زمان مطالعه: 7 دقیقه

Loading

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ و همچنین فیلم‌های ابرقهرمانی جدید درس مهمی‌درباره وضعیت سینما به ما آموخته‌اند، آن هم اینکه که در طول گذر زمان، فیلم‌های ابرقهرمانی، جاذبه اصلی برای تماشای فیلم هستند. انتظارات برای فیلم‌های آتی دنیای مارول و همچنین فیلم‌های آینده دی‌سی ممکن است بیشتر از هر زمان دیگر باشد.

با توجه به تعداد بی‌نظیری از فیلم‌های جدید در دست ساخت و بهترین فیلم‌های ابر قهرمانی تاریخ، در اینجا لیستی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی هم در طول تاریخ سینما وهم فیلم‌های ابرقهرمانی جدید پیش رو را برای شما آماده کردیم. از میان چند صد فیلم ابرقهرمانی که تا امروز منتشر شده‌اند، این فیلم‌ها با ترکیبی از امتیازات بالا و تعداد زیادی آرای مثبت، جایگاه‌های برتر را در IMDb به دست آورده‌اند.

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ

The Avengers (2012) – 8.0

فیلم “ انتقام‌جویان” (2012) –  با امتیاز ۸.۰

ثور، کاپیتان آمریکا، آیرون من و هالک در وسط شهر نیویورک. فیلم انتقام‌جویان نشان داد که چقدر یک فیلم با دنیای چند جهانی  می‌تواند موفق باشد. این فیلم با انتشار خبرهای بزرگ، تحسین کامل و موفقیت در فروش، به سرعت به بالاترین درآمد سال دست یافت و در زمان انتشار نیز، به سومین فیلم با بالاترین درآمد تبدیل شد.

با دینامیک شخصیت‌هایی که ویژگی‌های منحصربه‌فردی را برجسته می‌کنند و نقل قول‌هایی که ده سال بعد همچنان نمادین هستند، انتقام‌جویان موفق شد تا مخاطبان در سراسر جهان را عاشق این تیم کند. با تمام این اوصاف، بدیهی است که به عنوان یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول تبدیل شناخته شود.

، بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول

Batman Begins (2005) – 8.2

فیلم “آغاز بتمن” (2005) با متیاز ۸.۲

بتمن با انبوهی خفاش در نگاهی به شهر گاتهام. اگرچه بتمن پیش از این در دنیای تیم برتون ظاهر شده بود، اما داستان “آغاز بتمن” به کارگردانی کریستوفر نولان در نهایت بیشترین محبوبیت را در میان کاربران IMDb نسبت به هر قسمت دیگری از مجموعه‌ی پیشین دریافت کرد. این فیلم همچنین به عنوان یک بازسازی برای ژانر کلی ابرقهرمانی عمل کرد. آغاز بتمن یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ است.

بهترین فیلم های دی سی

Logan (2017) – 8.1

فیلم  “لوگان” با امتیاز 8.1

لوگان به کارگردانی جیمز منگولد، خشونتی بی‌همتا را در یک اتمسفر ملایم و متفاوت نسبت به سایر فیلم‌های اخیر ابرقهرمانی ترکیب کرده بود. این فیلم با رده بندی سنی R، شخصیت ابرقهرمانی با بازی هیو جکمن را به تصویر میکشد. داستان لوگان در سال 2029 اتفاق می‌افتد، جایی که ولورین با چارلز ایگزاور زندگی میکند. یک روز، این ابرقهرمان با یک مهمان غیرمنتظره روبرو می‌شود، یک کودک نابغه.

بازی هیو جکمن در نقش اصلی با توجه به زوایای متنوع فوق‌العاده و تراژیک این شخصیت، شگفت‌انگیز بوده و آن را به یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ تبدیل کرد. با وجود خشونت‌های ترسناک، “لوگان” چندین سکانس دلگرم‌کننده و ملایم نیز دارد. مانند بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی مارول، گفت‌وگوها، اجراها و دنیای نمایشی فیلم لوگان به هیچ وجه معمولی نیستند.

فیلم های ابرقهرمانی جدید

The Dark Knight (2008) – 9.0

فیلم “شوالیه تاریکی” (2008) با امتیاز ۹.۰

آنچه باعث موفقیت سه گانه شوالیه تاریکی با بالاترین امتیاز می‌شود، نه تنها این است که تمامی‌ سه فیلم جزو بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ در IMDb قرار دارند، بلکه خود شوالیه تاریکی چهارمین دوره فیلم با بالاترین امتیاز در سراسر جهان است. ده‌ها هزار عنوان، جای تعجب نیست که این فیلم ابرقهرمانی مورد علاقه IMDb است.

تمام تحسین‌ها به خود داستان برمی‌گردد که واقعاً توسط جوکر با بازی بی‌همتا هیث لجر رهبری میشود. زیرا او و بتمن در یک نبرد واقعاً بزرگ وحماسی برای روح گاتهام هستند تا ثابت کنند جهان بینی کدام یک درست است: نظم و اصول یا آشوب و تخریب.

بهترین فیلم بتمن

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) – 8.4

مرد عنکبوتی درون دنیای عنکبوتی با امتیاز 8.4

بدون شک، اگر “Spider-Man: Into the Spider-Verse” این تأثیر قوی را نداشت، شاید “Spider-Man: No Way Home” هرگز رخ نمی‌داد. اگرچه این فیلم کمترین درآمد را در میان بهترین فیلم‌های اسپایدرمن داشت، اما آنقدر زیبا، محبوب و مورد علاقه بینندگان بود که جایزه‌ی اسکار بهترین انیمیشن را به دست آورد.

فیلم ترسناک جدید نتفلیکس

این فیلم سه سال قبل از آنکه دنیای سینمایی مارول (MCU) شروع به بررسی ایده‌ی چندجهانی کند، منتشر شد و نشان داد که مخاطبان می‌توانند نه تنها ایده‌ی اسپایدرمن‌های مختلف و جهان‌های متفاوت را پذیرا باشند، بلکه ممکن است آن را در میان بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ، بعنوان برترین انیمیشن‌ ابرقهرمانی بدانند.

بهترین فیلم های ابرقهرمانی جدید

The Dark Knight Rises (2012) – 8.4

فیلم “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” (2012) با امتیاز ۸.۴

در همان زمانی که دنیای سینمایی مارول (MCU) در سال ۲۰۱۲ با فیلم انتقام‌جویان در حال تحقق کامل ظرفیت خود بود، سه‌گانه‌ی شوالیه تاریکی  در تابستان همان سال پایانی با فیلم “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” به مخاطبان خود ارائه کرد. مانند “لوگان”، این فیلم بررسی می‌کند که چه اتفاقی می‌افتد زمانی که سفر یک قهرمان به اتمام می‌رسد.

اما در اینجا، پایان به این معناست که بتمن به عنوان نجات‌دهنده نهایی گاتهام والاترین عنوان را به دست آورده است. جالب است بدانید که این فیلم هرگز تضمین نشده بود که ساخته شود، زیرا نولان به هر فیلم به طور جداگانه نگریسته بود. با این حال این فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ تبدیل شد.

بتمن شوالیه تاریکی

Avengers: Endgame (2019) – 8.4

“انتقام جویان: پایان بازی” (2019) با امتیاز 8.4

کاپیتان امریکا، رهبر انتقام‌جویان در طول نبرد نهایی در انتقام‌جویان: پایان بازی.

نیمه‌ی دوم “ Infinity War”، فیلم “ Avengers: Endgame ”، یک سفر در زمان، سرقت و ابرقهرمانی در یک فیلم واحد بود. نصف جهان تبدیل به خاکستر شدن ممکن است تراژیک باشد، اما انتظار همیشه وجود داشت که در پایان بازی، ورق برگردد، اما مرگ‌ها در پایان بازی غیرقابل برگشت بودند. تماشای ناتاشا و تونی که جان خود را فدای نجات جهان کردند، و استیو راجرز که بالاخره فرصت بازنشستگی و خوشبختی‌اش را به دست آورد، این فیلم را به احساسی‌ترین قسمت از فیلم‌های مارول و بدون شک یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی مارول تبدیل کرد.

اونجرز

فیلم های ابرقهرمانی جدید

با وجود حجم بسیار بالای محبوبیت فیلم‌های ابرقهرمانی در میان تمام رده‌های سنی، بدون شک، فیلم‌ های ابرقهرمانی جدید و جذابتری پیش رو خواهیم داشت. در طی ماه‌های آینده (اگر همه چیز خوب پیش برود) تعداد زیادی از فیلم‌های ابرقهرمانی جدید برنامه‌ریزی شده‌اند که به سالن‌های سینما راه خواهند یافت. استودیوها در حال آماده‌سازی برای رقابت هستند، که این تنها خبر خوبی برای ما طرفداران دنیا ابرقهرمانی است. در ادامه به معرفی چند مورد از فیلم های ابرقهرمانی جدید که انتظار میرود به شهرت خوبی رسند، خواهیم پرداخت.

بهترین سریال‌های تاریخ جهان

Madame Web – February 16, 2024

کاراکتر مارول کاساندرا وب، معروف به مادام وب، شخصیتی که در کتاب کامیک “مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز” شماره ۲۱۰ سال ۱۹۸۰ معرفی شد، از تولد نابینا بود و از بیماری عصبی خاصی رنج می‌برد. به همین دلیل او همیشه به یک سیستم حمایتی  به شکل شبکه‌ای عنکبوتی متصل است. با تشدید بیشتر وضعیتش، وب قدرت خاصی نیز در خود احساس میکند.

به نظر می‌آید نسخه سینمایی این شخصیت به طور قابل توجهی جوان‌تر از نسخه اصلی خواهد بود. به گزارش Deadline، ستاره فیلم “Fifty Shades of Grey”، داکوتا جانسون، برای بازی نقش مادام وب انتخاب شده است. اختلاف سنی بزرگ بین جانسون و کاراکتر، به موضوعی گرمی در توییتر تبدیل شد.

استودیو سازنده با چندین ستاره بزرگ برای این نقش مذاکره کرده بود و گفته می‌شود که جنیفر لارنس، نیز در این مذاکرات حضور داشته است. Deadline همچنین اعلام کرد که سونی قصد دارد مادام وب را به نسخه‌ای از دکتر استرنج خود تبدیل کند.

جان ویک واقعیت دارد؟

Captain America – May 3, 2024

یک کاپیتان امریکای جدید در راه است. سم ویلسون با بازی آنتونی مکی که عنوان کاپتن را در فینال مجموعه “The Falcon and the Winter Soldier” به عهده گرفت، به نظر می‌رسد که در تابستان ۲۰۲۴ در فیلم “کاپتن آمریکا: نظم نوین دنیا”، سرانجام مسئولیت سپر معروف کاپیتان امریکا رامی‌پذیرید.

پخش زنده شبکه ماهواره

Thunderbolts – July 26, 2024

در سال ۱۹۹۶، کمیک‌های مارول یک تیم از نیروهای ابرقهرمانی بازسازی‌شده – همانند Suicide Squad دی‌سی – به نام “تاندربولتس” معرفی کردند که در نوامبر ۲۰۲۴ وارد دنیای سینمایی MCU خواهد شد. افرادی همچون سباستین استن به عنوان بوکی بارنز و فلورانس پیو به عنوان یلنا بلوا در بازیگران فیلم “تاندربولتس” بازخواهند گشت.

 حتما بخوانید: اوا گرین ، راک بازیگر

JOKER: FOLIE Á DEUX (OCTOBER 4, 2024)

علیرغم موضوع متفاوت، فیلم “جوکر” تبدیل به یک موفقیت یک میلیارد دلاری شد و بازیگر آن، واکین فینیکس، جایزه اسکار را به خود اختصاص داد. در پاییز ۲۰۲۴، این بازیگر نقش آرتور فلک را به همراه لیدی گاگا به عنوان هارلی کوین در نسخه دوم فیلم “جوکر: Folie á Deux” به کارگردانی و نویسندگی تاد فیلیپس دوباره ایفا خواهد کرد. این فیلم پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول را دارد.

فرم ارزیابی مهاجرت آمریکا

منابع:

www.cinemablend.com

screenrant.com

 

سوالات متداول

کدام سری فیلم‌های انتقام جویان به بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ تبدیل شدند؟

بسیاری از سری فیلم‌های انتقام جویان یا همان اونجرز به عنوان بهترین‌ فیلم‌های ابر قهرمانی تاریخ شناخته میشوند که فیلم انتقام جویان: پایان بازی معروف‌ترین آن به شمار میرود.

آیا در آینده ممکن است سری جدیدی از فیلم بتمن ساخته شود؟ 

انتظار می رود رابرت پتینسون شنل و روپوش بتمن را برای فیلم The Batman: Part II که در اکتبر 2025 اکران می شود، دوباره به تن کند.

فیلم‌ های ابر قهرمانی جدید چه ابرقهرمانانی را به تصویر میکشند؟

در ماه‌های آینده، لیستی از بهترین فیلم‌ های ابر قهرمانی جدید به روی پرده سینما خواهند رفت که عموما نسخه جدید و جذابتری از ابرقهرمانان پیشین‌اند. آنتونی مکی این بار به عنوان کاپیتان امریکای جدید ظاهر میشود، ماهرشالا علی برنده جایزه اسکار نقش وسلی اسنایپس را در Blade بر عهده می‌گیرد و داکوتا جانسون به عنوان مادام وب نقش بازی خواهد کرد.

فیلم عاشقانه ۲۰۲۳