زمان مطالعه: 3 دقیقه

Loading

هنرپیشه‌ها و سلبریتی‌ها همیشه از اجزای مهم فرهنگ و هنر یک کشور محسوب می‌شوند و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. این کشور غنی از استعدادهای هنری است که به نحوی توانسته‌اند در صنعت سینما، تئاتر، موسیقی و تلویزیون تأثیر داشته باشند. در این قسمت از وبلاگ شبکه جهانی تی اف ان، به معرفی برخی از هنرپیشه‌ها و سلبریتی‌های معروف کانادایی خواهیم پرداخت.

رایان گوسلینگ

رایان گوسلینگ یکی از محبوب‌ترین هنرپیشه‌های کانادایی است. او در سال 1980 در لندن، انگلستان به دنیا آمد و در سن ۱۳ سالگی به کانادا نقل مکان کرد. گوسلینگ با بازی در فیلم‌هایی مانند “The Notebook”، “La La Land” و “Blade Runner 2049”  شهرت یافته است و برنده جوایز بسیاری نیز شده است.

رایان رینولدز

رایان رینولدز یکی دیگر از هنرپیشه‌های مشهور کانادایی است که به خاطر بازی در فیلم “Deadpool” شهرت یافته است. او در سال ۱۹۷۶ در ونکوور، بریتیش کلمبیا به دنیا آمد. رینولدز با استعداد و طنز بالای خود توانسته است تا به یکی از ستارگان پرطرفدار هالیوود تبدیل شود.

ستاره‌های شبکه :CW شبکه CW یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های تلویزیونی است که مخاطبان زیادی در سرتاسر جهان دارد. این شبکه معروف به فیلم‌ها و سریال‌های جوانان است و بسیاری از هنرپیشه‌های موفق کانادایی نیز در این شبکه فعالیت می‌کنند. برخی از ستارگان کانادایی شبکه CW عبارتند از: نینا دوبرو، استیون آمل، گرانت گاستین و ملیسا بنویست.

جیمز کامرون

جیمز کامرون کارگردان فیلمهای “تایتانیک” و “آواتار” است. او در سال ۱۹۵۴ در کانادا به دنیا آمد و با کارهای خلاقانه و تکنولوژیکی‌اش توانست فیلم‌هایی را به سرانجام برساند که در تاریخ سینما به عنوان شاهکارهایی ماندگار شناخته می‌شوند.

شاناهان

شاناهان یکی از موسیقی‌دانان مشهور کانادایی است که به خاطر آهنگ‌های پاپ و الکترونیک خود شناخته می‌شود. او با آلبوم‌هایی مانند “Hush Weaves”, “Little Voice” و “Sound Soldiers” موفقیت چشمگیری در دنیای موسیقی کسب کرده است.

کریس هدفیلد

کریس هدفیلد نیز یکی از هنرپیشه‌های محبوب و موفق کانادایی است که با بازی در فیلم “Thor” و نقش مصاحبه‌گر در سریال “Between Two Ferns with Zach Galifianakis” شهرت یافته است.

این را نیز بخوانید: پخش زنده شبکه تی اف ان

راشل مک‌آدامز

راشل مک‌آدامز یکی از هنرپیشه‌های توانمند کانادایی است که به خاطر بازی در سریال محبوب “سوئیت” شهرت یافته است. او با استعداد و نقش‌های متنوع خود در فیلم‌ها مانند “Arrival” و “Spotlight” نیز توانسته است به محبوبیت و شهرت بیشتری دست پیدا کند.

رایان گسلینگ

رایان گسلینگ نیز یکی از هنرپیشه‌های برجسته کانادایی است که با بازی در سریال “Breaking Bad” مورد توجه قرار گرفت. او با استعداد و قدرت بازیگری خود توانسته است نقش‌های متنوعی را با مهارت اجرا کند و به یکی از محبوب‌ترین هنرپیشه‌های امروز تبدیل شود.

سارا پالسون

سارا پالسون یکی دیگر از هنرپیشه‌های معروف کانادایی است که به خاطر بازی در سریال “موتور شهر” و “موتر میگنز” شناخته می‌شود. او با استعداد و توانایی در ایفای نقش‌های مختلف توانسته است محبوبیت خود را افزایش دهد و در صنعت سینما و تلویزیون به عنوان یک هنرپیشه برجسته محسوب شود.

سلبریتی

جاستین بیبر

جاستین بیبر یکی از نام‌آوران در صنعت موسیقی پاپ است. او با آهنگ‌هایی مانند “Baby” و “Sorry” به شهرت جهانی دست یافته است. بیبر با صدای قوی، استعداد موسیقی و تأثیرگذاری بر جوانان، یکی از سلبریتی‌های مشهور و پرطرفدار جهان محسوب می‌شود.

همه این هنرپیشه‌ها و سلبریتی‌ها با تلاش، استعداد و علاقه شدید به هنر و سرگرمی توانسته‌اند در صنعت هنر و سینما به شهرت و موفقیت دست یابند. آن‌ها نمونه‌های بارزی از استعداد و اراده قوی در دنیای هنر هستند و با تأثیرگذاری‌شان در صنعت سرگرمی به عنوان سفیران فرهنگی کانادا شناخته می‌شوند.

در این مقاله از شبکه ماهواره‌ایی Tfn تنها به برخی از هنرپیشه‌ها و سلبریتی‌های معروف کانادایی اشاره شده است ولی در واقع کانادا میزبان بسیاری از استعدادهای هنری برجسته است که در این صنعت‌ها بسیار موفق عمل کرده‌اند. همه این هنرپیشه‌ها و سلبریتی‌ها با استعداد، کار سخت و هنر خود توانسته‌اند نام خود را در دنیای هنر و سرگرمی جاودانه کنند و بر تماشاگران اثر زیادی بگذارند.

باز هم سلبریتی‌های کانادایی بسیاری وجود دارند که به عنوان نمادهای هنری این کشور شناخته می‌شوند.