زمان مطالعه: 8 دقیقه

Loading

سریال اتفاقات عجیب یا همان Stranger Things، سریال پرطرفدار نتفلیکس که بازیگرانی همچون میلی بابی براون، فین ولفهارد، گتن ماتارازو، کالب مک‌لافلین، نوآ اشنپ و غیره را به شهرت قابل توجهی رساند، روز به روز در حال قویتر و جذابتر شدن است. با پیچیده‌تر شدن خط داستانی سریال چیزهای عجیب در طول سال‌ها، تصمیم گرفتیم تا با شخصیت ها و بازیگران سریال استرنجر تینگز بیشتر آشنا شویم خلاصه‌ مفیدی از فصل اول تا چهارم Stranger Things را برا شما ارائه دهیم. با بخش وبلاگ شبکه ماهواره‌ایی تی اف ان همراه باشید.

سریال اتفاقات عجیب

سریال پرطرفدار نتفلیکس Stranger Things، حماسه‌ای ترسناک است که در شهر کوچک هاوکینز اتفاق می افتد. این سریال پر از شخصیت‌های اصلی و بازیگران شگفت انگیز است. از تبهکاران گرفته تا قهرمانان، از بچه‌های کوچک تا هیولاهای بزرگ. در سریال چیزهای عجیب، به سختی شخصیتی وجود دارد که تأثیر گذاری بالایی نداشته باشد.

اگرچه این موضوع به این معنی است که طیف گسترده‌ای از شخصیت‌ها برای میخکوب کردن و لذت بردن مخاطبان ازین سریال وجود دارد، اما همچنین به این معنی است که پیگیری و شناختن تمام شخصیت‌ها دشوار است. با توجه به اینکه فصل 4 بخش 2 مخاطبان بیشتری را جذب کرده است. بد نیست تا با مهمترین شخصیت‌ها و بازیگرانی که نقش آنها را بازی میکنند آشنا شوید. به خصوص با توجه به اینکه بازیگران Stranger Things  در به تصویر کشیدن شخصیت‌هایشان شگفت انگیز عمل میکنند.

معرفی بازیگران سریال چیزهای عجیب

عکس برگرفته از وبسایت planetradio.co.uk

شخصیت ها و بازیگران سریال استرنجر تینگز

The Upside Down مملو از هیولاها و شیاطین مختلف است، اما مسلماً مهم‌تر آن است که بدانید بازیگران اصلی دنیای انسان‌ها چه کسانی هستند. به هرحال آنها هستند که روایت داستان را رهبری می‌کنند و به محافظت از جهان در برابر نیروهای شیطانی میپردازند.
بنابراین اگر به تازگی وارد دنیای سریال اتفاقات عجیب شده‌اید، در ادامه به معرفی شخصیت ها و بازیگران این سریال پرداختیم. این معرفی به گونه‌ای خلاصه سریال و نقد و بررسی سریال رابه طور مختصر در خود دارد.

میلی بابی براون در نقش Eleven

حتی اگر سریال چیزهای عجیب را تماشا نکنید، احتمالاً می‌دانید که Eleven، با نام مستعار جین هاپر، کیست. Eleven با بازی میلی بابی براون، یکی از بازیگران قوی، دارای توانایی‌های تله‌کینتیک و تله‌پاتیک قدرتمندی است که او را به بزرگترین تهدید و بزرگترین هدف برای بسیاری از شروران Stranger Things تبدیل می‌کند.

گذشته Eleven یکی از بزرگترین رازهای سریال است، زیرا ما هنوز در حال فهمیدن چیزهای جدید در فصل 4 هستیم. این سریال برای اولین بار زمانی شروع می شود که او از مرکز مخفی دولتی که در آن نگهداری و بزرگ شده بود فرار می کند و با جوان دیگری مخفی می‌شود. پسری به نام مایک و دوستانش در طول سریال، تماشای رشد او هم از نظر قدرت و هم از نظر انسانیت در حین ملاقات با افراد جدید شگفت‌انگیز است.

میلی بابی براون در سریال چیزهای عجیب

فین ولفهارد در نقش مایک ویلر

مایک به عنوان یک عاشق علم در سریال چیزهای عجیب ظاهر میشود. در حالی که محوریت مایک در طرح سریال در چند فصل گذشته تغییر کرده، او احتمالاً پیوند اصلی ال با باقی بشریت است. زیرا رابطه عاشقانه آنها در طول سریال شکل میگیرد.

مایک کسی است که ال او را در فرار اول پیدا می کند و هدف اصلی او در طول سریال معمولاً حفظ امنیت دوست دخترش است، حتی زمانی که او قدرت خاصی از خود ندارد. او همچنین عمیقاً به دوستانش اهمیت می‌دهد، زیرا زمانی که بهترین دوستش ویل در فصل 1 ناپدید می شود، مایک ناامیدانه به دنبال یافتن او است.

خلاصه سریال استرنجز تینگز

حتما بخوانید: پر بیننده ترین فیلم های جهان

گاتن ماتارازو در نقش داستین هندرسون

داستین مسلماً شخصیت کمیک اصلی سریال اتفاقات عجیب است و معمولاً خنده دارترین صحنه‌ها را از آن خود دارد. اما دوستی‌هایی که موفق می‌شود در سرتاسر سریال برقرار کند، مسلماً دلگرم‌کننده‌ترین بخش‌های سریال هستند. داستین ممکن است احمق باشد، اما همچنان فوق‌العاده باهوش و عاشق علم است، حتی در فصل 3 در تابستان به کمپ علمی می‌رود. او همچنین از نظر احساسی باهوش است، زیرا به گروه دوستانش  هر زمان که با هم بحث می‌کنند، کمک می‌کند به خصوص در فصل 1.

شخصیت ها و بازیگران شخصیت های و بازیگران سریال استرنجر تینگز

حتما بخوانید: فیلم های عاشقانه ۲۰۲۳ 

نوآ اشنپ در نقش ویل بایرز

ویل که برای بهترین دوستانش مایک، داستین و لوکاس با نام Will the Wise شناخته می‌شود، بخش اصلی کل فصل اول سریال اتفاقات عجیب است، زیرا ناپدید شدن او در قسمت اول همه رویدادهای دیگر را به حرکت در می‌آورد. ویل ساکت و آرام است و در پنهان شدن از هیولاهایی که او را شکار می کنند بسیار خوب است. اما او با وجود تجربه‌های و وحشتناک بسیاری در طول سریال موفق می‌شود اعتماد به نفس خود را افزایش دهد.

حالا به نظر می رسد که ویل با مشکلات درونی بیشتری دست و پنجه نرم می کند، زیرا به نظر می رسد که او ممکن است در فصل 4 احساسات بیشتری نسبت به مایک داشته باشد. این خط داستانی باعث ایجاد جنجال در بین طرفداران شده است، اما امیدواریم در قسمت‌های بعدی به نتیجه رضایت بخشی برسد.

سریال اتفاقات عجیب

کالب مک لافلین در نقش لوکاس سینکلر

لوکاس، در حالی که دوستانش را بسیار دوست دارد، و نقش خود را به عنوان رنجر انجام می دهد، اغلب جدا از گروه می‌ایستد. او در اوایل سریال برای ال مشکوک‌ترین فرد است، که منجر به چندین بحث نیز می شود. با این حال، او می تواند به خود بیاید و همیشه موفق می‌شود به موقع کنار دوستانش باشد تا افرادی را که برایشان مهم است نجات دهد.

فصل 4 او را دوباره از گروه جدا می کند، زیرا به دلیل مهارت‌هایش در بسکتبال، محبوبیت او در دبیرستان جدیدشان بیشتر میشود. اما یک بار دیگر، او برای محافظت از دوستانش، به خصوص دوست دخترش، مکس، به مهمانی دوستانه باز می‌گردد.

نقد و بررسی سریال استرنجز تینگز

 سدی سینک در نقش مکس میفیلد

مکس با بازی Sadie Sink یکی از بازیگران سریال اتفاقات عجیب، برای اولین بار در فصل 2 این سریال ظاهر شد و فوراً مخاطبان را تحت تأثیر قرار داد. او که یک پسر بچه و یک اسکیت باز مشتاق است، از گفتن حرفش نمی‌ترسد که باعث ایجاد تعاملات بسیار سرگرم کننده با دیگر شخصیت ها و بازیگران سریال استرنجر تینگز می‌شود. لحظاتی که او با دوست پسرش لوکاس دارد سرگرم کننده هستند. مکس زندگی سختی داشته و هنوز هم دارد، اما دیدن اینکه او چگونه استقامت می‌کند الهام‌بخش است.

مکس میفیلد در سریال چیزهای عحیب
دیوید هاربر در نقش جیم هاپر

جیم هاپر رئیس پلیس هاوکینز است که به مرد اکشن اصلی سریال تبدیل می‌شود. قبل از رویدادهای نمایش، او در کار تنبل شده بود، زیرا هیچ اتفاق مهمی در هاوکینز رخ نداده بود. با این حال، زمانی که وقت آن را فرا می‌رسد، او می‌تواند قدم برداشته و به اتفاقات عجیب‌تری که در حال رخ دادن هستند دست یابد.

در حالی که بسیاری از بینندگان از تغییر شخصیت او در فصل 3 استقبال نکردند، اما همچنان می‌توانند از روابط او با شخصیت‌های دیگر مانند رابطه پدر دختری که او با Eleven ایجاد می‌کند، لذت ببرند. به‌خصوص پس از اینکه بینندگان به داستان غم انگیز او با دخترش پی بردند.

سریال استرنجز تینگز

وینونا رایدر در نقش جویس بایرز

از لحاظ انتخاب شخصیت ها و بازیگران سریال استرنجر تینگز، وینونا رایدر مسلماً دلیلی بود که بسیاری از مردم شروع به تماشای این سریال کردند. جویس بایرز احتمالا فداکارترین مادری است که تاکنون وجود داشته است. پس از بزرگ کردن دو پسرش به تنهایی، هنگامی که یکی از آنها گم میشود، مصمم است که او را پیدا کند، حتی برای برقراری ارتباط با او به دنیای ماوراء طبیعی نفوذ می کند.

او عموماً شخصیتی است که برای رسیدن به حقیقت ترسی از دیوانگی ندارد که این ویژگی تماشا و دنبال کرن شخصیت او را بسیار جالب می‌کند. زمانی که همه به روش‌های او ایمان می‌آورند، آنجاست که سریال فوق‌العاده راضی‌کننده میشود.

معرفی سریال اتفاقات عجیب
ناتالیا دایر در نقش نانسی ویلر

نانسی ویلر شخصیتی است که واقعاً با گذشت فصل‌های سریال اتفاقات عجیب، تغییر می کند. او به عنوان خواهر بزرگتر اسنوب مایک ظاهر میشود، که به شدت در تلاش است تا با محبوب‌ترین پسر مدرسه قرار بگذارد. اما به سرعت او به یک گزارشگر تحقیقی سخت و مصمم تبدیل میشود که از مبارزه با هیولاهای غول پیکر با مجموعه ‌ی از سلاح‌ها نمی ترسد.

مثلث عشقی نانسی با جاناتان و استیو مدت‌هاست که در میان طرفداران این سریال به بحث گرمی تیدل شده است. اما نانسی ثابت می‌کند که به‌راحتی می‌تواند به‌عنوان یک شخصیت روی پای خود بایستد. احساس گناه مداوم او در مورد سرنوشت غم‌انگیز بهترین دوستش در فصل 1 به تنهایی تماشای آن را در طوول سریال فوق العاده جذاب میکند.

داستان سریال چیزهای عجیب

جو کری در نقش استیو هرینگتون

استیو هرینگتون در ابتدا قرار بود در فصل 1 سریال چیزهای عجیب بمیرد، اما به لطف استیو هرینگتون، به شخصیتی دوست داشتنی تبدیل شد که اگر او بمیرد به احتمال زیاد طرفداران سریال استرنجز تینگز شورش خواهند کرد. استیو از یک پسر محبوب در مدرسه به شخصیتی شجاع و فهمیده تبدیل می‌شود که بیشتر وقت خود را صرف مراقبت از بچه‌های کوچکتر می‌کند و آنها را از دردسر دور نگه می‌دارد. تماشای او بسیار بامزه است و تعامل او با داستین، رابین و اریکا در فصل 3 باعث ایجاد برخی از سرگرم کننده ترین صحنه‌ها در کل سریال می شود.

موفق ترین سریال نتفلیکس

حتما بخوانید: بهترین انیمیشن های دیزنی 

چارلی هیتون در نقش جاناتان بایرز

جاناتان بایرز برادر بزرگتر ویل است، وقتی ویل ناپدید می‌شود، جاناتان از لحاظ روحی ویران می شود. جاناتان در مدرسه نیز مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد و احساساتی نیز برای نانسی در دل خود دارد. در نهایت با هم متحد می‌شوند تا با خطری که در هاوکینز وجود دارد مبارزه کنند.
جاناتان می تواند کاملاً بی دست و پا و درون‌گرا باشد و مسلماً در فصل‌های بعدی کار زیادی برای انجام دادن ندارد. اما واضح است که او عمیقاً به خانواده‌اش اهمیت می‌دهد و برای محافظت از آنها دست به هر کاری می‌زند. رابطه او با نانسی همیشه شیرین است.

 چارلی هیتون در نقش جاناتان بایرز

منبع:

www.dexerto.com

www.forbes.com

زمان پخش سریال اتفاقات عجیب از شبکه جهانی تی اف ان

زمان پخش سریال اتفاقات عجیب
زمان پخش سریال اتفاقات عجیب از شبکه تی اف ان

سوالات متداول

سریال چیزهای عجیب درباره چیست؟

 سریال چیزهای عجیب درباره دختری با قدرت ماورایی است که با دیگر دوستانش در شهر کوچک هاوکینز به مبارزه با دشمنان دنیای دیگر میپردازند.

کم سن ترین بازیگر درمیان بازیگران سریال استرنجر تینگز کدام است؟

نوا اشنپ کم سن‌ترین بازیگر سریال است و 18 سال دارد.

کدام کاراکتر، محبوب‌ترین شخصیت در بین کارکاترهای سریال اتفاقات عجیب است؟

جیم هاپر پدر ال یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سریال به شمار میرود.