زمان مطالعه: 4 دقیقه

Loading

بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو می‌تواند فهرست متنوعی از فیلم‌ها در ژانرهای مختلف باشد. دی‌کاپریو بازیگر توانمندی است که توانسته استعداد خود را در به تصویر کشیدن شخصیت‌های مختلف به خوبی نشان دهد. در این مقاله با تعدادی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو آشنا می‌شویم.

لئوناردو دی‌کاپریو متولد سال 1974 در لس آنجلس آمریکا است. او از 15 سالگی حرفه بازیگری را آغاز کرد. او یکی از معدود بازیگرانی است که توانسته در طول دوران حرفه‌ای خود نقش‌های متفاوتی را بازی کند و توانایی بازیگری خود را در سطح بالایی از کیفیت به نمایش بگذارد.

10 فیلم از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو

با توجه به اینکه سال‌های طولانی در حرفه بازیگری مشغول است و تجربیات فراوانی داشته است، بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو می‌تواند تعداد زیادی فیلم را شامل شود. ما در این مقاله 10 فیلم از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو را معرفی می‌کنیم.

فیلم The Revenant

از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو فیلم  «از گور برخاسته» است. این فیلم محصول سال 2015 است و امتیاز 8 از 10 را در سایت IMDB دارد. لئوناردو دی‌کاپریو بعد از بارها نامزد شدن در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد جشنواره اسکار، بالاخره برای نقش‌آفرینی در فیلم «از گور برخاسته» توانست این جایزه را از آن خود کند. داستان فیلم درباره هیو گلاس است که همان‌طور که از نام فیلم مشخص است، تسلیم طبیعت نمی‌شود و زنده می‌ماند.

فیلم The Departed

یکی دیگر از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو که محصول سال 2006 است و امتیاز 8.5 را از نگاه تماشاگران در سایت IMDB به دست آورده است. در این فیلم لئوناردو دی‌کاپریو به عنوان یک مامور مخفی FBI ایفای نقش کرده است.  «The Departed» یکی از فیلم‌های موفق و بزرگ سینمای نوین آمریکا در ژانر فیلم‌های پلیسی و جنایی است و در سال 2006 جایزه بهترین فیلم سال اسکار را از آن خود کرده است.

بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو -Shutter Island
تصویر برگرفته از وبسایت digitalspy.com

فیلم Shutter Island

یکی دیگر از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو است که محصول سال 2010 بوده و امتیاز 8.2 را در سایت IMDB کسب کرده است. این فیلم در ژانر معمایی و مرموز ساخته شده است و داستان بسیار جذابی دارد که اقتباسی از یک رمان ترسناک بوده و ذهن شما را درگیر خواهد کرد. اگر به فیلم‌های معمایی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم تماشای این فیلم را در اولویت قرار دهید.

فیلم Inception

فیلم  «تلقین» یکی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو است. این فیلم محصول سال 2010 میلادی بوده و امتیاز عالی 8.8 را از نگاه تماشاگران در سایت IMDB کسب کرده است. کارگردان این فیلم کریستوفر نولان است که در این فیلم نمایشی پیچیده با استفاده از مفهوم “زمان” را ارائه می‌کند. این فیلم فروش فوق العاده‌ای در گیشه داشت و 840 میلیون دلار درآمد حاصل از فروش این فیلم بوده است.

فیلم The Wolf of Wall Street

این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو بوده و محصول سال 2013 است که امتیاز 8.2 را در سایت IMDB دارد. لئوناردو دی‌کاپریو در این فیلم هم در نقش‌ اصلی ظاهر شده است و هم تهیه کننده فیلم بوده است. این فیلم بر اساس زندگی شخصیت حقیقی “جردن بلفورت” ساخته شده است. لئوناردو برای اینکه بتواند به خوبی شخصیت بلفورت را به نمایش بگذارد، دیداری با او داشت تا شناخت بیشتری از شخصیت او به دست آورد.

بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو --Catch Me If You Can
تصویر برگرفته از وبسایت ifccenter.com

فیلم Catch Me If You Can

این فیلم محصول سال 2002 است و یکی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو که امتیاز 8.1 را در سایت IMDB دارد. داستان فیلم اقتباسی از زندگی شخصیت حقیقی به نام “فرانک ابگنیل جونیور” است. او یکی از مشاوران امنیتی آمریکا بوده که توانسته بود با جعل چک در 25 کشور دنیا ثروت هنگفتی به دست آورد. این فیلم توانایی لئوناردو دی‌کاپریو در ایفای نقش‌های متفاوت را به خوبی نشان داد.

فیلم های کیت وینسلت

فیلم Djangjo Unchained

این فیلم محصول سال 2012 است و امتیاز 8.4 را در سایت IMDB دارد. داستان این فیلم مربوط به برده‌داری و مشکلات سیاه پوستان است که فروش موفق 430 میلیون دلاری در گیشه داشته است.

فیلم Titanic

بسیاری از افراد لئوناردو دی‌کاپریو را با فیلم “تایتانیک” شناخته‌اند و می‌توان گفت یکی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو است. این فیلم محصول سال 1997 بوده و امتیاز 7.9 را در سایت IMDB دارد. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های عاشقانه و به یاد ماندنی است و همچنین با فروش 2.2 میلیارد دلاری، از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینماست.

بهترین سریال های جهان از نظر منتقدان

فیلم The Great Gatsby

این فیلم محصول سال 2013 است و امتیاز 7.2 را در سایت IMDB از نگاه تماشاگران کسب کرده است. این فیلم اقتباسی از رمان معروف “The Great Gatsby” اثر اف. اسکات فیتزجرالد است و این فیلم یکی از بهترین اقتباس‌ها در تاریخ سینما است.

بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو - Once Upon a Time in Hollywood
تصویر برگرفته از وبسایت esquire.com

فیلم Once Upon a Time in Hollywood

این فیلم محصول سال 2019 و آخرین فیلم لئوناردو دی‌کاپریو است که امتیاز 7.6 را در سایت IMDB دارد. این فیلم درباره سینمای هالیوود و مشکلات و اتفاقات آن است. لئوناردو در این فیلم در نقش بازیگری رو به افول بازی می‌کند و مشکلاتی نظیر بالا رفتن سن بازیگران و غیره را به تصویر می‌کشد.

فیلم جدید لئوناردو دی‌کاپریو چه نام دارد؟

فیلم جدید لئوناردو دی‌کاپریو در سال 2023 اکران خواهد شد. کارگردان این فیلم مارتین اسکورسیزی است و نام فیلم “قاتلین ماه کامل” می‌باشد.

لئوناردو دی‌کاپریو با بازی در کدام فیلم، توانست جایزه اسکار را از آن خود کند؟

لئوناردو با بازی در فیلم The Revenant توانست جایزه بازیگر نقش اصلی مرد اسکار را از آن خود کند.

منبع: empireonline.com