردید و بلا فاصله تحقیقات خود را آغاز نمود.گفتی است تمامی اعضای این خانواده که در شمال غربی بریتیش کلمبیا ساکن بودند جان خود را از دست داده اند.طبق اعلام سرپرست شهرداری این منطقه Chris Duong  و همسرش Janet Nguyen  از خانواده های شناخته شده در این ناحیه به شمار می آمدند. وی تاکید کرد که این یک تراژدی وحشتناک است و ما با دوستان و اقوام این خانواده عمیقا ابراز همدردی می کنیم.

https://globalnews.ca/news/9769549/prince-rupert-homicide-four-dead/

9 – کاهش دمای هوا پیشروی  یک آتش‌سوزی عظیم جنگلی را در شمال شرقی بریتیش کلمبیا متوقف نمود.سرویس آتش‌نشانی این استان اعلام کرد که پیشروی آتش سوزی منطقه Donnie Creek  متوقف شده اما در امتداد دو کیلومتر از بزرگراه آلاسکا همچنان باقی مانده است.برای ساکنان اطراف بزرگ راهی که مناطق Fort Nelson  و Fort St. John  را به هم متصل میکند  هشدار تخلیه صادر شده است.سرویس آتش‌نشانی تاکید کرد که تیم‌های مربوطه در حال حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی در طول مسیر هستند و در تلاشند تا آتش را از جاده دور نگه دارند. https://bc.ctvnews.ca/cooler-weather-stalls-growth-of-huge-wildfire-in-northeastern-b-c-crews-eye-key-highway-1.6442620

—————– مونترال (کبک) ——————–

10-  جرایم مسلحانه در مونترال کاهش یافته است.

رئیس پلیس مونترال اعلام کرد ، با اینکه جرایم خشونت آمیز مسلحانه  در مقایسه با سال گذشته ، تقریباً 30 درصد کاهش یافته ، هنوز خیلی زود است که بگوییم اقدامات پلیس  برای مهار جرایم مسلحانه نتیجه بخش بوده است.

در یک کنفرانس خبری که صبح پنجشنبه برگزار گردید  وی از دستگیری 120 نفر در رابطه با جرایم مسلحانه و کشف و ضبط 367 قبضه سلاح گرم خبر داد.

او همچنین تاکید کرد که این ارقام نشان دهنده کاهش قابل توجه جرائم مسلحانه نسبت به مدت مشابه در سال قبل می باشد.

وی  تصریح کرد ، که در پنج ماهه اول سال جاری سه قتل صورت گرفته که این رقم نصف تعداد قتل های ثبت شده در مدت مشابه در سال گذشته است.

https://montreal.ctvnews.ca/gun-crime-down-30-per-cent-but-montreal-police-say-it-s-too-soon-to-call-it-a-success-1.6442461

11 – دولت کبک برای حل بحران مسکن از سوی یک ائتلاف عمومی نیز ، تحت فشار قرار گرفت.

گفتنی است که ائتلاف یاده شده با مشارکت ، مالکان و شرکتهای ساختمانی ، اتاقهای بازرگانی و سازمانهای اجتماعی شهرهای بزرگی از جمله مونترال و لاوال تشکیل شده است.

این ائتلاف طی نامه ای به دولت استانی اعلام نمود که حل بحران مسکن در کوتاه مدت مستلزم ساخت صدهزار واحد مسکونی جدید است که این رقم تا سال 2030 به ششصد هزار واحد افزایش خواهد یافت.

در این ارتباط مدیر مسکن در سازمان اجتماعی Vivre en Ville گفت:  مشکل مسکن قبلا  مشکل مردم فقیر بود، اما  اکنون مشکل همه اقشار است و مسئولان استان دیر یا زود متوجه خواهند شد که حل نشدن بحران مسکن تا چه اندازه پر هزینه خواهد بود.

https://globalnews.ca/news/9768859/coalition-quebec-demands-housing-crisis/

——————- اخبار ورزشی ——————-

12- تیم المپیک بیماریهای خاص کانادا پس از چهار سال به بازی های جهانی می رود.

در مجموع 89 ورزشکار به نمایندگی از کانادا به این مسابقات اعزام خواهند شد.

این مسابقات امسال در برلین و از 17 تا 25 ژوئن برگزار خواهد شد و ورزشکاران در 9 رشته ورزشی از جمله ،

دو و میدانی، بسکتبال، بولینگ ، گلف، پاورلیفتینگ، ژیمناستیک ، فوتبال و شنا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

گفتنی است این مسابقات که هر دو سال یکبار برگزار می شود اما به دلیل همه گیری کرونا چهار سال برگزار نشده بود و کانادا برای اولین بار تیم های فوتبال و بسکتبال زنان خود را به این رقابت ها خواهد فرستاد.

https://globalnews.ca/news/9768396/special-olympics-canada-world-games/

13- یک زن  اهل  آریزونا ، Trevor Bauer  ، را به تجاوز جنسی متهم کرد.این زن مدعی شده است که این بازیکن سابق لیگ برتر بیس بال امریکا ، اواخر سال 2020 پس از قرار دادن چاقویی روی گلویش  به او تجاوز جنسی کرده و او را باردار کرده است.Trevor Bauer  با رد این اتهامات و متهم کردن زن به جعل بارداری و تلاش برای اخاذی ، از وی شکایت کرده است.وکلای این بازیکن  طی اطلاعیه ای به ‌طور قاطعانه اتهامات این زن را رد نموده و تاکید کردند که این زن طول دو سال گذشته در تلاش برای اخاذی بوده و چندین میلیون دلار از Bauer مطالبه کرده است. https://www.ctvnews.ca/sports/arizona-woman-alleges-sexual-assault-by-trevor-bauer-he-denies-allegation-and-countersues-1.6441775

—————– اخبار فرهنگی ——————-

14- نویسندگان کانادایی حمایت خود را از اعتصاب همکارانشان در آمریکا اعلام کردند.

اعضای انجمن نویسندگان کانادا و اتحاد بین‌المللی کارمندان تئاتر در حمایت از اعتصاب نویسندگان هالیوود ، مقابل دفاتر شرکتهای آمازون و اپل تجمع کردند.

در این تجمع آنها با سر دادن شعارهایی همبستگی خود را با همکاران خود در آمریکا اعلام کردند.

گفتنی است که این تنها یکی از ده ها تظاهراتی بود که در این روز تحت عنوان همبستگی و حمایت از انجمن نویسندگان آمریکا در سرتاسر جهان برگزار گردید.

https://www.ctvnews.ca/entertainment/canadian-writers-picket-in-support-of-u-s-counterparts-say-there-s-uncertainty-here-1.6441282

15- احتمال افزایش تعداد قربانیان تجاوز در پرونده هنرپیشه سابق

پلیس استان آلبرتا اعلام کرد که احتمال افزایش شاکیان در پرونده Nathan Chasing Horse وجود دارد.

او که هم اکنون در بازداشت به سر میبرد به 18 جنایت از جمله ، سوء استفاده و تجاوز جنسی به یک خردسال ، کودک آزاری و آدم ربایی متهم شده است.

گفتنی است که وی در سال 1990 در فیلم “رقصنده با گرگها” در کنار “کوین کاستنر” نقش آفرینی کرده است.

https://calgary.ctvnews.ca/more-complaints-possible-after-dances-with-wolves-actor-charged-in-alberta-police-1.6441305

—————– بیت کوین –تتر – دلار —————-

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۴,۸۹۳ دلار و   معادل ۱,۲۳۲,۲۳۵,۴۲۶ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۱.۳۹ میلیون دلار است. قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر -34/4 % کاهش یافته است.

هر واحد از اتریوم در این لحظه با قیمت ۱,۶۳۹  دلار و معادل ۸۱,۲۷۹,۰۵۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۹.۱۴ میلیون دلار است. قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر -01/6 % کاهش یافته است.

هر واحد از تتر در این لحظه با قیمت ۰.۹۹  دلار و   معادل ۴۹,۴۰۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۳.۵۷ میلیون  دلار است. قیمت این ارز در ۲۴ ساعت اخیر -19/0 % کاهش یافته است.

دلار امریکا در بازار آزاد  امروز 49200 تومان معامله شد.

دلار کانادا در بازار امروز  36750 تومان نرخ گذاری شد.

 

——————– آب و هوا ——————–

دمای هوا تورنتو امروز  بین 16 تا  20 درجه سانتی گراد است و شاهد بارش باران  هستیم .همچنین فردا دمای هوا بین 15تا 23 درجه سانتی گراد خواهد بود  و شاهد آسمانی صاف خواهیم بود . دمای هوا ونکوور امروز 12 تا 19 درجه سانتی گراد است  و شاهد بارش باران   هستیم.همچنین فردا دمای هوا بین 10 تا 19 درجه سانتی گراد خواهد بود و شاهد آسمانی نیمه ابری خواهیم  بود. دمای هوای مونترال امروز بین 15 تا 23 درجه سانتیگراد و  شاهد بارش باران ، همراه با رعد و برق  هستیم.همچنین فردا دمای هوا بین 16 تا 19 درجه سانتیگراد خواهد بود و شاهد بارش باران خواهیم بود .